Beázás a társasházban


drbjozsef # 2019.06.21. 13:05

Biztos jól értetted? Közterület felügyelet? Társasházban?

patroni # 2019.06.21. 12:01

Alattam lakó szomszédom beázást jelentett tőlem. Nem nekem szólt azonban, hanem a közös képviselőnek. Képviselőnk azt mondta, neki ez nem dolga, hanem ellenőrizze a dolgot a közterület-felügyelet.

A felügyelő most értesített, hogy szabadsága után lakás-szemrevételezési időpontot akar velem egyeztetni. Valóban az ő hatáskörük ez?

MajorDomus # 2018.08.29. 21:11

Mondjuk a ,,töketlenkedés,, helytálló.
eddig mire vártatok?

MajorDomus # 2018.08.29. 21:10

Van rá garancia, 5 év !

azt követően már csak lakásszavatosság van,de a jelzett probléma nem ebbe a körbe tartozik.

nonolet # 2018.08.29. 17:53

LETT VOLNA!!!

De már alighanem lejártak a határidők...
Mert eltöketlenkedtétek az időt.

Max a "kötelező alkalmassági idő" alatt lehet szavatossági igénnyel fellépni.

Ami 5 vagy 10 év lehet az épületre részekre.

(van rá rendelet, hogy mire mennyi)

Litti # 2018.08.29. 14:30

Kedves Fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni.Körülbelül 10 éves a társasházi lakás,amiben lakunk,első lakóként költöztünk bele.
A penészedés folyamatos probléma,viszont a lakás nagy részében a fal dobja le magáról a vakolatot, mert jön be a víz a falakba a nem megfelelő szigetelés miatt.A felettünk lévő hatalmas terasz cseppentő lemezei alá is bemegy a víz,és ott is jön hozzánk, illetve a mi erkélyünk sincs megfelelően szigetelve,nincs lejtése,stb. Az építtető azt mondja, hogy ilyenekre nincs garancia. Nekünk ezt az egészet rendbe hozatni több milliós tétel lenne. Kérdés, hogy lenne -e valamilyen esélyünk bírósági úton érvényt szerezni a követelésünknek, mely szerint a szerkezeti hibából adódó problémákat ne a mi költségünkön kelljen kijavíttatni? Másik kérdés, hogy milyen ügyvédet lehet ilyen problémával megkeresni?Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Csaba

KetrinKetrin # 2018.08.14. 07:50

A mocskos szájat nem én kezdtem vissza kell olvasni. Egy ilyen rosszindulatú kötözködő és gyalázkodó "ember" nem érdemel mást. Amúgy meg azt is tudom , hogy aki a kárt okozza az téríti. DE! A közös képviselet nem fogja, a helyreállítás max a keletkezett luk begipszeléséig tart. Sem a csempét, sem mást nem állítanak helyre. Egy közös képviseletet beperelni meg hosszú évek és nagyon sok pénz kérdése, amire nincs lehetőségem. De látom okos tanács az nincs itt, csak beszólogatások.

nonolet te meg jobb ha tükörbe nézel, bár megértem, hogy undorít a látvány:)

Szomorú örökös # 2018.08.14. 04:30

nonolet

Pláne, ha ilyen mocskos szájú szinten él.

Hogy is van annak a bizonyos bagolynak és verébnek a sztorija? :-D

KetrinKetrin # 2018.08.13. 17:42

Amúgy nonolet a nicked tökéletesen illik rád egy szartartály vagy:)

KetrinKetrin # 2018.08.12. 22:24

Tisztelt Fórum!

Évek óta egy évben 1-2x feljött az alattam lakó, hogy ázik, teljesen ad hoc jelleggel. Nálam minden száraz. többször volt kint a gondok, a társasház vizszerelői, mindig mások, sosem találtak hibát. Most új lakó költözött alánk, egy fiatal srác. Egyik nap éjjel fél 1-kor nyomta csengőt,mint egy őrült, hogy ö ázik. Nyilván rég nem csináltunk semmi vizes dolgot akkor.
Máskor vasárnap 11-kor, amikor még aludtunk egy előző éjjeli rosszullét miatt. Kád körbeszigetelve, csempézve, zuhanyfügönnyel. Amúgy sem locsolunk ki. A srác anyja egy idegbeteg nő, aki folyamatosan zaklat, hivogat, hetek óta. Volt kint újra a ház vizszerelője, először azt mondták a wc gumiharangja hibás, kicseréltük, DE állítólag még mindig áznak. Fürdőszoba porszáraz a szerelők, vagy 10 percig folyatták a csapot, zuhannyal a csempét, stb minden tök száraz. A közös képviselő felé már azt mondták, hogy a kád körüli szigetelés, jelzem ami tesztelve volt vagy 10 percig. Kértem adják meg a telefonszámot,. mert nekem teljesen mást mondtak. természetesen nem adták, újra nem jöttek ki. Meg azt mondták be sem engedtem őket, szóval hazudozás volt. Levelet írtam a közös képviselőnek azután, hogy a nő olyan napon próbamunkán zavart 3x telefonon, amikor előre szóltam, ne keressen mert olyan helyen leszek. Erre már begurultam és közöltem ez már zaklatás, hogy olyankor is zavar amikor direkt kértem ne. Levelet írtam a közös képviselőnek mindent leírva mert a nő már birtokvédelemmel, stb femyegetőzött, meg, hogy én nem is akarom intézni stb. Közben folyamatosan hol vele, hol a gondnokkal, hol a közös képviselővel beszéltem, miközben kivizsgálásokra rohangáltam, és a stressz amúgy is súlyosbítja a betegségem, 3 hete másról sem szólnak a napjaim mint az ö beázásáról. Jelzem régebben én is beáztam a wc fütéscsővön folyt le a víz majd az előszobában, ahol nála is van az egyik folt. A fő beázás a wc és fürdőszoba közti plafonon van nála ill az oldalfalon. Újabb szerelő jött ki, aki újra átnézett mindent a gondnok kiséretében. Az eredmény nálam csontszáraz minden. Még a wc mögötti burkolat is le lett bontva ott is porszáraz minden. Azt találta ki, hogy a wc és fürdőszoba közti fütéscső lehet a hibás, szét kell verni a betont a wc-ben és a fürdőben nálam. jelzem csak feltételes a hiba, azt javasolta várjuk mega rendszer vizzel való feltöltését, és utána újra hiba megállípitás. Ok. Majd 10 perc múlva hivott, hogy ezt most azonnal kell elvégezni!! Mivel ez most pénteken volt, és hozzám vendégek jöttek du-tán, amúgy is egy ilyen nagy munka nagy kosszal, kipakolással stb jár nyilván nem egyeztem bele.A közös képviselőt is hívtam, az hívta a szerelőt, majd újra hivott, hogy márpedig nem várják meg a feltöltést, és, hogy kiderüljön valóban ott-e a hiba, hanem addig kell megcsináltatni mig le van engedve a rendszer. Most kedden jönnek elvileg szétbombázni a lakásom. Mivel van egy nagyon stressz érzékeny cicám neki is nyugtatót kellett vennem be kell nyugtatóznom, fél napig pakoltam ki a fürdőszobát stb. És még nem tudom, hogy viseli a cicám a nagy zajt felfordulást, a gyermekem stb. Kérdésem: ha nem találják nálam a hibát és az összes zargatás, és kellemetlenség hiábavaló volt, mert máshonnan áznak, (panelnál ahogy mondta a szerelő van olyan , hogy egy emeletet pl kihagy az ázás, úgy folyik el) kinél kérhetek kártérítést a sok idegesség, és a nekem okozott kár miatt??? Köszönöm előre is, bocsi ha hosszú volt!

nonolet # 2018.08.11. 09:02

Nyugi... nincs tenni valód.
Ez csak az ő gondja.
Veled semmit nem tehet az átkozódáson kívül.

-
Ezért szelíd mosollyal tájékoztasd, hogy:

Aki kárt okoz másnak az köteles a kárt megtéríteni!

Ő maga fizeti saját zsebből
vagy ha kötöt biztosítást, akkor
a SAJÁT biztosítója fizet helyette
a saját biztosítása alapján.

-

Mivel ezek szerint nem kötött biztosítást
az általa okozott kárra, hát így járt...
Fizetheti zsebből.

Tanuló pénz.

Szandi928 # 2018.08.10. 20:58

Tisztelt Fórum!

Az én problémám a következő:

Kb egy hónapja jeleztem a felső szomszédomnak, valamint a biztosítómnak ,hogy fentről ázik a lakásom.Kint volt a kárszakértő, a fölöttem lakó elismerte a károkozást.A mai napon verte az ajtómat,hogy kapott egy csekket ,amit 15 napon belül be kell fizetnie.A csekket a biztosítóm küldte neki, aki kifizette részemre a a kárösszeget, de mivel a társasház biztosítója nem fizet a felső szomszéd helyett, saját lakásbiztosítása nincsen mindenféle okora hivatkozva, ezért kell neki fizetni elvileg. A kérdésem az lenne, hogy most ebben az esetben ha ő mégse akarja elismerni most , hogy kijött a csekk , hanem mindenki másra akarja kenni mit tudok tenni? Sajnos olyanok akiktől félek is , mivel sokat vagyok egyedül itthon.

MajorDomus # 2018.07.16. 20:33

Hallgatás,beleegyezés!

MajorDomus # 2018.07.14. 16:23

nem elfogult vagyok, csak nem tetszik hogy ok nélkül fikázol itt egy embert,aki mindent megtett a problémád megszüntetése érdekében, s mint irod, eredménnyel! akkor mi a gond ?

MajorDomus # 2018.07.13. 21:40

A viz egyenesen folyik,csak a tető ,,ferde,, a lejtéskialakitás miatt. ott szigetelt ahol a sérülés van,ezért nem ázol!

a sérült helyen szivárog be a viz,s a lejtés miatt
nálad folyik le a lakásba! ennyi!

MajorDomus # 2018.07.12. 20:58

Ne keress ellenséget ott ahol nincs!

a tető sérülése,a legritkább esetben van pont a leázás felett.

a tető lejtéskialakitása miatt, akár 5 méterrel arrébb is lehet a felszakadt tető,a lakásod pedig a tető összefolyó alatt van,s arra lejt az egész!

ezért ázol te.
mielőtt valakit hazugnak nevezel, győződj meg arról igazad van e!

ne az ismerőst küldd fel a tetőre,mert ő olyan laikus mint te!

várd meg az első esőt, ha nem ázol,akkor a havitás sikeres volt!
klt hete esik az országban,mégsem ázol most! akkor mi a gondod ?

igazoást kaptál a hiba kijavitásáról és pénzt a biztositótól! a lakásod már nem ázik!
akkor milyen alapon vádaskodsz?

a Tanács; előbb gondolkodj,mielőtt rágalmazol.

MajorDomus # 2018.03.19. 20:02

Talán előbb meg kellene nézni,hogy vizes e az a folt?

kérdés: milyen távolságra helyezkedik el az a folt az erkélytől?
Javasolnék előbb egy olcsó páranyomásmérőt!

nonolet # 2018.03.19. 17:03

Vardar

Az MAJD kiderül, hogy végül ki vagy kinek a biztosítója fizet.

Előbb a hibát kell megtalálni...

drbjozsef # 2018.03.19. 17:02

Nem hát. A kérdező ilyet nem is írt. Ezt csak Te írtad.
Ezt írta: „de mégis napról napra nő a folt

nonolet # 2018.03.19. 17:00

Na nem kéne ezt...

Mivel az NEM FOLYIK! ott a kapillárisban, hanem felszívódik.

drbjozsef # 2018.03.19. 16:55

Egy biztos: a víz CSAK LEFELÉ folyik

Azért erről megkérdezném a szigeteletlen alapra építkezők derékmagasságig vizes falait is, meg a kapilláris című fejezetet a fizikatankönyvben.

Vardar # 2018.03.19. 15:41

Valahol fel kell szedni, ez világos. A társasháznak van közös biztosítása, nem tudom, hogy ilyen helyzetben kinek fizetne és mennyit, de még mindig nem tudjuk, hogy honnan hol, mi.

Jogász ismerőssel egyeztetve ő birtokvédelmi eljárást ajánlott, ilyet próbált már valaki?

SaireyVMK # 2018.03.19. 10:49

Ha felszedetitek vele a padlóját és nem ott van a hiba,akkor kártérítést kell fizetnetek vagy legalább ugyanolyan szépen visszarakni a helyére és úgy ahogy volt,ami jó kis pluszköltség lesz.

A többit nonolet már leírta.

nonolet # 2018.03.19. 09:03

Keress másik vizest... aki már tapasztalta,
hogy bizony akár több méterre is eljut a víz
a falakban-padlóban, mire megjelenik valahol.

Egy biztos: a víz CSAK LEFELÉ folyik :-)
Ezért a forrás a folt fölött van.

HA a fölötted lévő nem együttműködő,
akkor csak perben tudod kényszeríteni.
(legálisan)

Az ügyek intézésére 3 módszer van.

  • együttműködése, közös megoldása
  • per/hatóság igénybevétele, mint legális erőszak

és

  • a magánerőszak, mint illegális út
Vardar # 2018.03.19. 05:44

Kedves Fórumozók!

Az én történetem a következő: a lakás egy olyan pontján van beázás, ahol bizonyítottan nincs semmi cső, de mégis napról napra nő a folt. A vizesek is elég szkeptikusan állnak hozzá, hogy ők ilyet még nem láttak, a felső szomszéd meg pláne, aki nem igazán akarja a tavaly lerakott padlóját felszedetni, hogy megnézzék, honnan ered ez a paranormális beázás.

Ebben az esetben, köteles ő beengedni a szakembereket és tűrni, hogy feltörjék a kövét, ha nincs meg a konkrét ok? Ha megtagadhatja, akkor egyetlen út a bíróság?

Előre is köszönöm a válaszokat!