Ingatlan felújítása tulajdonos hozzájárulása nélkül?


SolnesM # 2014.10.02. 16:09

Szerintem ha egy bérlő a tulaj beleegyezése nélkül végez átalakítást felújítást az nem más mint rongálás !

Ha nem jó a bérlőnek valami és nem tud dűlőre jutni, akkor más bérlet után kell néznie.

nanemaaa # 2014.09.29. 07:38

Én fordítva tenném fel a kérdést! Hol van olyan jogszabályi előírás, mely egy bérlőt, használót tulajdonosi jogokkal ruház fel?
Ha egy bérlőnek felújítási igénye jelentkezik, akkor egyrészt megbeszéli a tulajdonossal, ha ő ehhez hozzájárul, akkor megcsinálja. A felújítás költségeit a tulajdonos vagy megfizeti a bérlőnek, vagy előre egyeztetett időn át bérleti díj kedvezményt ad.

Aistyc # 2014.09.28. 16:10

Jó napot kívánok!

Szeretném megkérdezni önöket, hogy melyik az a § amely meghatározza azt, hogy tulajdonos hozzájárulása nélkül az ingatlanban nem lehet felújítást végezni?
Azért kérdezem, mert állítólagosan felújítást végeztek az ingatlanomban és beakarják rajtam hajtani az összeget (2008 januári dátumos számlával amin 25% áfa van, holott 25% áfa csak 2009 júl 1-jétől volt)
2006 óta nem éltem az ingatlanban.
Erről az állítólagos felújításról csak mostanában szereztem tudomást. Aki "felújította" annak semmilyen jogcíme nem volt az ingatlanhoz.
Köszönöm szépen a válaszokat. Előre is köszönöm a § megadását!