Virágláda ablakpárkányra - közös képv.


Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.27. 20:58

Ugyan már! Rakd csak ki! Aztán, ha nem tetszik neki, pereljen a közös képviselő - a társasház nevében. (Szerintem nem fog.)

Mufurc_nagyon # 2014.03.27. 18:31

Kedves Virágládások!
Én azért elolvasnám az alapotó okiratot!!!


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.03.27. 18:08

ez igaz,de nem ez a kérdés!
ahová virágládát akar kitenni az a saját tulajdona!

tegye ki nyugodtan!

nanemaaa # 2014.03.27. 08:33

mosómedve84
A homlokzat a törvény szerint osztatlan közös tulajdon.
Ennek megfelelően a társasház lakógyűlésének kellene döntenie a kérdésben. A közgyűlés majd eldönti, hogy nem érdekli a kérdés, vagy mégis fél attól, hogy mi lesz, ha a ládából kifolyó saras víz végig áztatja a homlokzatot. Bár én hozzájárulnék azzal, hogy a homlokzat helyreállítása onnantól a te kizárólagos költségedre fog történni.

MajorDomus # 2014.03.26. 21:10

szerintem tedd ki nyugodtan!

mosómedve84 # 2014.03.26. 09:48

1960 körül épült a társasház amúgy, nem tudom akkoriban divat volt-e részleteiben szabályozni. SZMSZ és alapító okirat nem tudom hol lehet, de majd utánanézek. (Állítólag az alapító okiratból a földhivatalban lehet másolatot kérni 100 Ft/lap áron.)
A tulajdonostársakat szerintem biztos nem érdekli, vagyis hozzájárulnának.
Amúgy: ha mondjuk valahol mégis tiltva van, és mégis kiteszem (természetesen biztonságosan) akkor mi van? Bírságot kapok, vagy mit?

Amit meg akarunk fúrni, az a saját tulajdonban levő lakásunk.

ttip # 2014.03.26. 09:02

Amit megfúrsz, az közös tulajdon-e? Ha igen, akkor bele lehet kötni.

Rexor # 2014.03.26. 08:30

Leginkább az SZMSZ lehet itt irányadó vagy az alapító okirat. Ha ezek nem tiltják, vagy nem kell hozzá a tulajdonostársak hozzájárulása, akkor nyugodtan kiteheted (persze csak ha biztonságos a cucc).

mosómedve84 # 2014.03.26. 07:55

Sziasztok!

Ki fogunk tenni az utcafronti ablakpárkányra (I. emelet) virágládákat, valamint az erkélyre is. Ehhez egy kovács (tehát szakember) készíti és fúrja fel a biztonságos tartókat, hogy le ne essen a láda.

A közös képviselőnknek minden baj, ezért szeretném tudni, hogy ebbe beleköthet-e, és én mivel tudok védekezni.

Milyen jogszabályra tudnék hivatkozni, (ő mire fog?) Ő gondolom a házirendre fog, de azt sajnos nem találtam meg a papírjaim közt tegnap, hogy mik állnak abban, lehet-e virágládát kitenni.

Röviden ennyi a kérdésem, ami nekem most nagyon fontos kérdés :)

Köszönöm nagyon, ha valaki tud segíteni!