Virágláda ablakpárkányra - közös képv.


MajorDomus # 2014.04.02. 19:32

elvileg heti bejárás van a házakban!

ebben egyébként igaza van,mert a házat rommá birságolja a k.védelem,a közgyűlésen meg őt támadják,miért nem távolitotta el a motort?

ha nem indulatból hanem logikusan gondolkodol,ezt magad is belátod!

az éremnek három oldala van!

mosómedve84 # 2014.04.02. 19:05

Ez esetben javasolni fogjuk szobor állítását, mely a közös képviselőnket ábrázolja, ő a megmentőnk.
És egy kisebb szobrot a sameszának, aki értesítette a motorról.
Magunk fogjuk fényezni.

MajorDomus # 2014.04.02. 18:35

azt amit leirtál!

de ezt vedd komolyan,mert nagyon sokba kerül!

nem viheti el a motorodat,de ha kihivja a
katasztrófavédelmet,2*60.000 ft a bemelegitő birság!

ráadásul a társasház kapja a birságot,amit ha nem fizetsz be,ráterheli a lakásodra jelzálogként!

idegesebb bankok ilyenkor felmondják a
hitelszerződést.
mondjam tovább?

mosómedve84 # 2014.04.02. 11:25

Következő társasházi gondunk: 6 napja tárolunk egy motort a pincében, ami a közös képviselő szerint robbanás- és tűzveszélyes, amiben nyilván igaza van. (Hozzáteszem, mindent megadnánk garázsért, vagy legalább tárolóért, de eddig nem találtunk.) Feljelentéssel, bírsággal, tűzoltósággal és ilyesmikkel fenyegetőzött. Kérdésem: MIT TEHET KONKRÉTAN ez ügyben ténylegesen a közös képviselő?

mosómedve84 # 2014.04.02. 09:23

PowerRD rendben! :)

Garanciát illetően, mégha 1990-ben lett is volna feltéve, és ha 20 év garancia lett is volna rá, már az is lejárt volna.

MajorDomus # 2014.04.01. 20:58

egyébként habositott polistirol!

MajorDomus # 2014.04.01. 20:57

én 1974-ben már gyártottam Videoton tv sablonokat!

matthiasi # 2014.04.01. 14:24

mosómedve84 !

mert 1970-től használnak állítólag hungarocellt,

Menjél vissza még jó 20 esztendőt !

matthiasi # 2014.04.01. 14:22

mosómedve84 !

mert 1970-től használnak állítólag hungarocellt,

Menjél vissza még jó 20 esztendőt !

PowerRD # 2014.04.01. 12:09

OFF

mosómedve84, kérlek félre ne érts, nem trollkodni akartam. megértem, hogy miért fontos Neked, a virágok szépek, felvidítják az embert, azokról nem is beszélve, amelyek hasznosak is. Azért is írtam, hogy OFF topic vagyok, mert 1. az, hogy én nem tenném, neked nem segítség 2. csupán rácsodálkozás volt részemről. Én személy szerint még a műnövényt is képes vagyok kipusztítani, így mindig rácsodálkozom azokra, akik 1. képesek életben tartani őket 2. képesek ennyi időt és energiát ráfordítani. Részemről ez volt az utolsó hozzászólás, nem akarom szétoffolni a topicot.

ON

ttip # 2014.04.01. 11:43

Hőszigetelt ablakpárkány? :)

mosómedve84 # 2014.04.01. 09:37

Azért nem hoztam szóba, mivel nem tudtuk ismétlem, hogy van hőszigetelés. Még annyit hozzátennék, hogy nem budapesti lakóparkról van szó. Őszintén szólva, nyilván zöldfülű vagyok, de nem tudom elképzelni a szituációt, mikor ez a garancia feljönne, szóba kerülne, nem is értem. Na mindegy. Mennyi idő a garancia egyébként mégis nagyságrendileg hány év?
Csodálkozom is, hogy miért nem azzal kezdődtek a hozzászólások, hogy MIÉRT AKAROK virágládát, dehát eljött ez is.
Nem a homlokzatra lett felfúrva, hanem az ablakpárkányhoz, csak az utca felőli rész a látványosabb, a többi fel se tűnik senkinek szerintem.

nanemaaa # 2014.04.01. 08:47

MD
Mivel a kérdező eddig szóba se hozta az utólagos hőszigetelést, és 1970-ben még nem volt divat az épületek becsomagolása, így valószínűsíthető, hogy az utóbbi évek hőszigetelési hulláma következményének vagyunk tanúi. Ez esetben pedig koránt sem biztos, hogy lejárt a garancia. ;)

PowerRD # 2014.04.01. 08:26

OFF

Ilyenkor látom, hogy mekkora antinő vagyok. Nekem pár virágláda biztos nem ért volna annyit, hogy akár egyszer is átdúrjam az szmszt, annyit meg pláne nem, hogy kovácsot fogadjak, meg közös képviselővel pörlekedjek. Mindezt néhány virágért. Akkor inkább tavaszra-nyárra valami jó kis kuckót alakítottam volna ki az erkélyen, ahova kényelmesen be lehet feküdni zenét hallgatni, olvasni, meg hideg limonádét inni.

ON

MajorDomus # 2014.03.31. 21:10

nem a homlokzatra furta fel.

a gsrancia már talán lejárt 1970 óta.

ttip # 2014.03.31. 12:17

Homlokzat a saját lakás része, na persze...

Nem lesz olcsó ez a virágláda :)

nanemaaa # 2014.03.31. 09:10

Nem árt utánanézni annak a hőszigetelésnek. A legtöbb helyen benne van a szerződésben, hogy a hőszigetelés utólagos megbontása a teljes garancia elvesztésével jár. Ezért nem szokták engedni utólag a légkondik felszerelését sem.

MajorDomus # 2014.03.30. 16:16

most már csak a virágládákat kell körbeszigetelni
s a gyorskötözővel a közös képviselőt kikötni!

na jó vicc volt!

mosómedve84 # 2014.03.30. 16:06

Mi sem tudtuk, hogy van! Biztosan utólag lett feltéve, mert 1970-től használnak állítólag hungarocellt, és ez a társasház 1960 környékén épült. Ki lett töltve tömítővel a fúrt lyuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.30. 15:46

Ajaj. A szigetelést nem említetted. Alighanem remek hőhidakat sikerült kialakítanod.

mosómedve84 # 2014.03.30. 14:31

Köszönöm szépen az összes eddigi hozzászólást. A virágláda-tartók fent vannak, profin felfúrta a kovács. Bár elég régi társasház, mégis hungarocellel van szigetelve, ez kis meglepetést okozott, így visszavitte a vasak egy részét, hozzáhegesztett még egy részt, hogy a téglába legyen befúrva. Szerintem arra kell már csak ügyelnem, nehogy a víz lefolyjon. Megha a közös képviselő szerint esetleg lehetséges lenne, hogy megszűnik a Földön a gravitáció, akkor gyorskötözővel is még odaköthetem a vashoz a ládát.

MajorDomus # 2014.03.28. 22:08

én inkább az szmszt olvasnám el,de sajna
a virágládákról ott is megfeldkeztek szerintem!

nanemaaa # 2014.03.28. 08:16

Mert a virágláda nincs abban a helyzetben, hogy bármiféle magatartást tanúsítson. Ellenben az azt kitevő.... ;)
Egy ugyanakkor nagyon valószínű; az alapító okiratban nem lesz utalás virágládára, mint ahogy arra sem, hogy le szabad-e köpni a homlokzatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.28. 07:44

Talán nem voltam egyértelmű, de a válaszomban implicite az is benne volt, hogy szerintem semmiféle jogsértést nem valósít meg az a virágláda.

Ennyit a megjegyezésedről.

Mufurc_nagyon # 2014.03.28. 07:01

Ennyit a jogkövető magatartásról.

Bízzunk a "tunyacsáp"-ban


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ