Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

tulajdonjog - haszonélvezeti jog

MajorDomus # e-mail 2017.04.13. 21:29

De.
Azon a cimen,amit megadtál!

vi555555 #   2017.04.13. 15:13

De én oda már akkor sem jelentkeztem be,amikor 2013-ban megvettem azt a lakást.És a vidéki tulajdoni lapon,ahol ugyanúgy tulajdonos vagyok az adataimnál már akkor a budapesti lakcímem lett feltüntetve a " cím " alatt. Amikor végrehajtási jogot jegyeznek be, majd 2 hét múlva végrehajtási jogot kérelmezi törlésre a végrehajtó, ilyenkor csak a végrehajtó értesít, a Földhivatal pedig nem?

lajcsó # e-mail 2017.04.13. 14:12
  1. A lakcímváltozást köteles lettél volna már akkor jelenteni a földhivatal felé.
  2. Ha már széljegyen van a vh. törlés iránti kérelem akkor nem kell kérned, csak megfizetni az eljárási díjat, de azt mindenképpen, különben nem törlik.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

vi555555 #   2017.04.13. 13:52

Az állandó lakcímem a budapesti lakásom, de egy vidéki lakásnak is a tulajdonosa vagyok. Ide nem vagyok bejelentve. A tulajdoni lapon az adataimnál az állandó budapesti lakcímem van feltüntetve. Értesíthetem-e a vidéki Földhivatalt, hogy a budapesti lakcímemre kérném a leveleket? A másik kérdésem, hogy kb. 1 hónapja erre az ingatlanra végrehajtói jogot kérelmeztek, de mivel 2 hete kifizettem a tartozást, a végrehajtó kérelmezte a végrehajtási jog törlését.Ezek a kérelmek a széljegyen vannak feltüntetve külön iktatási számmal. Ilyen esetben be kell-e menni a Földhivatalba, hogy töröljék a végrehajtási jogot? Köszönettel

MajorDomus # e-mail 2017.04.10. 22:48

1 óra alatt!

Dr.Attika # e-mail 2017.04.10. 22:30

Annyi csak, hogy a halotti anyakönyvi kivonattal bemegy a földhivatalhoz , ott adnak egy nyomtatványt. Azt kitöltve kérni kell a törlést. 6600,- Forintot be kell fizetni. Így viszont tehermentes az ingatlan.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

MajorDomus # e-mail 2017.04.10. 22:25

A halállal megszűnik,ha szükséges majd törölteted!

tamás1234 # e-mail 2017.04.08. 13:36

köszönöm a választ

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.04.08. 00:01

Elvileg bírságolhatnának, gyakorlati példát még nem láttam rá.

www.kbs-ugyved.hu

tamás1234 # e-mail 2017.04.07. 22:36

Üdv. Az egyik lakásomon Édesanyám haszonélvezeti joggal rendelkezett és 1 éve meghalt. Nem töröltettem a földhivatalnál, mert nem tartottam fontosnak. Származhat e bármilyen hátrányom abból, ha nem kapkodom el a dolgot, momentán nincsenek terveim a lakással, se eladni, se hitelt felvenni nem áll szándékomban.
Van erre határidő, vagy ha aktuális lesz bármikor bármelyik, elég akkor lépnem?
Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

MajorDomus # e-mail 2017.04.07. 22:22

Minél hamarabb töröltetni kell,az a biztos!

nonolet # e-mail 2017.04.07. 13:02

"Sajnos nem megbízható a haszonélvező"

HA! csak arról akarod nyilatkozttani, hgy majd lemond...

Akkor szerintem az ügyvéd/közjegyző sem elég jó megoldás.
kb. semmivel nem jobb, mint a két tanús nyilatkozat.
Így ezért nem fizetnék.

A jó megoldás: elérni a TÉNYLEGES lemondást.
(és nem csak az ígéretet a lemondásra)

Azaz

• megszerezni a konkrét lemondó nyilatkozatot + bejegyzési engedélyt
  • ha ehhez szükséges, akkor előre kifizetni a haszon élvezőt
  • ÉS! levenni a haszonélvezetet

VAGY...esetleg

• nem előre kifizetni, ha nagyon nincs miből
  • DE! ügyvédi letétbe helyezni a VISSZAVONHATATLAN lemondó nyilatkozatot + halasztott bejegyzési engedélyt és majd az eladás után kifizetni a haszonélvezőt
  • - *

Szóval, ügyvéd nélkül nem kockáztatnék...
HA nem megbízható.

ÉS leginkább kifizetném előre.

Ja, és ha nem megbízható, akkor, bizony:
Kérnék egy kiköltözési nyilatkozatot is!!!

Mégpedig közjegyző előtt. (így per nélkül végrehajtható).
Nehogy ne akarjon majd kiköltőzni és évekig pereskedni kelljen vele.

Szomorú örökös # e-mail 2017.04.07. 12:30

bENET45

Az én haszonélvezőm helyből egy szándéknyilatkozatot aláírt, hogy az ingatlan értékesítése esetén le fog mondani - juttatás fejében - a haszonélvezetéről. Ezt az egyik ingatlanos kérte tőlem anno. Remélem nem lesz rá szükség, hogy az orra alá dugjam, amikor egyszer csak elkel a ház. :-)

bENET45 # e-mail 2017.04.07. 12:25

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem megbízható a haszonélvező és e nélkül is bonyolult az egész eladási procedúra így csak akkor állunk neki az eladásnak, ha legalább ez tisztázva van. Engem most tényleg csak a technikai lebonyolítás érdekelt, hogy meg lehet-e úszni az ügyvédi költséget.

Szomorú örökös # e-mail 2017.04.07. 07:36

bENET45

A haszonélvező lemondana a jogáról, hogy értékesíthető legyen az ingatlan

Az eladhatóságnak nem feltétele a haszonélvezetről történő lemondás, akár azzal együtt is értékesíteni lehet egy ingatlant, csak nyilván az értékcsökkentő tényező. Pontosan ezért is célszerű párhuzamosan, a szerződés megkötésekor ezt megtenni. Viszont a szerződésben szerintem lehetőség van rá, hogy a haszonélvezet törlését, mint későbbi feltételt, kikösse mindkét fél, mert nyilván ennek is átfutási ideje van a Földhivatalban.

MajorDomus # e-mail 2017.04.06. 23:40

Általában a szerződésben mond le és a haszonélvező is aláirja a kontraktust!

lajcsó # e-mail 2017.04.06. 09:32

A haszonélvező ügyvéd vagy közjegyző előtt nyilatkozik arról, hogy lemond a jogáról. A nyilatkozatot a törlés érdekében be kell nyújtani az illetékes földhivatalhoz.
Mehetett volna az adásvétellel egy füst alatt is, de ti tudjátok.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

bENET45 # e-mail 2017.04.06. 07:00

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy ingatlan amin holtig tartó haszonélvezet van. A haszonélvező lemondana a jogáról, hogy értékesíthető legyen az ingatlan. Hogyan kell eljárni, hogy tiszta legyen a tulajdoni lap? Az sajnos nem jó megoldás, hogy eladáskor levetetni, előre kell megcsinálni.
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # e-mail 2017.04.04. 23:09

Békülni nem lenne olcsóbb?

nonolet # e-mail 2017.04.04. 12:30

Leende

Szerezz önálló lakhatást magadnak! mielőbb.
... és költözz át abba a gyerekekkel együtt.

Ez a járható út számodra.

HA ezt nem tudod megoldani, akkor
csökken az esélyed a gyermekek "megtartására".

ObudaFan # e-mail 2017.04.04. 12:14

Leende

Nem kell hivatkoznia semmire. Minél hamarabb teremtsd meg a lakhatásodat, mert tényleg bármikor kitehet és akkor a gyerekeket sem tudod hová vinni. Akkor pedig természetesen a gyermekelhelyezés vonatkozásában is esélytelen leszel.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.04.04. 11:40

Az volt már, hogy bízz meg ügyvédet?

www.kbs-ugyved.hu

Leende # e-mail 2017.04.04. 11:20

kösz, nem piszkáltam, a férjem nem tud ellenem 2 pert indítani, ezért anyóst bélelte fel, mert ő kitehet. a gyerekek a tét, és annak ítéli a bíróság, amelyik szülő neveli válás alatt. kényszerből akarnak eltávolítani - ha megyek a gyerekekkel másnap visszahozza a gyerekeket. 5-6 évesekkel anyaként ezt a gyereklopkodós sztorit nem csinálhatom végig. valami javaslat?

MajorDomus # e-mail 2017.04.03. 22:14

Sanos ez igy van!

nonolet # e-mail 2017.04.02. 22:05

"Anyós élni szeretne haszonélvezeti jogával arra
hivatkozva, "

Nem kell hivatkoznia sem semmire!

"hogy évek óta minősíthetetlenül viselkedek vele,"

Nem kellett volna piszkálni az anyóst, most vissza üt.

Szóval...

Költözöl.
vagy
Megalázkodsz/békülsz és akkor az anyós talán békén hagy.
Bár lehet, hogy ezentúl pénzbe kerül majd az ott lakásod is. Ha nem engedi szívességből a további lakhatást az anyós.

Ezek a lehetőségeid.