Mellékvízmérő létesítése


matthiasi # 2017.12.03. 04:54

szivas !
A mérésügyi törvényben és az abból eredeztethető alacsonyabb szintű jogszabályokban. pl. a vízszolgáltatók előírásaiban, rendelkezéseiben.
De hát a mellékvízmérők létesítésének valamilyen célja van. lehet csak tájékozódás szempontjából és lehet hiteles mérés céljából ... nem mindegy.

szivas # 2017.12.03. 08:16

matthiasi,
nem találom semmilyen szintü törvényben, és a szolgáltató hivatalos általános szerzödési feltételei között sem, viszont az ügyfélszolgálat ezt a tájékoztatást adta.
Egy vezeték, és a rajta levö mérök minösítéséröl van szó.

nonolet # 2017.12.03. 09:11

Egy ingatlan, egy főmérő.

Idegen ingatlanra a főmérő nem szolgálhat, mert vele nincs SZERZŐDÉSBEN a szolgáltató, ezért olyan mellékmérőt sem tehet mögé, ami alapján az idegen ingatlan elszámol vele...

Mégis mi cél?!

Idegen ingatlan esetén tehetsz a fő ingatlanra a KÉT főmérőt!
Az idegen ingatlannak pedig adsz szolgalmi jogot

  • a főmérője elhelyezésére

ÉS

  • a vezetéke átvezetésére

Így az ő főmérője is nálad lesz és tud vele szerződni a szolgáltató is.

matthiasi # 2017.12.03. 16:55

Egy vezeték, és a rajta levö mérök minösítéséröl van szó

Mit értesz azon , hogy minősítés ??

A vízmérőket elszámoláshoz hitelesíteni kell. Viszont azt a műveletet csak laborban lehet elvégezni, így a gyakorlatban mindig új... hitelesített vízmérőt szerelnek fel.
Viszont a felszerelést csak arra feljogosított személy végezheti, aki egyben leplombálja a csatlakozásokat.
Mi lesz a leszerelt mérőkkel ? A nagy részük megy a kohóba, egy kis részüket pedig eladják.
Azzal lehet mérni pl. a sokat fűrdöző anyós vízfogyasztását és ha sokat fogyaszt szóvá tenni.
Ha megfizeted én is minősíthetem a vezetékedet és a rajta lévő mérőket.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.03. 16:59

Szivas, hány évig fogsz még ezen az ügyön - ami ráadásul, ha jól emlékszem, ítélt dolog - lovagolni? Res iudicata pro veritate accipitur.

szivas # 2017.12.03. 18:36

@KBS, amíg nem lesz vizünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.03. 19:03

Annak nem a pereskedés, jogászkodás az adekvát eszköze, hanem az, hogy bevezetteted.

szivas # 2017.12.03. 19:56

@Res iudicata...nincsen ítélet: visszautalták az elsö fokra és kezdenek mindent elölröl.
Attól, mert valaki régóta hajtogatja az idiótaságait, nem fog igazzá válni. Vizet fakasztani meg még nem tudok, mert mindmáig nincs mire rákötni, -jogászkodni viszont idöközben megtanultam.

szivas # 2017.12.03. 19:59

@nonolet, értem, köszönöm, nekem világos. A cél az, hogy ezt hivatalosan bebizonyítsam, mert felperesként ennek a terhe rám hárul. Ehhez viszont jogszabályi helyre van szükségem, amit sehogy se találok.

szivas # 2017.12.03. 20:01

@matthiasi a vezeték tulajdonjogát kell minösíteni.

nonolet # 2017.12.03. 21:53

szivas

Mi a kérdésed valójában?

nonolet # 2017.12.04. 00:40