Lakásszövetkezet


Padre007 # 2017.12.03. 08:37

Sziasztok!
Tud valaki Budapest környékén olyan ügyvédet aki lakásszövetkezeti ügyekkel foglalkozik? Ha igen akkor megköszönném az elérhetőségét!
További szép napot!

Honyi # 2017.12.05. 10:45

Padre007

Igen, tudok!

Padre007 # 2017.12.06. 20:59

Akkor kérném az elérhetőségeit.
Köszönöm!

Honyi # 2017.12.07. 11:13

Kedves Padre007!
Kérem írjon privátban.
Ott megadom a honlapját, elérhetőséget, mindent.

*Titi56* # 2017.12.31. 03:27

Üdvözletem!
Szeretném tudni, mit tehetek a közös képviselővel szemben, abban az esetben, ha nem adja ki a "0"-ás elszámolást annak ellenére, hogy nincs tartozásom. A lakásomat szeretném eladni, amire a vevő letette a foglalót. Az igazolás hiányában meg fog hiúsulni a szerződés, minek folytán komoly anyagi kár fog érni. Kérésemet jeleztem többször telefonon és személyesen is a képviseleti irodában, ide két tanút is vittem magammal. Több mint egy hónap telt el. Pénteken közölte velem a közös képviselő, hogy nem volt ideje foglalkozni az üggyel, most pedig szabadságon vannak, így csak január második felében tud újra ügyet intézni. Nekem viszont január 2-a a határidőm a szerződés megkötésére. Hol lehet bepanaszolni az ilyen pökhendi,lekezelő közös képviselőt, aki jelentős anyagi kárt okoz a nemtörődömségével?

drbjozsef # 2017.12.31. 08:14

Titi,

46. § (1) A közös képviselő (az intézőbizottság elnöke) a külön tulajdont érintő tulajdonosváltozás esetén - a tulajdonostárs kérésére - köteles írásbeli nyilatkozatot adni a közösköltség-tartozásról. Ha tartozás áll fenn, a nyilatkozatban a hátralék összegét is meg kell jelölni. Az írásbeli nyilatkozat tartalmáért fennálló felelősségre a Ptk. szabályai az irányadóak.
(2) A tulajdonostársnak az ingatlan per-, teher- és igénymentességéről tett szavatossági nyilatkozata a közösköltség-tartozás alól történő mentesség szavatolására kiterjed akkor is, ha a szerződés megkötése során a tartozás fennállásának kérdésében nem kéri a közös képviselő (az intézőbizottság elnöke) e törvényben meghatározott nyilatkozatának megadását.

Ezt írja a Társasházi törvény. Ennek be nem tartása esetén bírósághoz fordulhatsz. Pusztán az igazolás kiadásáért sok értelme nincs, mire tárgyalás lenne, már valószínűleg megkapod. Ha viszont az igazolást elvárható időn belül nem kapod meg (szerintnem ez legfeljebb pár munkanap lehet, tehát az ünnepi időszak alatt esetleg több, de nem hetek), és ezért kár ér, akkor azért kaphatsz kártérítést esetleg. A baj az, hogy a vásárlás meghiúsulása önmagában nem kár, bizonyítanod kellene, hogy az igazolás hiánya miatt lépett vissza a vevőd, és azt is, hogy másnak nem tudod/tudtad eladni ugyanazon az áron a lakást.

Mindenesetre, a végső szerződés megkötésekor nyilatkozhatsz az ügyvéd előtt, hogy nincsen tartozásod, Te többször is kérted az igazolást, a fenti törvény (2) pontja alapján amúgy az igazolás nélkül is ugyanúgy felelsz a tartozások rendezettségéért, tekintsenek el tőle, beszerzed X héten belül ha akarják, és vállalod ezen nyilatkozat minden büntetőjogi felelősségét.

Ha mégis visszalép a vevőd, kérjél tőle Te egy nyilatkoztot, hogy a nullás igazolás hiánya miatt lépett vissza. Ha mégis perelnél, esetleg jól jöhet. De sajnos nincs sok értelme.

nonolet # 2017.12.31. 09:13

Titi56

(2) A tulajdonostársnak!!!!
az ingatlan per-, teher- és igénymentességéről tett szavatossági nyilatkozata a közösköltség-tartozás alól történő mentesség szavatolására kiterjed akkor is,
ha a szerződés megkötése során a tartozás fennállásának kérdésében nem kéri!!!! a közös képviselő (az intézőbizottság elnöke) e törvényben meghatározott nyilatkozatának megadását.”

Ebben a lényeg!
Nyilatkozz te magad... nem muszáj a közösnek.

drbjozsef # 2017.12.31. 13:38

Hajára kenheti, ha a vevőt nem győzi meg, és a vevőnek ez nem lesz elég.

nonolet # 2017.12.31. 15:19

A vevőnek a törvény ereje azért legyen már elég...

*Titi56* # 2017.12.31. 17:35

drbjozsef és nonolet! Köszönöm a válaszotokat.

big_tits # 2018.01.04. 14:50

drbjozsef és nonolet
Mivel Titi56 ebbe a blogba írt, még az is lehet, hogy az a lakás lakszövben van.

nonolet # 2018.01.04. 15:09

Közös képviselő lakszövben... ?!
Merugye azzal akadt gondja.

big_tits # 2018.01.04. 20:53

Miért ne hívhatná az elnököt közös képviselőnek?
Attól még nem az.

nonolet # 2018.01.04. 23:56

Mert nem szokás...
Mivel tudják az emberek, hogy kinek mi a titulusa :-)

big_tits # 2018.01.05. 15:19

3 lakszövben volt-van lakásom. Több mint 30 éve. A fele lakó simán hívta-hívja az elnököt közös képviselőnek. Ne te mond meg nekem, hogy mit szokás, meg mit nem. Okoska.

drbjozsef # 2018.01.05. 20:09

Ja, hogyne, az emberek azok aztán tudják ám.
A közgyűlések is általában a higgadt észérvek logikus sorozatának ütköztetése, amelyet konklúzió követ. Aha.

big_tits # 2018.01.05. 20:34

Nálunk már volt olyan közgyűlés, amin rajtam kívül az egész társaság a saját érdeke ellen szavazott. Egy embernek kedvezett a határozat, az összes többi joghátrányt szenvedett.

tacsicsi # 2018.01.15. 12:12

Sziasztok!

Kérem segítsen valaki!

Mit lehet tenni, ha a fűtés korszerűsítési költséget nem tudja megmondani a lakás fenntartó szövetkezet lakásokra lebontva, és a következő 4 évben még vonják a megtakarítási összegünkből a 80%-ot a költségek fedezésére?

De ha nem tudják megmondani, hogy lakásonként mennyibe került a korszerűsítés, akkor honnan tudják, hogy mennyit, mennyi ideig kell "törlesztenem"?

Hova lehet fordulni panasszal, hogy úgy fizettetnek velem valamit, hogy nincs sehol leírva, hogy nekem milyen költségeim vannak/voltak?
Hiába kérünk tájékoztatást, nem kapunk, csak egy végösszeget, ami az egész társasházra vonatkozik, de lakásra vonatkozóan nem tudják lebontani.

Segítő válaszokat előre is köszönöm.

Köszönöm a segítséget, jó tanácsot.

nonolet # 2018.01.15. 14:42

Mivel a tulajdoni hányad alapján kell a lakásokra lebontani.

Így te magad is kitudod számolni a teljes összegből rád eső részt.

Egy osztás és egy szorzás az egész...

Honyi # 2018.01.15. 18:38

tacsicsi!
Lakásfenntartó szövetkezetről vagy társasházról van szó?

nonolet!
Lakásszövetkezetnél nincs tulajdoni hányad.
Az társasháznál van!

tacsicsi # 2018.01.15. 18:56

Honyi!

Szövetkezetről van szó.

Köszönöm

blue2014 # 2018.01.19. 08:23

Tisztelt Mindenki,
Szeretném megtudni, hogy lakásszövetkezet esetében, milyen nyilvános dokumentumok vannak,amit oda kell adjanak, ha nem elérhető a lakástulajdonosnsk.

Honyi # 2018.01.19. 11:23

Tisztelt blue2014!

Kérdésem:
Lakásszövetkezeti tag, vagy nem tag tulajdonos vagy?
Milyen dokumentumokra gondolsz?

pm75 # 2018.01.30. 20:20

Kedves Szakértők!
Vásároltam egy lakást és felújítom.
A lakás szövetkezeti, az elnök pedig a távollétemben a munkásokkal és főnökükkel arrogánsan közölte, hogy azonnal be akar menni megnézni a munkálatokat, mert neki joga van BÁRMIKOR bemenni a lakásomba. Oda siettem, megmutattam, semmi rendellenes vagy szabálytalan nem történik.
Nekem is elmondta, hogy BÁRMIKOR bemehet a lakásba, nem akadalyozhatom, ez szabály.
Közölte, hogy a vizes ember mikor jön, mielőtt munkához látna ott akar lenni, mert ő az elnök és tudni akarja, mit fog csinálni. Mielőtt a vizes ember végezne, újra látni akarja.
Ha a padlóba marni merünk, azonnal feljelent.
Semmi szabálytalan dolgot nem tervezek, de megijeszt, hogy ilyen szabály létezik.
Kérem, segítsenek.
Úgy gondolom, az a normális, ha megkér, hogy engedjen be és ahogy ma is, körbe vezetem, hogy megnyugodjon, de nem bármikor. Épp a szomszédom az elnök, ott bérel egy lakást. Ezért a szomszédi viszony miatt is jó lenne nem tévedésekbe élni. Ha hozzám becsonget és ráérek, nem alszom vagy valamelyik csaladtagomat nem zavarja, beengedem vagy felajanlok egy alkalmasabb időpontot. Szerintem így lenne normális.

nonolet # 2018.01.30. 21:49

Magánlakásba és bármikor ?!

Lószart!
Ha kér időpontot és neked megfelel és beengeded majd akkor bemehet.

Magánlakásba még a rendőr se mehet be csakúgy.
Nemhogy egy ilyen senkiházi lakszöv elnök...

Elhajtani a francba, semmi köze semmihez.