Közös tulajdon, egyik fél nevén a biztosítás


MajorDomus # 2014.07.25. 22:33

Vagy kössük meg 2 névre!

Wildmann # 2014.07.25. 19:08

A biztosítás lényege, hogy olyan helyzetbe hozza a biztosítottakat, mint amilyen helyzetben a káresemény előtt voltak. Azaz a fele önt illeti és a fele a testvérét. De ha nem adja meg a biztosítónak, hogy milyen módon érheti el önt és fizethet önnek, akkor egyértelmű, hogy a testvérének fogja kifizetni a teljes összeget, mivel ő kötötte a szerződést (erre joga van) és másról nem tud a biztosító. A biztosítónál nem fognak azon filózni, hogy vajon a testévre az aki a teljes ingatlan birtokolja, van-e önök között valamilyen jogviszony, stb. Ha szeretne felkerülni a biztosításra, akkor legyen kedvezményezett. Ez pont arról szól,hogy önnek fogják kifizetni az összeg meghatározott részét. Itt se várja el a biztosítótól, hogy majd nyomoz, hogy hogyan tudja önt elérni. Ha nincs bankszámla kiküldi címre. Ha ott átveszik majd lehet pereskedni.

Én úgy gondolom, hogy egy bankszámla fenntartása nem olyan nagy költség ha ennyire nem bízik a testvérében.

MajorDomus # 2014.07.18. 20:56

Elemi érdeke, abban lakik.
A kérdező szerintem úgy szeretné,hogy a pénz felét megkapná, a másik feléből a bátyó állítsa helyre a károkat hiszen benne lakik, használja az ő részét is.

ObudaFan # 2014.07.18. 08:22

Természetesen ha helyreállítja belőle az ingatlant, akkor nem lehet igényed.

Kincsecske # 2014.07.17. 20:21

Az nem zavarna, ha megtenné, de õ nem a fair emberek egyike közé tartozik. Pont ezért kérdeztem.

MajorDomus # 2014.07.17. 20:13

Az nem zavar, hogy a testvéred abból
A pénzből a te részedet is helyreállitja?

ObudaFan # 2014.07.17. 18:41

Ebben az esetben a testvéredtől perben követelheted.

Kincsecske # 2014.07.17. 09:42

Kinek fizet a biztosító?
Már mint tudom, hogy a károsultnak, de hogyan kaphatom meg én a kártérítés rámesõ részét, ha egy közös (50-50%) tulajdonban lévõ ingatlant biztosítása csak a másik fél nevére lett megkötve. Én külföldön élek, nem rendelkezem otthoni bankszámlával, így a testvérem kötötte még a biztosítást, aminek felét én készpénzben fizetem neki (átvételi elismervénnyel). Ha nagyobb kár éri az ingatlant, és a biztosító fizet neki, akkor annak feléhez én hogy jutok hozzá? Mert testvérem hajlamos mindet "lenyúlni".