Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

tulajdonjog - haszonélvezeti jog

nonolet # e-mail 2017.09.07. 10:27

Gondolom ...

Szolgalmi jogokat kéne alapítani a függőségek rendezésére.

• a szolgáltató javára és
  • az uralkodó telek/telkek javára

Azonban ...
HA VAN mód
a gerinc vezeték telkeken kívülre helyezésére
és
a közművek telkenkénti bekötésére
akkor a szolgalom igény oka fogyott...

Akkor át kell építeni a rendszert úgy, hogy

• a gerinc az útra kerüljön
  • a telkek bekötés független legyen

Ez lesz a tiszta-független megoldás.

Szerintem.

MajorDomus # e-mail 2017.09.06. 23:07

Megoldás?

nonolet # e-mail 2017.09.06. 22:55

Nos, 5 önálló helyrajzi szám van (magánban kiderült már).

Innentől már lehet gondolkodni a helyzeten...

MajorDomus # e-mail 2017.09.06. 22:39

Majd megirják.

nonolet # e-mail 2017.09.05. 22:54

Viszont nem tudni a 4 telek státuszát...
(önállóak/osztatlanok)
Hiszen attól, hogy szemre 4 telek még lehet, hogy valójában csak egy.

Sőt azt sem, hogy a 3 méteres magánút önálló telek-e?
Az is lehet, hogy csak szemre létezik...
(gyanúsan keskeny 4 telekhez)

MajorDomus # e-mail 2017.09.05. 22:12

Szinte biztos,hogy az egyik telekből hasitották!

nonolet # e-mail 2017.09.05. 20:22

A 4 telek és az út az 5 különböző helyrajzi szám-e?

47Csaba # e-mail 2017.09.05. 20:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Van 4 telek egymás mögött, és mellette egy 3 m-es magánút egy msz. tulajdonossal. Az útmenti /4-es hrsz-ú telken - a két sarkán egy-egy szennyvíz csatlakozási pont, amelyet magán hozzájárulással a Csat. Művek épített ki. Már teljesen kifizetve a tulajdonos által.
A baloldali csonkhoz bekötve a felső 3 telek, a legfelsőn már épület (lakóház) lakhatási engedéllyel. A csatorna a magánúton került kiépítésre, de a csonk a /4-es telekre esik.
A /4-es telek eladása esetén érint-e ez olyan szolgalmi jogot, amelyet ki kellene emelni? Semmiben nem korlátozza a /4-es telket (ti. a beépítési területét nem szűkíti, és fát sem ültethet rá!/
A kiépített csatornát a Csat. Művek átvette, a lakhatási engedélyt megkapta a tulajdonos!
Kérheti-e a /4-es Vevő, hogy helyezzük/helyeztessük át a csatorna bekötést a saját területre? erre fizikailag nincs lehetőség, mert mellette a magánúton vízakna van kiépítve a felső 3 telek vízellátásához és ott található mind a 4 telek áram fogadója (3 még villanyóra nélkül!) szintén a tulajdonos által kiépítve.
Van-e köze ennek a szolgalmijoghoz, vagy ez valami más a PTK szerint?
Köszönöm rövid válaszát!

MajorDomus # e-mail 2017.09.01. 20:42

Még szerencse,hogy a gyerekeket ,,egyben, ,osztották meg!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.26. 11:18

Az ingatlanok tulajdonjogáról egy szó sincs. Akkor az nyitott kérdés.

Nem nagyon tiszta, hogy mi a kérdésed, de ha az, akkor a különvagyonba tartozó telken a közös vagyon terhére végzett építkezés közös tulajdont keletkeztet. A tulajdoni igények nem évülnek el.

www.kbs-ugyved.hu

bohanek # e-mail 2017.08.26. 11:01

Felperes.Kérem a házasság felbontásàt szeretném ha ez a közös megegyezésünk alapján történne a járulékoy kérdesekben szeretnék ugy megegyezni az alperessel ahogy már korábban nyilatkoztam.
Alperes.A házasság felbontását magam is kérem én is szeretnèk megegyezni a felperessel szintén akként ahogy már korábban nyilatkoztam.
Eljáro biro kérdése alperes.
Hozzájárulok ahhoz,hogy ...lakás használata a felperest illesse.
A peres felek egyezöen kijelentik,hogy házastársi tartás iránti igènyük nincs.
Megállapodnak abban hogy ....ingatlant kizárolagos használata az alperest illeti.Egyezően kijelentik hogy onnan a felperes már a visszatérés szándéka nélkül tàvozott.
A peres felek egyezően kijelentik hogy a közös vagyoni ingosagaikat peren kivül egymás között értékarányosan megosztották és a birtokbaadás is megtörtént.Ezért ilyen cimen sem most sem a jövőben követeésük nincs.A felek kérik az egyezség jóváhagyását.
Végzés.A bìroság a felek egyezségét a pp148par.(2)bekezdése alapján jóváhaggya.

Ez van benne a birosagi jegyzokonyben meg ugye a gyerekeinket is megosztottuk velem él még mindig egy nagykoru gyermek aki a válasunkkor 14 éves volt
Köszönöm szépen

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.26. 08:40

Az egy dolog, hogy nincs aláírva. De a bírósággal se hagyattátok jóvá?

www.kbs-ugyved.hu

bohanek # e-mail 2017.08.25. 22:14

Sajnos egy olyan megállapodást adott át nekem válás elött két nappal amit géppel nyomtatott ki minden tökéletes rajta csak éppen nem írta alá.még annyira menni akart,hogy a nyaralóról is lemondott ha 7 milló forintot fizetek neki.Egyszerű autófényező vagyok,aki megbizott valakiben.

MajorDomus # e-mail 2017.08.25. 21:12

A megállapodás irásos?

bohanek # e-mail 2017.08.25. 20:03

Kedves Fórumozók!

2008 februárban váltam el közös megegyezéssel.
Úgy tudom a régi ptk szabályozása szerint közös megegyezésel válásnál nem volt feltétel a vagyonleltár készítése.
Jelenlegi otthonom 1/1 tulajdonomban van,exem elköltözött 2005 ben közös pénzünkből vett egy ingatlant aminek csak egy részét fizette be a többi hitel.Közös vagyonukat képezi 1/2 1/2 arányban egy Balantoni ingatlan.
A volt feleségem most kérte a közös tulajdon megszüntetetését,de ingatlannyilvántaráson kivüli tulajdonjogára hivatkozik,azzal,hogy igaz hogy házasságunk elött vettem az ingatlant,de házasságunk alatt a rajta álló felépítményt lebontottuk,és ujat építettünk.
A váláskor nem kellett volna kérni a tulajdoni hányadának a bejegyzését?Ugyanis mi megállapodtunk,kinek milyen tulajdona lesz.Tudom kell egy jó ügyvéd,de nagyjából mire lehet számítani?
Köszönöm szépen

nonolet # e-mail 2017.08.09. 21:12

"De annyira szégyen, hogy még tőlem is fiatalabb a srác."

Mi ebben a szégyen?!!
Semmi, csak ritka-szokatlan.

Ha ők jók egymásnak...kinek mi köze hozzá?!!!

nonolet # e-mail 2017.08.09. 21:10

akit már élettársának tekint és velem egyidős, tehát a fia lehetne. Én mindent megtettem ez ellen, de nem tudtam megakadályozni.

Miért?
Milyen jogon?
Mi közöd hozzá?
Az ő magánügyük...

"Mivel minden pénzüket elisszák és folyton
pénz kell nekik, "

Az ő dolguk... közöd hozzá?

"azért áll fenn az a veszély, hogy mikor találja ki az élettárs, hogy ebből a lakásból, melyben 20 éve lakom, hogyan lehetne pénzt csiholni, hogy többet ihassanak."

Ez jogos aggodalom, de túl sokat nem tud tenni.
Eladja a berendezést max.
De ezért a haszonélvező felel és jó alap, egy jogi támadásra ellene.

-

"nekem vették a nagyszüleim, amikor még Budapestre költöztem, s mivel anyám a lányuk, a haszonélvezetet Ő kapta.

Hát akkor sajnos igazából/gyakorlatilag nem neked vették!
Hanem anyádnak... még ha nem így akarták is.
Mivel ez a hatása haszonélvezetnek.

-

"Miért is szólnék bele az életébe?"
Miért?! tényleg semmi közöd hozzá.
Akkor sem ha bánt ez téged...
Te sem szeretnéd, ha ő szólna bele a te életedbe, gondolom, pl. abba, hogy kivel élsz együtt.
Hmmm?

"Had költözzön össze egy fiától is fiatalabb hajléktalan alkoholistával, aki úgy irányítja, ahogy akarja."

Mit tehetsz ?
Önálló felnőtt emberek, joguk van ezt tenni, akkor is ha neked nem tetszik.

"És miért is aggódnék, vagy mi közöm lenne hozzá, hogy kitúr a lakásból,"

Aggódj... de emiatt ne törj pálcát fölöttük, ne akard megmondani mit tehetnek, hogyan éljenek, abban a lakásban amiben te vagy a SZÍVESSÉGBŐL befogadott/megtűrt !
Pont, mint a hajléktalan élettárs is...

Sőt te inkább zavarsz és útban vagy nekik!

" amiben 20 éve élek és ráköltöttem majdnem az összes félretett pénzem."

Ez te KOCKÁZATI döntésed volt abban a reményben, hogy úgyis te laksz benne örökké, anyával, békében.

De ez nem jött össze és most veszni látszik...
Addig amíg anya él és fenntarja haszonélvezetét.

Sőt, ha akar kitesz onnan és kész, így jártál.

-

Sarkos vagyok, de az acél, hogy megértsd !
Fordítva ülsz a lovon... nincs igazad az ügyben.

Mert EDDIG voltál TÚL JÓ helyzetben.
Szerencséd volt amíg jól tudtatok együtt élni anyával...

De most összevesztél vele és mivel ő nem javadra dönt.
Oda szerencse.

Ezt kell feldolgoznod és eldönteni, hogy mit tudsz tenni ha kitesz.

Mit tudsz elfogadni azért, hogy ne tegyen ki?
Vagy egyáltalán tudsz-e maradni ott, ha párja is marad...

Mert a párja marad! ha választani kell.
Ez anyád döntése, úgy tűnik.

...és ezen nem tudsz erővel változtatni.
Csak anyád tud másként dönteni, ha megtudod győzni vagy önként.

Szóval beszélgetned kéne vele, hogy miért pont így és miként lehetne másként...
Hátha hajlik a változásra, ha támogatod benne.

Ellenségként, megmondóként azonban nincs esélyed.
Ez tuti biztos.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.09. 19:20
Hargita1 # e-mail 2017.08.09. 18:50

Olyan problémám lenne,hogy 25éve élek házasságban feleségemmel együtt építettünk egy családi házat,de akkor a földhivatalnál csak a nekem lett bejegyezve mint tulajdonos.Házassagunk megromlott el szeretnék válni.Kérdésem a következő lenne....Ilyen esetben is tulajdonosnak számítok én is és jogalapom van a ház felére?

alfateam # e-mail 2017.08.09. 14:36

Ha ilyen szinten van akkor nem is képes véghezvinni a kilakoltatásodat. Ahhoz írásbeliség kell el kel járni a hatóságoknál, ahol meg kell jelenni. A külseje alapján nem-is veszik komolyan.
Javaslom fordulj a családsegítőhöz. Ha kifogsz egy jó szakembert az talán valamit tud segíteni. Ha szükséges bevonja a gyámhatóságot.
Az igazi megoldás az lenne ha más környezetbe kerülne szigorú felügyelet alá.
Időlegesen jelentene valamit ha a cimboráját alaposan meggyőznéd arról jobb ha távol-tartja magát a "barátnőjétől"
Ha ez vigasztal: Mindenkinek megvan a maga keresztje...

Oromis # e-mail 2017.08.09. 13:31

@Rexor, ha ez lesz, természetesen megpróbálkozom ezzel a megoldással. De valóban simán lehet, hogy hajléktalanoknak akarja majd odaadni haverságból. Lévén azokkal barátkozik és már az élettársa is azok közül lett kiválasztva. De annyira szégyen, hogy még tőlem is fiatalabb a srác.

@livibaba köszönöm!

@Alfateam Tudom, hogy túlzásnak hangzik. De sok olyan részletet nem tud az ember, mint pl. amikor 0 éves voltam, 1 hétre eltűnt, egyedül voltam otthon 10 évesen, mert édesapám meghalt korán. Nem tudtam él-e hal-e, vagy hogy hol van. Kiderült,hogy egy hétig valami cigány putriban volt berúgva, az összes aranygyűrűjét lelopták, stb... A ballagásaimra azért nem jött el, mert magáról sem tudott. Folyamatosan meg volt ezáltal keserítve az életem, ennek ellenére évekig segítettem, végül 2 éve kiszakítottam a környezetéből és Budapestre költöztettem, hogy közelebb legyen hozzám. Mindenben segítettem neki, elvileg nem ivott. Erre hajléktalanokkal állt le, mondtam neki, hogy nem velük kellene barátkozni, folyamatosan hazudott, hogy már nem teszi, aztán többször ott találtam közöttük a parkban. És elindult a lejtőn és megint iszik és akkor hazudik és agresszív és elveri az összes pénzét. Higgye el, nem egyszerű azért egy ilyet megélni és nem félni ennyi rossz emlék után.

Oromis # e-mail 2017.08.09. 13:24

Kedves nonlet! Csak hogy néhány részlet tisztázva legyen. Értem én, hogy övé a haszonélvezet és hogy nekem kuss van, de a lakást:

• Nekem vették a nagyszüleim, amikor még Budapestre költöztem, s mivel anyám a lányuk, a haszonélvezetet Ő kapta.
  • Mindig is itt éltem és 4-5 milliót már ráköltöttem, hiszen az én tulajdonom, mint tulajdonos.
  • Anyám masszív alkoholista és befogadott egy hajléktalant magához, akit már élettársának tekint és velem egyidős, tehát a fia lehetne. Én mindent megtettem ez ellen, de nem tudtam megakadályozni. Mivel minden pénzüket elisszák és folyton pénz kell nekik, azért áll fenn az a veszély, hogy mikor találja ki az élettárs, hogy ebből a lakásból, melyben 20 éve lakom, hogyan lehetne pénzt csiholni, hogy többet ihassanak.

Azért köszönöm a konstruktív hozzáállást. Miért is szólnék bele az életébe? Had költözzön össze egy fiától is fiatalabb hajléktalan alkoholistával, aki úgy irányítja, ahogy akarja. És miért is aggódnék, vagy mi közöm lenne hozzá, hogy kitúr a lakásból, amiben 20 éve élek és ráköltöttem majdnem az összes félretett pénzem.

Én kérek elnézést. Hiszen egy senki vagyok...

nonolet # e-mail 2017.08.08. 20:09

"Nincs szó bérlőről, csak beakar fogadni valaki a házba..."

Ez meg pláne szíve joga.
Mi közöd hozzá?!
Miért szólsz bele az életébe?

Eddig is szívességből tűrt meg a házban.
Vedd már észre magad!

Abban a házban te egy senki vagy, amíg ő haszonélvez.

Ő van otthon, ő dönt az életről.
Arról is, hogy akar-e veled egy fedél alatt élni és menny helyet ad neked házban, mibe enged belszólást neked.

Ez van!
Ehhez kéne igazodnod az elvárásaid és beleszólásaid során.

Ha sikerül megértened és igazodnod...
Még tán maradhatsz is, mert megenyhül feléd.

A helyében én sem tűrném, hogy egy szívességből befogadott ossza az észt, miközben kerülgetem a házban.

livibaba # e-mail 2017.08.08. 17:04

A haszonélvezetet kivásárolni nem lehet. Megváltani lehet, ha a haszonélvező ezt kéri. De csak akkor. 2014 március 15-től.

alfateam # e-mail 2017.08.08. 16:53

Nincs szó bérlőről, csak beakar fogadni valaki a házba...