Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

tulajdonjog - haszonélvezeti jog

MajorDomus # e-mail 2017.03.20. 22:21

Mondjuk bérelj neki egy lakást és fizesd ki az első 3 hónapot!

drbjozsef # e-mail 2017.03.20. 20:27

A jogszerű egyszerű lesz, csak költséges és hosszadalmas.

A legjobb a megegyezés lenne, némi lelépési pénzért cserébe önként költözzön el.

Esetedben az esetleg jó lehet, hogy ha már közművek nélkül lakik ott, akkor sokkal rosszabb helyre már nem nagyon mehetne. Mondjuk legalább további tartozásokat nem generál, de azért erre nézzél rá, hogy biztos ne legyen még pár millió forint tartozás is a végén a lakáson.

Rilona # e-mail 2017.03.20. 17:51

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást! Úgy látom nem lesz egyszerű dolgom! :(

MajorDomus # e-mail 2017.03.19. 22:27

Két dolog biztos;

Kbs 2 db § jelen át nézi az ügyet,és még nem volt kiadó lakása.

drbjozsef # e-mail 2017.03.19. 21:31

KBS,

persze. tudom, költői kérdés volt, viszont a gyakorlatban szerinted ez sima liba a rendőrnek? Szerintem nem.

Szomorú örökös # e-mail 2017.03.19. 21:20

KBS

Az önkényeskedők meg némi pénzbüntetés árán megtanulják, mi az, amit nem szabad.

Nézőpont kérdése, hogy ki az önkényeskedő! Az illegálisan ott lakó,
vagy a tulajdonos, aki szeretné a jogos tulajdonát végre használni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 21:15

Tévedsz, de mindegy.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2017.03.19. 21:10

Egyébként mit jegyzőkönyvezett volna a rendőr?

Aszondja Béla, hogy ő lakik itt. Aszondom, nem igaz, mert én. Mit mond a rendőr? Kérem mutassanak valami papírt. Béla nem tud (mer) semmit. Én mutatom a bérleti szerződésemet és a lakcímkártyámat. Odaszólnak (bár csak egy órája vagyok ott).

Ki kérhetett volna birtokvédelmet? Béla? Még a szomszédok is letagadták volna, hogy valaha is látták.

Én kérhettem volna birtokvédelmet legfeljebb.

drbjozsef # e-mail 2017.03.19. 21:07

Persze, tudom, a kockázat (a késelésen túli jogi) megvolt, viszont a háttér kacifántosabb volt, egy hármas cserét hamisítottak be a bent lakók, a helyi lakásmaffia segítségével, valószínűleg onnan szóltak nekik, hogy inkább húzzanak el, minthogy nagyobb balhé legyen a hatósággal. Nem mertek ugrálni, inkább továbbálltak.
Rizikós volt, viszont bejött. Sok év pereskedés meg kilakoltatás helyett. Megérte.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 20:39

A rendőr nem szeret dolgozni, de ha kérték volna tőle jegyzőkönyv felvételét, azt nem tagadhatja meg, és ha jegyzőkönyv van a feljelentésről, akkor már nyomoznia is kell. Mert ez bizony magánlaksértés.
Továbbá a feljelentés mellett birtokvédelmi eljárást is kell indítani.
Az önkényeskedők meg némi pénzbüntetés árán megtanulják, mi az, amit nem szabad.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2017.03.19. 20:27

Amúgy én vettem részt ilyenben régen, zár feltör amikor nincsenek otthon (egész család volt, hamisított aláírású szerződéssel, ezért szerencsére ők sem ugrálhattak nagyon), és tízen beköltöztünk. Volt csodálkozás este, ők is bejöttek, aztán két hétig váltásban mindig 8-10 ember lakott ott, ismerősök, barátok. Aztán kifáradtak, és némi lelépési pénzért elhúztak.

Hívtak rendőrt is, de ők mutatni nem tudtak semmit (bejelentkezve nem voltak, szerződést nem mertek), a másik oldal viszont be volt jelentkezve is a címre. Patthelyzet, a rendőr azt mondta, ne legyen balhé, amíg nem folyik vér, addig ne is zaklassák őket.

drbjozsef # e-mail 2017.03.19. 20:23

Birtokodban? Úgy érted, tulajdonodban? Amíg a fogalmak sem tiszták, addig...

Szomorú örökös # e-mail 2017.03.19. 15:44

nonolet

Ha valaki jogellenesen van a te saját birtokodban, akkor szerintem te sem örülsz,
hogy a jog elég sokáig őt védi és nem téged segít.

nonolet # e-mail 2017.03.19. 11:32

Azt mondod az a baj, hogy
van ez több ezer éve stabil jogelv,
hogy: birtok(lás) védelem.

Érdekes álláspont...

Szomorú örökös # e-mail 2017.03.19. 07:58

MajorDomus

A tulaj kapcsoltassa ki a villanyt

Már régen megtette a szolgáltató:

Rilona: Az ingatlan után semmit nem fizet, a villanyt és a gázt is rég kikötötték.

Egyébként elég szar helyzet kis hazánkban, hogy a jogcím nélküli lakókat bármi is védi az illegális ingatlanhasználatukban. Szerintem az kellene, hogy jogszerű legyen, hogy simán kilesni, mikor senki nincs otthon, lakatost hívni, zárakat kicseréltetni és kipakolni onnan az ilyen lakókat egyszer s mindenkorra. Ha kell, akkor biztonsági őr vigyázzon a lakásra az esetleges újra visszaköltözés ellen. Ez kellene, hogy normális eljárás legyen, nem pedig az, hogy 1-2 évig eltartó hosszadalmas per után lehessen csak kitenni az ilyen szemétládákat. Szégyen, hogy itt tartunk... :-O

MajorDomus # e-mail 2017.03.18. 23:22

Jogcim nélkülk lakó!

A tulaj kapcsoltassa ki a villanyt,és kezdje el a felújitást, mondjuk az ajtók ablakok cseréjével,ahová az uj ajtók majd méjusban jönnek de a régit most kiszedik.

Előttd szólitsa fel távozásra ajénlott levélben.8 nap határidővel.

nonolet # e-mail 2017.03.18. 21:03

Sajnos pert kell indítanod ellene.
Röpke 1-2 év és már vége is lesz...

Egyébként próbáld megértetni vele, hogy a végén sok-sok tartozása lesz.

Már most közöld vele (IGAZOLHATÓ MÓDON), hogy

vagy kiköltözik, mint a villám

vagy

• mostantól lakbért szedsz (az összeget írd le)

amit perben fogsz ráterhelni, ha marad

• pert indítasz, ha nem költözik, ki mondjuk 30 napon belül
Ezek azonban ritkán hatnak, mivel csak távoli időre szóló fenyegetések, a legtöbb ilyen ember tojik rá... és nem érdekli majd vélhetően.

Ezért ajánl fel egy számára számottevő összeget (írásban). Amit csak a kiköltözés UTÁN kap kézhez!

Vélhetően ez a legolcsóbb és leggyorsabb megoldás.
HA ráharap...

Rilona # e-mail 2017.03.18. 20:46

T.Ügyvéd Úr/Hölgy!

A 100%-ban tulajdonomban álló ingatlan haszonélvezője elhunyt. A haszonélvező bent lakott az ingatlanban, vele együtt az egyik rokona is. Szeretném értékesíteni az ingatlant, de nem tudom, hogy milyen módon tudom távozásra bírni a bent lakót, mert nem akar kiköltözni. Az ingatlan után semmit nem fizet, a villanyt és a gázt is rég kikötötték. Ha a felszólításom ellenére sem akar kiköltözni, akkor mit tudok tenni?

A segítséget előre is köszönöm!
Rilona

nonolet # e-mail 2017.03.18. 13:28

Nade... minek az a haszonélvezet egyáltalán, ha úgyis bizalom van?

Milyen célt is szolgál most a meglévő haszonélvezet valójában?

lajcsó # e-mail 2017.03.18. 08:55

"időbeni csúszást jelent-e a haszonélvezet levétel a házról."
Az eladással egy időben is meg lehet szüntetni a haszonélvezeti jogot. Illetve a vétellel egy időben is lehet haszonélvezeti jogot létesíteni.
Persze lehet külön-külön is, de a ti esetetekben ez a megoldás teljesen fölösleges lenne, meg dupla költséget is jelentene.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd
Mezöcsát

tamás1234 # e-mail 2017.03.18. 08:48

Tisztelt Gréta!
Sztem az ügyvéd ott és akkor mindent tudni fog, mivel családon belül vagytok tanácsot fog adni arra is, hogy hogy a legolcsóbb...

"A haszonélvezetet ezért közös megegyezés alapján ellenérték fejében, vagy ingyenes lemondással lehet csak megszüntetni."

Gret49 # e-mail 2017.03.18. 08:36

Kedves Immaculata!

Ez jónak tűnik. Kérdés az ügyvéd is így látja -e és a jog is megengedi-e ebben a formában. Igen mi már most másik lakást szeretnénk venni.

Tisztelettel:Gréta

Immaculata # e-mail 2017.03.18. 08:29

Mindennek van jelentősége.

Ha az eladók egy éven belül ugyan olyan felállásban, - 2 tulajdonos egy haszonélvező - vásárolnak egy újabb lakást, akkor mindenki illetékkedvezményre jogosult.

Én úgy írnám a szerződést, hogy

Eladók:
X.Y. tulajdonos
X.V. tulajdonos
X.B. haszonélvező

Vételár:
X.Y. tulajdonosnak ....Ft
X.V. tulajdonosnak .....Ft
X.B. haszonélvezőnek ....Ft

Eladók hozzájárulnak vevő tulajdonjogának bejegyeztetéséhez.

Gret49 # e-mail 2017.03.18. 08:22

Kedves Tamás!

Megbízom a gyerekeimben-az összegnek nincs jelentősége. A lényeg Amikor megyünk az ügyvédhez létrejöjjön az adás-vétel Ott és Akkor. Nem szeretném ha a haszonélvezet hátráltatná.Van-e előtte tenni való?

Csupán ennyiről van szó.

Tisztelettel: Gréta

Gret49 # e-mail 2017.03.18. 08:15

Tisztelt Szűcs Lajos ügyvéd úr!

A kérdésem az lenne - időbeni csúszást jelent-e a haszonélvezet levétel a házról. Elég OTT nyilatkoznunk és belefoglaljuk a szerződésben? Az ügyvéd ott akkor ezt lebonyolítja és létrejöhet az eladás?

Köszönöm megtisztelő válaszát:Gréta