tulajdonjog - haszonélvezeti jog


nonolet # 2018.05.22. 15:22

Bármelyik haszonélvező egyedül is kirakhatja a tulajdonost... ha úgy dönt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.22. 15:25

Nem.

János2018 # 2018.05.22. 15:34

Tisztelt ügyvéd úr a nem az megnyugtató válasz én lennék a tulajdonos. Vásárlás útján lettem még 10 éve a tulajdonos és most ilyen helyzetben vagyunk.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.22. 16:05

Az egyidejűleg fennálló haszonélvezet jogosultjai abban a helyzetben vannak, mint a tulajdonostársak: mindegyikük jogosult az ingatlan használatára, birtoklására. A haszonélvezet gyakorlása átengedhető, természetesen a tulajdonosnak is.

János2018 # 2018.05.22. 16:43

Tisztelt ügyvédúr! "A haszonélvezet gyakorlása átengedhető, természetesen a tulajdonosnak is." De ha átengedi attól még a haszonélvező is maradhat. Szóval ezt nem úgy kell értelmeznem ,hogy a haszonélvező átengedi és ő elmegy az ingatlanból.

drbjozsef # 2018.05.22. 17:09

Mehet is, maradhat is. Ez már a megállapodásuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.22. 17:35

Hát, azért...

drbjozsef # 2018.05.22. 18:14

A haszonélvező nem engedheti be az egyik szobába? Nem engedheti át neki az ingatlannak csak egy részét?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.23. 06:57

Azon már lehetnek viták.

János2018 # 2018.05.23. 20:29

Köszönöm a válaszokat kicsit aggódom mert nekem minden ingóságom, értékem (tárgyam) ebben a lakásban van ahol én vagyok a tulajdonos.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.24. 05:05

Majd elviszed onnan.

nonolet # 2018.05.24. 06:06

János2018

A haszonélvezet joga ERŐSEBB jog
az ingatlan használatára-hasznosítására,
mint a tulajdonjog...

A haszonélvező dönt a sorsodról.

János2018 # 2018.05.24. 15:37

Én ezt értem, hogy a haszonélvező dönt. Édesanyám az egyik haszonélvező akivel törődöm. Azt akarja hogy maradjak!

nonolet # 2018.05.24. 16:54

A másik meg nem akarja... ennyi.

Majd, ha egyformát!!! akarnak akkor eldől az ügy.

Vagy, ha nem tudnak megegyezni egymással,
akkor
a bíróság dönt és az lesz amit az ítélet mond.

- -

Amíg vitáznak addig meg az van, amit te teszel...

ildocska # 2018.05.25. 11:58

Tisztelt Fórumozók !

Kérdésem ingatlan tulajdonjog és haszonélvezeti jog. A nevemen lévő ingatlant a gyermekemnek ajándékoznám és nekem haszonélvezeti jogom lenne. (Együtt élünk jól, de az élet ugye bármit hozhat..) Esetleg ezt "fordítva" is lehet ? Úgy, hogy maradnék én a tulaj, és a gyerekemnek lenne haszonélvezeti joga. Mi történne az után az ingatlannal kapcsolatos jogokkal, ha én már nem lennék ? Kié lenne az ingatlan tulajdonjoga ?

drbjozsef # 2018.05.25. 12:32

ildocska,

mi a célod, az a kérdés.

Az, hogy biztosítsd a gyerekednek a lakhatást akkor is, ha összevesztek, és ő kirak az utcára, vagy az, hogy biztosítsd MAGADNAK a lakhatást, hogy ha összevesztek, kirakhasd az utcára?

ildocska # 2018.05.25. 12:49

drbjozsef :)

Nem ilyen dolog miatt érdekel...semmi összeveszés, kirakás...
Két gyerekem van, de egyiket sem szeretném "kihagyni" semmiből...ha én már nem leszedk, esetleg köztük fordulhatna elő vita...nem kettejük viszonya miatt, na de egyszer mindenkinek lesz párja és ki tudja mit hoz az élet...ki mennyire változna meg....ezért gondoltam, hogy én maradnék a tulaj, haszonélvezet nekik...vagy egyiknek tulajdonrész fele részben és a másiknak az én részemre haszonélvezet...mert ugye ha fele részem maradna, azt is ketten örökölnék....így egyiknek több lenne....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.25. 12:57

De mi a cél? Mert ha semmi, akkor nem is kell csinálni semmit.

drbjozsef # 2018.05.25. 13:09

esetleg köztük fordulhatna elő vita

Ezt megakadályozni nem tudod. Ha mindkettőnek egyformán akarsz juttatni az utánad maradó vagyonból, akkor a legegyszerűbb nem csinálni semmit : egyformán örökölnek.

Esetleg az egyik nem veled lakik, és nem akarod, hogy ő kitehesse a másik gyereket a mostani veled közös lakásból?

ildocska # 2018.05.25. 16:04

Kedves válaszolók !

Az egyik már nem velem lakik és Neki a volt párja miatt ( pár éve az új párjával él) van adóssága. Ő túl jó lelkű, hiszékeny és könnyen befolyásolható, mindig mindenkin segíteni akaró. Ez nem baj, csak az, hogy könnyen becsapható és ez miatt voltak és még vannak bajai... A másik a párjával együtt velem lakik és nagyon jól vagyunk. Ők is jószívűek, de nem naívak. Az egyiknek nem lenne gond annyira, ha esetleg ingatlan örökség után fizetnie kellene, a másiknak igen. Nem akarom, hogy az egyik gyerekem segítse ki a másikat, mert akkor annak sose lesz vége a befolyásolhatósága miatt is. Az egyik velem együtt sokmindenen keresztülment az életben, amitől megtanult ezt azt. A másik teljesen más. De mind a kettő az én gyerekem, azt szeretném, ha egyformán kapnának, illetve h a lakhatásuk mind a kettőnek meglegyen bárhogy alakul. Az egyik gyerekem beteg volt, nem tudjuk mit hoz még az élet....Ezért érdekelt az is, hogy pl haszonélvezet "megszünte" után, mi lenne az ingatlan sorsa. Ha a haszonélvezővel bármi történne és van élő testvére, akkor Ő tulajdonolná, vagy hogyan működne...( és mi lenne tovább a volt haszonélvező még élő párjával....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.25. 19:30

No. Mielőtt bármit csinálnál, döntsd el, mit is akarsz. (Abból fogod tudni, hogy eldöntötted, hogy két mondatban, maximum öt sorban el tudod mondani nekünk is.)

drbjozsef # 2018.05.26. 17:52

Nem akarom, hogy az egyik gyerekem segítse ki a másikat

Úgy véled, jogod lenne ezt megakadályozni? Úgy véled, hogy ezt egyáltalán meg tudnád akadályozni?

ildocska # 2018.05.26. 20:04

Kedves KBS !
Amikor legelőször kérdeztem, akkor sem volt 5 sor egészen, ha mindent egybe veszek. Nem vagyok jogász, de az életben nagyon sokféle eset fordul elő, még akkor is, ha sok "egyforma" , akkor sem minden egy "kaptafa". Talán ez a baj "mindennel"...
Egyszerű kérdés volt : "Esetleg ezt "fordítva" is lehet ? Úgy, hogy maradnék én a tulaj, és a gyerekemnek lenne haszonélvezeti joga. Mi történne az után az ingatlannal kapcsolatos jogokkal, ha én már nem lennék ? Kié lenne az ingatlan tulajdonjoga ?"

Kedves drbjozsef !
"Úgy véled, jogod lenne ezt megakadályozni? Úgy véled, hogy ezt egyáltalán meg tudnád akadályozni?"

Ahhoz lenne jogom, hogy egyformán maradjon mind a kettőnek. Hogy meg tudnám e akadályozni, nem hiszem, már csak azért sem, mert a kérdésben benne volt az , hogy : ha már nem lennék...De én ismerem a gyerekeimet és a körülményeinket.....

Egyenlőre csak gondolkodom és érdekelt volna egy hozzáértő ember válasza, hogy egyáltalán kizárt e, amire gondoltam....ha nem kizárt, akkor majd , mivel gondolom mindennek az elintézéséhez hozzáértő emberre van szükség, fel kell majd keresnem egyet....gondoltam addigra akkor nem teljesen elképzelés nélkül mennék oda....
Habár lehet, hogy "valakinek" az a jó, ha az ember "tök hülyén" megy ilyen helyre..és minél többször....

Én csak egyet kérdeztem....szerintem egy hozzáértőnek egyszerűt.....

Köszönöm, hogy pazaroltátok drága időtöket kérdéseitekre és a válaszaitokra :)

nonolet # 2018.05.26. 21:56

Nem megoldható jogilag...
Mert a valóvilágban nem értelmes ez a gondolat-elvárás.

A valóvilágban ugyanis a felnőtt emberek

  • felelősek magukért

ÉS

  • gondoskodnak magukról

A jog ezért nincs felkészülve az ilyen túlbuzgó-mániás szülőkre.
Akik még a haláluk után is dönteni akarnak gyermekük életéről...

Az ilyenek kissé zakkantak és találnak valami indokot ami alapján jogot formálnak a gyermek életébe való beleszólásba még a saját haláluk után is.

Nem elég nekik, hogy amíg élnek addig is elkúrják a gyerek életét, de még a halál után is baszkódni akarnak vele.

A jóisten mentsem meg az ilyen szülőktől minden gyereket.

Hagyd őket békén végre!
Majd megoldják ahogy akarják-tudják.
Felnőttek már!!!! az ő életük, nem tiéd.

Foglalkozz magaddal helyettük.

ildocska # 2018.05.26. 22:40

Kedves nonolet !

Ez a Te véleményed, ezért nem is érdekel...
Kérdezd meg a gyerekeimet....Ők egyáltalán nem így gondolják....
Hát igen, sok eset van, sok "egyforma" , de mégsem mind egy "kaptafa".....
Az idősebb gyerekem siketnéma egy fejlődési rendellenesség miatt, amit nem vettek észre a terhességem alatt...nem mintha befolyásolt volna bizonyos döntésekben....És most nem magam fényezéseképpen, de a kedves apuka abban sem vett részt még messziről sem, hogy a kisebbik gyereke 11 évesen daganatos lett, amiben az azóta eddig eltelt 10 év alatt háromszor rövid időn belül kiújult ezért 8 műtéten van túl....egyik gyerekem mellett sosem látott senki bárki mást rajtam kívül....igen féltem Őket..de sose telepedtem rájuk...az idősebbik sokmindent nem ért a világból, a fiatalabbikkal a legjobb "barátnők" vagyunk....3 éve Neki is van egy nagyon rendes barátja, aki szintén velünk lakik már két éve és nagyon jól megvagyunk....
Szóval ezért nem is érdekel így ismeretlenül a véleményed....
A jóisten mentsen meg az ilyen gyerektől minden szülőt..:)