osztatlan közös tulajdon


nanemaaa # 2010.02.28. 01:16

Nem kétséges. :D

MajorDomus # 2010.02.28. 11:42

Csak éppen a kérdésre nem válaszoltál !

nanemaaa # 2010.03.01. 11:37

Minden kérdésre válaszoltam.
2 m magas, kékszemű...kisportolt testalkat...stb... nagyapa neve: Johny Weismuller... :D
De amíg inez nem teszi be a mellbőségét....és egyéb paramétereit...többet ne várjatok. :D

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 12:07

hahaha
Inez pasi.

nanemaaa # 2010.03.01. 14:48

A tijedé....
Az enyimé meg nő. :D

Egyébként egy jogi fórumon tök mindegy, hogy ki hovátartozónak érzi magát. A lényeg szerintem jogi kérdések megvitatásában lenne.
Erre próbáltam sajátságos módon rávezetni az érdeklődőket. ;)

De most, hogy ez központi téma lett:
Imma! Honnan tudod, hogy pasi? Egy házban laktok? ;)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 14:58

Honnan veszed, hogy egyházban lakom? Szépen zongorázom, de soha sem mondtam, hogy sekrestyés lennék.

nanemaaa # 2010.03.01. 15:03

Csak halkan teszem hozzá, hogy az apácazárda is egyházi építmény. ;) Viszont oda csak egészen ritkán engednek be férfiakat. :D
Egyébként én tényleg egy házban lakom. 8)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 15:07

Inezzel? Akkor meg miért engem kérdezel? Én még utcáról sem ismerem, nemhogy egy házból?

nanemaaa # 2010.03.01. 15:10

Én? Ezzel..de nem inezzel. :D
Ezek szerint nem egy gyülekezetbe jártok. :(
Azon nem csodálkozom, hogy mint utcáról nem ismered..a magyar névadási szabályok nem is teszik lehetővé élőkről. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 15:16

Úristen!

Tényleg nő! Van egy adatlapja. Szép és huncut szeme van.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 15:17

Egyébként én élek és egy körutat neveztek el rólam.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.01. 15:19
  • egy általános iskolát
nanemaaa # 2010.03.01. 15:22

Nekem úgy rémlett, az Immaculata egy sugárút. Hiába, mindig tanul az ember. :D

No ezt viszont kikérem magamnak! Még hogy Isten nő????
OK olyan van, hogy istennő.... no de azért már mégse kéne nőiesíteni szegény mi atyánkat....
Különben is! A "szép a szeme"...az meg Galambos Lajos nóta. :D

nanemaaa # 2010.03.01. 15:24

S ha mindezek után azt is bevallod, hogy te vagy Petőfi Sándor.... ???

golybli # 2010.03.01. 18:32

Tisztlet fórumozók!

Nemrégiben vettem egy házrészt ami 3 házból áll és hozzá tartozik egy közös udvar.Az enyém a középső házrész!A kédésem a következő lenne:Az első házban lakik egy ismerősünk a hátsóban pedig egy kötözködő feljelentgetős(kutya miatt) öreg néni...Én csak nyáron fogok odaköltözni ,és mivel nekem is kutyám van szereteném elkerülni a feszültségeket.Az lenne a kérdésem ,hogy el tudnánk -e keríteni magunkat ,hogy ne zavarjuk egymást?Tehát aZ első két ház tulajdoni hányadában lévő területet a harmadik háztól?A házrészekhez külön helyrajzi szám tartozik és és szerintem az udvarhoz is külön helyrajzi szám..

Válaszaikat előre is köszönöm...

MajorDomus # 2010.03.01. 21:04

Vagyis ez egy udvaros 3 lakásból álló ház.
Ha az udvar osztatlan közös tulajdon akkor csak a néni belegyezéséval. Ha elkerited hol jár ki ?
Lehet-késziteni használati szerződést egymás között ha ő is beleegyezik.

InezRanhis # 2010.03.01. 21:05

Szerbusz Golybli.. Én csak joghallgató vagyok, de szerintem megállapodás, kimérés, ellenőrzés, veszekedés, kibékülés és írásban megállapodás, aztán kerítések felhúzása a szabályos sorrend.. Ha megállapodtatok, akkor nagy baj nem lehet utólag. De majd a többiek mondanak okosabbakat.

Én még a haver szomszédot is elkeríteném, mert nem lesz sokáig haver, ha a kutya odapakolja a cuccot (kaki) naponta kétszer az ő ajtaja elé.. Volt nálam 8 óriás schnauzer átmenetileg, én már tudom, hogy a kutyák nem olvassák a könyvet, hogy hova kell rondítani, ha rájuk jön..

Immaculata és Nanemaaa, valamint Többiek: Köszönök mindent, aranyosak vagytok..
:) :) :)

InezRanhis # 2010.03.01. 21:07

MajorDomus: Neked is külön köszönöm.. :)

InezRanhis # 2010.03.01. 21:47

Nanemaaa: elfelejtettem valamit: 100,5

Te jössz.. :)

MajorDomus # 2010.03.01. 22:13

Hááát ha ez-nem a magasságod hanem a ,,mélységed,, akkor figyelemreméltó !
Figyelném is ! Egy fotó esetleg ?
( mint látom szépen átalakulunk társkereső fórummá)

Szegény Nane.... ! Hogy fog ebből jól kijönni ?

InezRanhis # 2010.03.01. 22:24

Nane ügyes, nem féltem.. Ha az eperről kérdezem, ő elmagyarázza nekem a spenótot, és ezzel összefüggésben a vízállásjelentést a Déli sarkon, ahol nem terem eper.. :)
Bízzuk rá.. :)

Golybli kerítéseivel kapcsolatban még valami: a néninek vinnék növényeket, amiket kiültethet a kertbe, és imádni fogja az új kerítéseit is.. De tényleg legyen neki valahogyan kijárat és bejárat a házába.. Domusnak maximálisan igaza van.

:)

nanemaaa # 2010.03.01. 22:37

golybli
"A házrés zekhez külön helyrajzi szám tartozik és és szerintem az udvarhoz is külön helyrajzi szám."

Ez nem "szerintem" kérdése. Nem ártana elolvasni az adásvételit, netán udvariassági látogatás a földhivatalba.
Ha vannak külön helyrajzi számok, akkor van társasház alapító okirat is. Izgalmas olvasmány lehet, főleg a külön tulajdonról és a közös tulajdonról szóló fejezetek.
Ha ezeken túl vagy, akkor elsétálgathatsz a jegyzőhöz is (polghiv) és megtudhatod, hogy a településnek van-e állattartási rendelete, s az mit ír a társasházban tartandó ebekről.

nanemaaa # 2010.03.01. 22:45

Inez
Most komolyan. 100,5 ellen hogyan is merném megjátszani a piros ultimat? Mint nagyapám is mondta, egy kóbor makk hetes nem csinál tölgyfa erdőt. :D
És akkor még Immáról, mint született Fedák Sáriról még nem is beszéltem. :)

Egyébként a 100,5 a lemenő nap fényében tökéletes árnyékot vet. :D

InezRanhis # 2010.03.01. 22:48

Ügyes..
Mondom én, hogy ügyes..
:) :) :)

nanemaaa # 2010.03.01. 22:53

Ja valami még eszembe jutott!
"...de szerintem megállapodás, kimérés, ellenőrzés, veszekedés, kibékülés és írásban megállapodás, aztán kerítések felhúzása a szabályos sorrend...."

Ha jól értem ezzel elmeséltél egy teljes házasságot az esküvőtől a válásig és a vagyonmegosztásig.
Csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy golyli nem nősülni készül, hanem kutyát tartani. Bár a kutya az ember legjobb barátja, de azért mégis.... :D