albérlet felmondása


MajorDomus # 2010.10.06. 20:29

Azert szamolj be a vegeredmenyrol

Lawnmoower # 2010.10.05. 22:15

Amíg nyaraltunk bejött a lakásba, és bediktált valami számot az áramszolgáltatónak, aminek semmi köze nem volt ahhoz, amit az óra mutatott. Így sikerült plusz 5000 forintot fizetnünk neki, amiről semmilyen számlát nem tud mutatni. Mindegy, még pár nap és vége lesz az ügynek, vagy így-, vagy úgy...
Köszönöm a hozzászólásokat!

MajorDomus # 2010.10.05. 07:05

Ezt kellene megerteni.
a hatarozott ideju szerzodes lejart ujat nem kotottek. Hatarozatlan ideju szerzodesrol nem beszelhetunk,mert irasban jelezted hogy nem hosszabbitod meg.
a tulaj eladja a lakast,az termeszetes hogy nem ohajtja kifizetni a villanyszamladat,s akkor mutatja be a lakast amikor van erdeklodo,de ezt veled amig ott laksz egyeztetni kellene. Olvassatok le kozosen az orakat s szamoljatok el a kikoltozes napjan.

Berényi Miki # 2010.10.05. 05:09

Ha a szerződés lejárt, fogalmilag kizárt a felmondás... a kiköltözés napjáig kell fizetni a lakbért és a számlákat.

Lawnmoower # 2010.10.04. 21:14

Nem emlékeztem pontosan, de megkerestem a szerződést, és abban az áll, amit a 2010.10.04. 16:29- kor írt hozzászólásomban leírtam. A szerződés lejárt, a tulaj eladja a házat, és most rosszul esik neki, hogy amíg nincs vevő, addig neki kell fizetni a közös költséget. Nekem meg az esne rosszul ha 30 napom lenne arra, hogy találjak egy megfelelő másik lakást. Így is tovább maradtunk, örülhetne, de gondolom nem nagyon akarja visszafizetni a kauciót. Bemászkál a lakásba, amikor nem vagyunk itthon, rádiktál a villanyszámlára, bejelentés nélkül idejön mutogatni a lakást a vevőknek. Normálisak voltunk, pár dolgot megjavítottam, kicseréltem, amit elfelejtett közölni, hogy rossz. Igaz nem az ő kedvéért, hanem a saját kényelmem miatt. Próbáltam mindig korrekt lenni, de az nem működik, hogy mindig, mindenben én engedek. Előbb- utóbb elfogy a türelmem...

Berényi Miki # 2010.10.04. 20:22

"Arról sincs szó a szerződésben, hogy az egy év után meghosszabbítódik automatikusan..."

"Megkeresem a szerződést, de elvileg automatikusan meghosszabbítódik határozatlan időre, az egy év letelte után.."

Ezt kéne eldönteni hogy is van. Mert ha már lejárt és nincs határozatlan idejű, akkor addig fizetsz, amíg ki nem költözöl. Ha már határozatlan idejű szerződés van, akkor érvényesen csak a hónap utolsó napjára mondhatsz fel.

Gondolom az a helyzet, hogy megkötöttétek 09. 01-ig és szóban megállapodtatok, hogy utána...

Lawnmoower # 2010.10.04. 20:08

Igen értem én. Mivel szeptember 15- én írásban felmondtam, így október 15- én megvan a 30 nap.

MajorDomus # 2010.10.04. 19:23

Pedig vilagos. Szeptember 1-en lejart a szerzodes,a felmondas ettol 30 nap. Es nem 15 nap

Lawnmoower # 2010.10.04. 14:29

Köszönöm a válaszokat!
A szerződésben az áll, hogy ..." jelen szerződést a felek határozatlan/határozott időre 2010.09.01. időre kötik azzal, hogy azt bármelyik fél a másikhoz intézett írásbeli nyilatkozattal 30 napos felmondási idővel jogosult felmondani."
Nincs olyan kitétel, hogy csak egész hónapban mondhatjuk fel, illetve a 30 napos felmondási idő megvan. Arról sincs szó a szerződésben, hogy az egy év után meghosszabbítódik automatikusan, szóval ha jól értem, akkor jogosan nem kell fizetnem a hónap második felére semmit.
Az a baj, hogy egyezkedni nem nagyon tudunk, de azért megpróbálom! :))
Köszönöm, még egyszer mindenkinek!

Berényi Miki # 2010.10.04. 06:41

28. § (1) A bérlő a határozatlan időre kötött szerződést bármikor írásban felmondhatja.
(2) A felmondás a hónap utolsó napjára szólhat, de a felmondási idő nem lehet rövidebb tizenöt napnál.

SolnesM # 2010.10.04. 06:21

T. Lawnmoower !

Tehát szept . 1.-én lejárt, akkor az ha meghosszabodik is 1 hónap felmondással bármikor felmondható. Nagyon egyszerű az utólsó hónap lakbérét nem kell kifizetni, ez mega rezsi hátralék általában fedezi a bent maradt kaució összegét.-
A tulaj majd jelzi a követelését és ha tudja be is bizonyítja.
De ha van olyan kitétel a szerződésben, hogy csak egész hónapban, akkor ahhoz kell magát az embernek tartani.
Meg kell egyezni !

MajorDomus # 2010.10.03. 18:26

Elvileg honap kozben nem szokas szerzodest bontani. A szerzodes lejart. Ujat nem kotottetek egyezzetek meg

Lawnmoower # 2010.10.03. 16:26

A szerződésben szeptember 1. van. Megkeresem a szerződést, de elvileg automatikusan meghosszabbítódik határozatlan időre, az egy év letelte után. Ezért mondtuk fel szeptember 15- n, így a 30 nap október 15- én jár le. Október második felére viszont nem szeretnék fizetni se albérleti díjat, se közös költséget! A tulaj pedig azt mondta, hogy minden megkezdett hónapot ki kell fizetni végig...

MajorDomus # 2010.10.03. 16:10

A hatarozott ideju berleti szerzodes a szerzodes lejartakor szunik neg. Ha a szerzodesben szeptember 30 van, akkor a tulajnak igaza van.

Lawnmoower # 2010.10.03. 15:42

Üdv mindenkinek!

Az én problémám az lenne, hogy tavaly szeptemberben kötöttünk egy egy éves bérleti szerződést. Most szeptember 15- én felmondtuk az albérletet munkahely változás miatt. A szerződésben 30 napos felmondási időt szabtunk meg, ami most október 15- én jár le. A bérbeadó szerint 15- ével nem lehet a szerződést felmondani, csak hónapfordulón. Vagyis fel lehet mondani, el is költözünk 15- ig, de egész hónapot kell fizetnünk. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez valóban így van, vagy csak szerinte?
Előre is köszönöm a választ!

Titiána # 2010.08.30. 11:36

matthiasi: ok, hogy a tv-ben, m1, tv2, rtl, stb. beszélnek a koliról, albérletről, de ha bérletet, bérlőt mondanának, valószínű a helyi buszbérlet jutna sokaknak az eszébe... Ez már így marad, csak sajnos kell egy bukás - nem az egyetemen - mire megjegyezzük, hogy mi is a különbség bérlet és albérlet között...

matthiasi # 2010.08.30. 07:45

Most löki a közszolgálati az albérleti témát ! Szegények még mindig nem tudnak különbséget tenni - bérlet és albérlet között !
Közben dicsőítik a kollégiumokat !!

matthiasi # 2010.08.30. 07:41

Üdv predat000r !

Jó hogy nem 2011 -jan.tól bérelted a lakást !
Aug 06 -tól szept 1 .ig igaz még más lakott, tehát lakbért nem fizetthettetek.
Foglalónak kellett volna nevezni ezt az összeget, akkor a dupláját kaptátok volna vissza.
Igaz én egy 18 eft -os lakbérnél max. 5 eft foglalót fogadnák el - ha elfogadnák, mert elvből inkább nem.
Tehát kaució - visszajár - visszakaptátok ?
Igen
A hölgy postán feladja a 18.000Ft-ot és sajnálja…

Mi mást tehetne ?? Tényleg komolyan ??

Amúgy jogilag KBS adta meg a helyes válszt !
Tényleg mit szeretnétek ??
Klasszikus albérlet viszonylag ólcsón - ez a véleményem !!

MajorDomus # 2010.08.29. 17:17

Egyetertunk.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 15:50

A szerződés nem is hatályosult, ahhoz kellett volna a birtokbaadás.
Biztatási kár megtérítéséről lehet szó, ha van kár egyáltalán.

MajorDomus # 2010.08.29. 14:31

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy letetted
A kauciot,s kozben talalsz egy jobbat. Tehat te mesz el a tulajhoz, hogy bocs. Megsem. Mennyi karteritest viszel neki?

predat000r # 2010.08.29. 13:34

Ha mi a felmondási határidő letelte előtt költözünk ki,akkor a kaució nem jár vissza.Vagyis 18.000ft-ot bukunk.

MajorDomus # 2010.08.29. 11:21

Szerintem sem ha te mondod vissza elore nem latott ok miatt, akkor mennyit fizetnel a főbérlönek ?

predat000r # 2010.08.29. 10:58

Bocsánat, nyitottam egy új témát de eddig nem válaszoltak.Holnap elutazom, nem leszek netközelbe ezért lenne sürgős.Bemásolom ide is hátha előbb észreveszi valaki.

Üdvözlök mindenkit!

A probléma a következő lenne.
2010.08.06-án elmentünk leendő albérletünk színhelyére és 18.000Ft kaució letétele után szóban és írásban megegyeztünk a dolgokról.(szep­tember elején az egyetemi tanulmányaink megkezdésekor beköltözünk.)

Tegnap reggel kaptam egy telefonhívást a főbérlő hölgytől, miszerint az éppen ott lakó munkások következő albérletét felmondták és ezért ők nem tudnak hová menni.Ergo a főbérlőnk nekik megengedi, hogy továbbra is ott lakjanak de ennek egyenesági következménye, hogy minket elutasított.A hölgy postán feladja a 18.000Ft-ot és sajnálja…

Ez nekünk nem sokat segít.Holnap gólyatábor aztán regisztrációs hét és nekünk nincs hol laknunk.Albérlet keresés megy folyamatosan de csak számunkra drágát találunk.Kérdésem az, milyen kártérítésre kötelezhetnénk a főbérlőt ez ügyben.

Sajnos a szerződést olvasva én úgy látom, hogy semmilyenre.
Leírom a pontos szövegét önöknek biztos többet árul el a dolog.

…né bérbeadó
másrészről xxx Csaba és yyy Patrícia mint bérbevevő.

1.Szerződés tárgya: a bérbeadó bérbe adja a Pécs …u.. számú ház különálló szobáját, mely tartalmazza wc, zuhany ,ágy ,szekrény.
A bérlet kezdete: 2010. jan 23 (rossz dátum, de alul a keltezésnél javítva)határo­zatlan idejű.A felek megállapodnak, hogy a bérleti díjat melynek havi összege 18.000Ft minden hónap xx-ig kell fizetni.
A bérlőnek a szoba elfoglalásakor 1 hónap kauciót kell fizetnie, a kaució a bérlet megszűnésekor visszajár, ha nincs rezsi tartozás.
A bérleti díj nem tartalmazza a havi rezsiköltségeket víz, villany, közös költség nincs.
A bérleti jogviszony a bérlő és bérbeadó részéről egyaránt 30 napos határidővel felmondható.Ha ezen belül történik a a bérlet felmondása a kaució nem jár vissza!A bérlő köteles a bérleményt rendeltetés szerűen használni, a tűzvédelmi szabályokat betartani.Dohá­nyozni tilos.

Jelen szerződés nem szabályozott kérdésekben a Ptk és a lakások, helyiségek bérletéről szóló 1993.-évi LXXXVIII tv. előírásai vonatkoznak.

Fenti szerződést a felek, mint akaratukkal egyezőt írták alá.

Pécs, 2010.08.06.

Adataim majd a 2 aláírás.

A felmondási időn belül mondta fel az albérletet, de szerződés szerint rá nem vonatkozik semmiféle kötelezettség ilyenkor.
Lehet valamit tenni vagy sem?

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel:H­.Csaba

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/32/24909#…

Anonymus0127 # 2010.08.29. 09:30

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, a mai napban egyeztünk meg, hogy amennyiben "ráérnek" bejönnek a városba és megpróbálunk egyességre jutni.
Beszámolok, majd a részletekről...