ingatlaneladás


groszfater@gmail.com # 2016.01.19. 14:15

De hogy-jön ide a különvagyon ?!

Immaculata # 2016.01.19. 13:07

A törlesztő részleteket az ő számlájáról vonták, de közös kasszán voltunk.....

groszfater@gmail.com # 2016.01.19. 12:44

A férjed külön vagyonának részletei felére igényt tarthatsz.

Vajon mik lehetnek azok a részletek ?!

lajcsó # 2016.01.19. 12:35

"Nem biztos, hogy Te tartozol."
Ezért kellene a vagyonleltár!

Immaculata # 2016.01.19. 10:20

H„a ki szeretném fizetni,

Nem biztos, hogy Te tartozol. A férjed külön vagyonának részletei felére igényt tarthatsz.

matthiasi # 2016.01.19. 08:10

Most kéri a hitelmentes lakásból az x részét.
Az x végül 1/3 lett

akkor milyen összeg után kellene az 1/3 részt kifizetnem?
nem kell eladni és akkor az x nulla lesz !

lajcsó # 2016.01.18. 20:41

Ez is megállapodás tárgya. Vita esetén lehet értékbecslőt fogadni!

klamee # 2016.01.18. 16:03

Ha ki szeretném fizetni az ingatlanból akkor milyen összeg után kellene az 1/3 részt kifizetnem?

lajcsó # 2016.01.18. 10:13

A házassági közös vagyon megosztásában, vagy ti állapodtok meg (írásban), vagy a bíróság szünteti meg.
Kell készíteni egy vagyonleltárt (ingó-ingatlan) és az alapján vagy megállapodni vagy keresettel kérni a vagyonközösség megszüntetését!
Nem hiszem, hogy csupán ingatlan képezi a vagyonközösség tárgyát, lenni kell ott egyéb (aktív és passzív) vagyonnak is (autó, kp. gépek, tartozás, követelés stb.)!

klamee # 2016.01.18. 08:54

Tisztelt Fórumozók!

Válás előtt állok és van egy lakás ami a férjem nevén van és a házasságunk előtt vette. A törlesztő részleteket az ő számlájáról vonták, de közös kasszán voltunk.
A házasság ideje alatt született egy közös gyermek, és a házasság ideje alatt 2014.-ben vettünk egy másik lakást ami 1/1 tulajdonban az én nevemre került, hitelmentesen. Most kéri a hitelmentes lakásból az x részét. Ha ki szeretném fizetni, milyen összeg után vagyok köteles kifizetni a vételár, vagy mi alapján? Ezzel nem vagyok teljesen tisztába, mert ragaszkodik hogy adjam el és fizessem ki, de nem szeretném eladni, egyáltalán 1/1 tulajdon (hivatalosan, nem hivatalosan neki is van belőle része) esetén követelhet ilyet tőlem, hogy adjam el? Milyen lehetőségeim vannak? Ugye ha mégis eladásra kerülne a sor akkor adózni kell utána nem is keveset, de ez hogy is van?

Köszönöm megtisztelő válaszukat.