Több tulajdonos, áramszámlát ki fizeti?


Wildmann # 2015.04.29. 07:48

A szolgáltatót nem érdekli honnan jön a pénz. Tehát ha a azonosítható összeg érkezik utalással akkor azt be fogják könyvelni.

Információt azonban csak a szerződő félnek adhatnak ki.

Azaz ha átutalod rendezve lesz a számla, de ezt nem tudod ellenőrizni. Mint ahogy azt sem, hogy hátralékos vagy-e vagy túlfizetésed van-e. Így óvatosan a túlfizetéssel, mert az áramszolgáltató visszautalja a túlfizetést, de nem arra a számlaszámra, amiről érkezett, hanem arra, ami a szerződésben szerepel. Így ha nem jól csinálod, akkor a túlfizetéseid a nem kedvelt tulajdonostársatoknál köt ki.

Vidd be a tulajdoni lapot, hogy az ingatlan tulajdonosa vagy és szeretnéd átírni az órát a nevedre. Vigyél egy lakcímkártyát is, meg egy fényképet a friss óraállásról.
Sajnos az előző tulajdonost nem éred utol, nem hajlandó beszélni veled, de át kellene írni az órát.
A tartozást kifizeted, ha van rajta, mert eddig is te használtad. A ki szívat kit műsort meg nem az ügyfélszolgálaton kell előadni.
Egy vidéki ügyfélszolgálaton még lehet, hogy át is írják.

Bori Bori # 2015.04.29. 07:42

Elnézést, hogy beleszólok, de nem arról van szó, hogy megkérdezted, mennyivel tartozik a fogyasztó, és azt nem árulták el, hiába garantáltad, hogy fizetni akarod? Másképp nem tudom elképzelni, hogy nem tudod befizetni, mert fogod a csekket, és befizeted postán.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.29. 06:39

De a fizetéshez nem kell "tárgyalni".

pohicop # 2015.04.28. 19:50

Ha hülyeség ha nem a szolgáltató csak a szerződővel tárgyal. Az meg mivel nem én voltam így nem engedték a befizetést.

MajorDomus # 2015.04.28. 19:39

Egy dolog a befizetés, más dolog a szerzõdés!
Ha elvitték a villanyorat az egyúttal szerződés bontást is jelent.

Tehát nincs akadálya, hogy másik tulajdonos új szerződést kössön ha rendezi a tartozást.

Pici78 # 2015.04.28. 10:20

Nekem volt, hogy a tesóm bankártyájával fizettük ki a villanyszámlát. Nem volt belőle gond. A pénznek nincs szaga.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.28. 07:49

Hülyeség. És ha átutalod? Visszautalják?

pohicop # 2015.04.27. 22:02

Annyit szólnék hozzá, bár nálunk ÉMÁSZ van, hogy nekem nem engedték befizetni az elmaradt összeget. Azt mondták csak a szerződő fél meghatalmazásával engedik.

MajorDomus # 2015.04.27. 20:54

1.ki
2.be
3.vissza
(a szolgáltató köt szerződést, de ennek feltétele hogy a tartozást rendezni kell)
Az új szerződő fél lehet másik természetes személy, aki az ingatlannal jogosult rendelkezni

Gaál Annamária # 2015.04.27. 16:29

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Egy családi háznak van 5 tulajdonosa. Az EON áram az egyik tulaj nevén van. Ő már nem akarja fizetni, de nem engedi átiratni másik tulaj nevére, aki szívesen fizetné. Azt mondja, hogy ő nem fogja fizetni, bosszúból ki fogja kapcsoltatni inkább.
A kérdésem az lenne, hogy ő kikapcsoltathatja-e az áramot? Az EON-nál az áramot (ha nincs számla sem és csekk sem más tulajoknál) másik tulaj is befizetheti, vagy csak az, akinek a nevén van.
Ha a bosszúálló tulaj kikapcsoltatja, akkor a másik tulajok visszakapcsoltathatják és azután az ő nevükön lesz?