Ingatlan eladás - földhivatali bejegyzés


igazsag kereso # 2016.10.26. 19:41

Tisztelt Fórumozók! Ki tudna segíteni?Házassági vagyonközös- ség megszüntetési perben az I. és a II. fokú itéletben a bíróság, felperes hibájából, helytelen helyrajzi számra vonatkoztatta ítéletét. Emiatt a fővárosi kormányhivatal illetékes kerületi hivatala a tulajdonos helyett az alperesnek ítélt félrész tulajdon bejegyzését elutasította. Az alperest 10000,- Ft. befizetése mellett fogadta el igénye fenntartását. A bíróság kijavította az ítéletet, de most az említett hivatal 6.600,- Ft. befizetésére és hiánypótlásként B400 jelű adatlap 15 napon belüli hiánypótlásra szólitotta fel alperest. Hogyan lehet ehhez hozzájutni és kitölteni.

lajcsó # 2016.10.11. 19:14

"A B400 nyomtatvány 3. lapját (értékesítő, bevételt szerző) kinek a nevére kell kitöltenem, ha egyáltalán kell?"
Oda normál visszterhes átruházáskor a tulajdonos adatai kerülnek. Mivel visszterhes átruházásról van szó a 3 lapot mindenképpen ki kell töltenéd, különben a program hibát jelez, amennyiben nyomtatványkitöltőt használsz!

Erdosa # 2016.10.11. 17:38

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket:

Bírósági árverésen vásároltam egy ingatlant. A jogerőre emelkedés után a végrehajtó elindította a földhivatali bejegyzést, azonban nekem ki kell fizessem az eljárási díjat (6600 ft), valamint be kell nyújtanom a B400 adatlapot.
Nos ezzel van némi problémám!

A B400 nyomtatvány 3. lapját (értékesítő, bevételt szerző) kinek a nevére kell kitöltenem, ha egyáltalán kell?
Erről az esetről a kitöltési útmutatóban egy szót sem ejtenek.

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdv.
Erdosa

lajcsó # 2011.10.11. 12:12

Menj el a végrehajtóhoz, kérd meg hogy tűzze ki ismét árverésre a lakást! Utána vedd meg azt árverésen! Számodra így a legbiztonságosabb (meg talán a legolcsóbb is) a lakásvásárlás.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.11. 11:12

Miért nem nézed meg a tulajdoni lapot?

nemil # 2011.10.11. 10:08

Tisztelt fórumozók!
Lenne egy eladó ház amit meg szeretnénk venni csak vannak problémák amit nem igazán tudok,hogy működnek.
Szóval van ez a ház és az eladó nő elmondása szerint az ő kérésére szeptemberben kiírták árverezésre,de nem ment ott el és így ő árulja tovább.De a hitelt még állítólag ő fizeti a volt férje az nem.A ház az lakatlan.4,2 millióért adná viszont arra a kérdésemre,hogy mennyi az adóságuk azt mondta,hogy 6 millió.De ő a 4,2 millából rendezné a hitele nagyja részét a többit pedig fizetné tovább.Van még olyan is,hogy a gázóra le van szedve és állítólag nem tudja mennyi a tartozás mert akkor ő már nem lakott ott a volt férje csinálta a fogyasztást.
Tehát a kérdésem az lenne ,hogy adhatja e kevesebbért a házat mint a tartozása?Hogy működik az hogy viszakössék a gázt?

ObudaFan # 2011.10.10. 14:41

A bíróság, szakvélemény alapján.

lajcsó # 2011.10.10. 14:24

Az ingatlanmegosztáshoz hiba nélkül ki sem lehet tölteni az adatlapot. Itt csak arra utalnék, hogy a szerzés jogcímeként a visszterhest vagy az ajándékozást lehet bejelölni.

Sz. Andrea # 2011.10.10. 13:56

Szép napot!

Lenne egy kérdésem, ami régóta foglalkoztat, szeretném a véleményeket kikérni. Ingatlanmegosztásnál miért olyan fontos a Földhivatalnak /és persze a NAV-nak/ hogy a "vagyonszerzésről" 11B400-as adatlapot töltsünk ki? Egyrészt nem is történik vagyonszerzés, hiszen csak megosztják a tulajdonosok egymás között az ingatlant tulajdoni hányadaik arányában, másrészt erre vonatkozó mentesség sincs jelölve rajta, /vagy csak nem találom?/ A válaszokat előre is köszönöm.

C a s a b l a n c a # 2011.09.06. 06:06

A Földhivatalban kérheted hatósági földmérő műholdas felmérését. Kb: 30 ezer forint.

ObudaFan # 2011.09.05. 20:45

A jegyzőt, vagy még inkább ügyvéddel a jegyzőt. De nem lehet kizárni, hogy nem lesz rövid történet.

magyar-szovjet szocpoliti # 2011.09.05. 20:13

Tisztelt Cím!
Segítséget szeretnék kérni mezsgye határ ügyében. A szomszédom földmérnök nélkül kijelölt egy új mezsgye határt, emiatt mi nem tudjuk a földünk azon részét megművelni. Bármilyen kulturált kommunikáció a szomszéddal nem lehetséges, így jogi tanácsot szeretnék kérni, hogy mi a teendő ilyenkor. A jegyzőt keressem fel vagy ügyvédhez forduljak, hosszadalmas pereskedést és bírósági tárgyalást nem szeretnék, hanem valami gyors és hatásos megoldást szeretnék Önöktől kérni.

Válaszát előre is köszsönöm!

Lhotse # 2011.09.05. 19:50

Értem én, csak nem szeretem! :) Szóval az alap, hogy bejegyzésre alkalmas, megfelelően felszerelt csomag megy a földhivatalba.

Az, hogy az ügyfelet küldözgetik ügyintézni azért jól jellemzi a helyzetet.

lajcsó # 2011.09.05. 19:46

Az esetek többségében így van, az ügyvéd intéz mindent. Itt nem az a fő probléma, hogy az ügyfélnek kell elvinni a beadványt a földhivatalhoz, hanem az hogy beadvány hiányosan felszerelt (adatlap nincs kitöltve, kérelem hiányzik).

Lhotse # 2011.09.05. 19:37

Mit képzel a kolléga (vagy Ti?)?! Az adásvételi szerződés megszerkesztése, ellenjegyzése mellett a földhivatali ügyintézés is (APEH-adatlapostul) az ügyvéd feladata. Szerintem ez nem is lehet vitás. Én nem is engedném meg az ügyfélnek, hogy ő adjon be bármit is!

Lehet, hogy az a kulcs, hogy a kolléga nagyon "olcsón" vállalta? Akkor annak "híg a leve...". Itt tartunk? :(

lajcsó # 2011.09.05. 19:31

Nekem gyanús a hiánypótlás, mivel szabályos kérelem hiányában a földhivatal el sem fogadja tőled a beadványt. Menj el az ügyvédhez és csináltass vele egy szabályos kérelmet, amit a földhivatal is elfogad.

misso # 2011.09.05. 19:21

Ez tök jó! :) Én ugyan is azt hittem az eladónak tuti ki kell töltenie és a vevőn filoztam. Ugyanis az adatlap tetején meg ott van, hogy "....visszterhes ingatlan átruházás esetén az ingatlant értékesítő adatainak bejelentéséhez..." Időközben rászántam magam biztos ami biztos alapon, hogy kitöltöm mindkettőnknek, majd a földhivatalban elmondják, egyszerűbb kivenni az egyiket, mint ott neki állni töltögetni. Azért köszönöm szépen a válaszokat! Különösen az kérelemre vonatkozott, akkor azt már buktuk... Hiánypótlás lesz :(

misso # 2011.09.05. 19:21

Ez tök jó! :) Én ugyan is azt hittem az eladónak tuti ki kell töltenie és a vevőn filoztam. Ugyanis az adatlap tetején meg ott van, hogy "....visszterhes ingatlan átruházás esetén az ingatlant értékesítő adatainak bejelentéséhez..." Időközben rászántam magam biztos ami biztos alapon, hogy kitöltöm mindkettőnknek, majd a földhivatalban elmondják, egyszerűbb kivenni az egyiket, mint ott neki állni töltögetni. Azért köszönöm szépen a válaszokat! Különösen az kérelemre vonatkozott, akkor azt már buktuk... Hiánypótlás lesz :(

lajcsó # 2011.09.05. 18:48

Misso!
Ha figyelmesen megnézed a 11B400 adatlap legelső odalának aláírás részét akkor látni fogod, hogy ott az szerepel, hogy " a vagyonszerző vagy képviselője...". Ebből az következik, hogy az adatlapot csak a vevőnek kell kitöltenie, mivel ő a "vagyonszerző" fél. Az adatlap a NAV honlapjáról letölthető (előtte le kell tölteni a JAVA programot meg nyomtatványkitöltő keretprogramot). A földhivatali (ingatlan-nyilvántartási) kérelem mindkét oldalát alá kell írnia az ügyvédnek és le is kell bélyegeznie. Ide nem kell szárazbélyegző.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.05. 18:40

Szerintem csak a szerzőnek, mert az illetékhez kell.

misso # 2011.09.05. 18:14

Oké, köszi értem, de akkor is tudnom kéne, hogy az apeh adatlapot mindkét félnek ki kell-e tölteni? Rendben persze, hiánypótlás ciki (vagy sem), de a mi időnk megy el vele, szóval nem az ügyvéd fog szívni, hanem mi.... Erre szeretném tudni a választ, mert holnap be szeretnénk adni a Földhivatalba, sőt be kell adnunk, muszáj! Ha ebben segítenétek az nagyon jó lenne! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.05. 17:49

Ha visszaadja a földhivatal hiánypótlásra, akkor te is visszaadod az ügyvédnek. Ő ebben az eljárásban a jogi képviselőtök, azzal még nem végzett, hogy odaadta nektek az iratokat, hogy kézbesítsétek a földhivatalba. (Ami számomra elég fura módszer. Nincs neki eljárója?)

misso # 2011.09.05. 17:42

Sziasztok,

lenne két kérdésem a 11B400-as lapot a vevőnek és az eladónak is ki kell tölteni vagy csak az eladónak (ingatlan adásvétel)?

A földhivatali kérelem című formanyomtatványt kötelező az ügyvédnek elől lepecsételni vagy oda már nem szükséges az ügyvédi bélyegző?

Lécci, ne írjátok, hogy majd az ügyvéd így meg úgy, mert ő csak odaadta ezeket a papírokat és bár nagyon olcsón csinálta, de amióta szerződtünk eléggé készségtelen (szép magyarul).

Sürgős, lécci!!! Köszönöm előre is!!!

platón # 2011.09.05. 09:29

xita: a végzés nem határozat, csak annyit közöltek benne, hogy a tulajdonjog bejegyzésére irányuló eljárás MEGINDULT.

ObudaFan # 2011.09.01. 08:09

Egyre több bank pl. ezt kéri, nem is fogadják el a tulajdonjog-fenntartást.