Mi minősül vagyonnak


MajorDomus # 2014.04.21. 15:29

Azt,hogy nem szőke kék szemű,és nem 90/b
a mellbősége,tehát ez nem valószínű.

Egyjogász # 2014.04.19. 09:47

És arra mit lép a NAV, hogyha erre azt mondja, hogy castingon volt egy Stallone filmnél, és Stallonénak annyira megtetszett a karakterformálása, hogy meghívta 3 hétre teljes ellátással a luxuskéglijébe?...:)

MajorDomus # 2014.04.18. 20:14

Miután most jöttél haza Floridábol a Havanna lakótelep 9.emeletére,érdeklődnek majd,hogy miből fizetted a 3 hetes luxusnyaralást,mikor a minimalbérŕe vagy bejelentve.

kB. Ilyen

Angelicasol # 2014.04.18. 10:13

a vagyonosodási vizsgálatot nem gazdagság alapján indítják, hanem pl. aszerint, ha a bevallott jövedelmed és az életszínvonalad, vagyontárgyaid nem állnak arányban egymással (mondjuk KSH statisztikai adatok alapján)

monalisa1 # 2014.04.18. 09:39

OK van egy lakásod, csak éppen nem írtad hol van, mekkora, mióta a tiéd. / Sokaknak érdemlegesen nemigen van bármi is a nevükön ennek ellenére tehetős embernek tartják. / Neked kell tudni mi okán a vizsgálódás...

----
  • laikus hozzászóló
fehér holló # 2014.04.18. 07:02

Tisztelt Szakértő!
Következő lenne a kérdésem?
Ha vagyonosodás ügyében nyomozna ellenem a nav, mi az az értékhatár ami felett a vizsgálodást megkezdhetik?Van egy saját tulajdonú lakásom 50nm és 10 év körüli autóm...Ez elég ok lenne rá?
Köszönöm előre is
Fehér Holló

Kalim Pál # 2011.03.29. 18:13

A téged megillető jogosultságok és a téged terhelő kötelezettségek összessége a vagyonod.
Nem tudom, mihez kell az önkormányzat felé a vagyonnyilatkozatod, de az ilyen nyilatkozatokban -hacsak nincs tételes rendelkezés arra, hogy pontosan miket kell benne szerepeltetni- általában a nagyobb értékű vagyontárgyakat és a szintén jelentősebb összegű kötelezettségeket szokták feltüntetni. Igaz, nemrég az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozata kapcsán megtörtént, hogy valaki egy szelet csokit is beírt. :-)
Mindenesetre az ingatlanvagyont és az autót feltétlenül szerepeltetned kell, de ugyanígy az esetleges lakás- vagy autóhitelt is írd be. Mivel a haszonélvezeti jog az ingatlan értékét erősen befolyásolja, írd be, hogy az ingatlan haszonélvezettel terhelt.


Az interneten található idézetek legnagyobb baja, hogy nehezen ellenörizhetö a hitelességük. /Petöfi Sándor/

Meli84 # 2011.03.29. 16:59

Tisztelt Szakértő!

Azt szeretném tudni, mi számít vagyonnak az én helyzetemben. Az önkormányzathoz kell vagyonnyilatkozatot beadnom, és nem tudom mi minősül vagyonnak. A köv. a helyzetem.

Édesapám után örököltem 1/4-d házat, édesanyám az ingatlan haszonélvezője. Van egy fél házam is, ahol élek.Értéke: És van egy autóm, amit édesapám után örököltem szintén.És édesanyám a haszonélvezője.

Az öröklött ingatlanrész értéke: 2000.000 Ft
Az autó értéke: 450.000 Ft.

Előre köszönöm a választ!