ajándékozás vs jelzálog


MajorDomus # 2015.06.30. 21:30

De elöbb írd meg a levelet!

Bea1 # 2015.06.30. 05:24

ok.

MajorDomus # 2015.06.29. 19:07

Azért várd meg az írásos választ.
Sokba kerülhet!

Bea1 # 2015.06.29. 14:21

eleget tettem a bejelentési kötelezettségemnek, plusz fedezet bevonását nem kérheti, nincs rá alapja. nem mondhatja fel a szerződést, mert eleget tettem a szerződés kritériumának (írásban jeleztem) és fizetem a hitelt. NINCS ELIDEGENÍTÉSI TILALMUK a fedezeten.

ObudaFan # 2015.06.29. 13:17

Annyiból nem kell a bank beleegyezése, hogy a tulajdonváltozást a földhivatal be fogja jegyezni.
Annyiből viszont lehet probléma, hogy a bank megítélheti úgy, hogy a vagyonodban ez egy kedvezőtlen változás és ha a szerződés ezt megengedi, akkor ha nem tudsz pótfedezetet adni, esetleg felmondhatják a szerződést.

Bea1 # 2015.06.29. 13:14

az ügyintézőnek adjam a kérelmet? állítólag szeptemberig válaszolnak...

Wildmann # 2015.06.29. 13:00

Azért mert a pultban ülők nem jogászok és általában az ügyeik azzal végződnek, hogy új szerződést kell csinálni.

Ha megfogalmazási is úgy szól, hogy véleményük szerint.

Én adnék be egy kérelmet, hogy amennyiben ezt az ingatlant eladnám, elcserélném, elajándékoznám, akkor kell-e új szerződést kötni?

Írásbeli kérdésre írásbeli válasz fog érkezni.

Bea1 # 2015.06.29. 09:09

bent voltam, beszéltem velük. véleményük szerint új szerződés kell. miért? nincs elidegenítési tilalom. az adóstársam lesz az új tulaj. úgy tudom, csak a bejelentés kell, nem a beleegyezésük. mondják fel, nem árverezhetik, csak a hitelfedezeti érték hetven százalékáért....

Bori Bori # 2015.06.29. 08:39

A bankodat kell megkérdezni, saját szerződésedet átolvasni. Itt erre senki nem fog tudni válaszolni. Minimum egy telefon a banknak, hogy mik a lehetőségeid.
Az én hitelszerződésem semmi változást nem enged, azonnali felmondást helyez kilátásba.

Bea1 # 2015.06.29. 08:12

természetes, hogy jelezni kell. a kérdésem: elég jelezni, vagy meg kell várni, míg beleegyeznek.

Wildmann # 2015.06.29. 07:19

A jelzálog jog jogosultat elméletileg nem kell értesíteni a tulajdonjog változásról. Értsd a földhivatal át fogja jegyezni a tulajdonjog változást a bank értesítése nélkül.

Az egy másik kérdés, hogy mi van a hitelszerződésben. A bank a szerződésben kötelezhette az adóst és a jelzálogjog kötelezettet, hogy tulajdonos változás esetén kérje a bank engedélyét, vagy előtte küldjön tájékoztatást.

Szóval előfordulhat, hogy a földhivatal átjegyzi, de a bank felmondja a szerződést szerződésszegésre hivatkozva.

Végig kellene olvasni a hitel és a jelzálogjog szerződést, hogy milyen rendelkezések vannak benne erre az esetre.

Bea1 # 2015.06.29. 04:26

elidegenítési tilalommal nem terhelt jelzálog esetében mi az igazság? csak bejelentési kötelezettségem van, vagy hozzájárulást kell kérnem? meg kell-e indokolnom a miértjét, vagy nem? elutasíthatja-e ezt a bank?