CSOK ,sakk matt?


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 20:55
wers # 2016.08.28. 18:57

Igen, én is olvastam. Sajnálatos, hogy vannak még települések, ahol nincs szennyvizvezeték.
Azért az, hogy az állam megszabja a minimális feltételeket, mire ad támogatást, szerintem teljesen rendben van. Sőt, bizonyos szempontból örvendetes.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 17:31

Ide nem csok kell, hanem bérlakás program! Ennyi!!!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 17:30

Wers!
Julcsa2013#e-mailJelentem! 2016.08.27. 11:54
Kovács_Béla_Sándor
Ha ez tényleg így van, akkor sok falut hagynak ki a CSOK-ból a szennyvízvezeték hiánya, a 60-70 éves házak szennyvíz kialakítása miatt, amik nem az egy hónappal ezelőtti szabálynak felelnek meg.

Erre reagáltam. Látod, hogy van ilyen?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 17:22

Te karattyolsz szövegértésről amikor böszmeségeket írsz.
Idézlek:
A megyénkben nem tudok olyan faluról, ahol ne lenne szennyvíz kiépítve. És láttam már nem egy családot, akik megkapták.

Ez elég hihetetlenűl hazgzik, sőt elég vicces is. Nem gondolod? Láttam már nem egy családot....
Oda mentek hozzád és egyenként bejelentették?
:o)

wers # 2016.08.28. 12:47

Már megint a szövegértés! Kiépítve ki van. Hogy rá is csatlakoztak-e a lakók? Viszont ha nem, rá megy a gatyájuk két éve a talajterhelési díjra.
(nincs mindenhol csöngő, így el sem indultam)

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 12:34

Mindenhova becsöngettél, hogy megkérdezd? Hiszi a pici.

wers # 2016.08.28. 12:09

A megyénkben nem tudok olyan faluról, ahol ne lenne szennyvíz kiépítve. És láttam már nem egy családot, akik megkapták.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 11:51

Ismerd meg csok feltételeit,mert nagyot fogsz pislogni. Evvel csak eladósít és nem a segítést szolgálja!! PL. Fővárosban csokkal semmire se mész, max. vidéken egy elavult helyen. Falvakban ha nincs kiépítve szenyvíz elvezető hálózat, akkor nuku csok. Max. Csók az anyádtól,hogy még mindig egy fedél alatt van veled.

wers # 2016.08.28. 11:44

Ha összemazsoláznám Attila111111 "összest" elég érdekes eredményt kapnánk. Egyik mondat lazán pofáncsapja a másikat.
Csak egy példa, nyavalyogsz, hogy a harminc éves még a szüleidél lakik, és nem mer gyereket vállani. Eme nagy fa gátol meglátni, hogy (az erdőben) a CSOK éppen a gyerekvállalást támogatja.
Úgy egyébként köszönöm, mert sikerült némi mosolyt csalni az arcomra.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 11:31

Gondolkozzunk logikusan. Ha egy fiatalnak sikerül hozzájutni egy kis bérlakáshoz, nem kell arra hajtania, hogy elmenjen külföldre. Megfelelő propagandával megállítható lenne ez a folyamat. Továbbá emelni a béreket, de a járulékokat versenyképesebbé tenni a régióhoz képest. Nem így gondolod képviselő úr?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 10:45

Igen az Állam hozhatná ki legolcsóbban! Voltak sikeres építőipari vállalatok, csinálni kell. Basszus mi olyan bonyolult ezen? Nem a piacról kell kivitelezőt keresni, hanem magad hozod létre. Rögtön felszippanthatsz munkaerőt a közmunka helyett, jóval több pénzért. Gyarapodik vele magyar gazdaság vagyona! 89-re azért dőlt össze minden, mert felesleges embereket tartottak el és a húsos fazék nem bírta el. Ésszerű tervezhető tervgazdálkodás kell! Újra kellene gondolni az egész építőipart. Energiaszektor vissza szerzése is egy ilyen okos konszepció volt. Kellenek tervek, de nincsenek. Fiatalokat kell segíteni, hogy itthon maradjanak és legyen fedél a fejük felett!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.28. 10:32

nagyon drágára sikeredett. Kőműves haverom a feléből kihozta volna
Két poszttal korábban még azzal keltettél derültséget, hogy az állam tudja legolcsóbban kihozni az építkezéseket. El kellene dönteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.28. 10:31

Igen, annyira jól működött minden, hogy '89-re gyakorlatilag magától összedől az egész.
Komolyan mondom, hogy tájékozódnod kellene egy kicsit, nem megragadni a demagógia szintjén.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.28. 10:28

Tisztelt KBS!
Érdekelne a véleményed erről a szociális lakás bérbeadásról, hogy ez miért nem működhetne? Kommunizmusban lakótelepek épültek és abban az időben sikeresek, modernek voltak. Miért jobb az ha 10-10 milliós hitelbe vert csokkal támogatom a fiatalokat? Minek? Tsz-ek is jól működtek, volt tervgazdaság. Most mi van? Soha ilyen bizonytalanság nem volt mint napjainkban. Szerinted,ennyi pénzt beleőlni a sportba lenne a jövő a fiataloknak??? Mivel Te is érintve vagy Fidesz oldaláról, mint képviselő közszereplő, bőven van rálátásod a miértekre. Ehhez nem kell nagy szakértőnek lenni. Ócsai lakópark bukta, mert nagyon drágára sikeredett. Kőműves haverom a feléből kihozta volna, akkor itt nagy baj van!

szafika # 2016.08.28. 00:18

drbjózsef ! " egy jó rekvirálás......?! " az milyen ?! abból , amit ingyen osztogatnak , abból még soha semmi jó nem származott ! strapálja magát , akkor kapjon könnyítést ! ne a pofátlan ! a könnyelmű ! a meggondolatlan !.....

...." nem lesz nyugdíj sem......." ! max , ha felviszik a korhatárt 70-re ! " ja ! csak vigyék ! de lehetőleg ne azoknak , akik ledolgoztak 40-45 évet ! legyen lehetőség választani ! v 40-45 év meló , v 70 éves korhatár ! amíg annyi emberke kap valamilyen juttatást sehány évvel is ! addig ne azokat büntessék , aki végigdolgozta az egész életét !

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 22:22

Ja és mellesleg ez a gyermek fog szülőtartást fizetni, holott szüleivel él egy fedél alatt. Hát hogy?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 18:45

Kbs lassan elapad az Uniós forrás és utána baj lesz. Egy országot nem lehet uniós pénzből és közmunkásokkal fentartani. Nem lesz nyugdíjra való sem, max ha felviszik a korhatárt 70-re. Csok is tévedés része. Bérlakás programot kell csinálni. Szocpol ettől jobb volt. Nincs saját belső piacunk, így könnyen bukóvári lesz. Mai fiatalok 30 évesek zömmel szüleikkel élnek. Ez a jövő??? Hova tervezzen??? Szülei nyakára nem fog gyereket vállalni.

drbjozsef # 2016.08.27. 18:17

Most miért, tök igaza van, ha _akarná_, akkor _tudná_ legolcsóbban kihozni, sőt, akár ingyen is, egy jó rekvirálás...

Az, hogy nem akarja, az más kérdés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.27. 13:17

Állam tudná legolcsóbban kihozni az építéseket,
ROFL

Te tényleg valami elszállt elméleti forradalmár vagy.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 11:19

Idehaza tessenek építeni szociális lakásokat pl. 30nm 2 főre bőven elég. Kiadni bérbe és nem eladósítani a népet ezzel a csokkal. Kicsit túlzás ez, mert látva az eddig bebukott hiteleket, van rá bőven példa. Állam tudná legolcsóbban kihozni az építéseket, így segíteni az embereken. Normális piacképes bérleti díjjal az összes lakásra lenne bérlő. Gazdaság szempontból ingatlanokkal nőne az állam vagyona. Rengeteg lepusztult ház, lakás van felújításra várva, kezdjék el azokkal, így kellene. Panel program is jó, lehetne tovább vinni az ötletet.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 11:04

Vannak falvak ahol saját lábukon, főleg turizmusból megállják helyüket. Szegény néhai keresztapám mondta mindig, aki valamikor pártkönyves TSZ elnök volt, helyi adottságokhoz kell igazítani falvakat, mert könnyen elnéptelenedik. Ekkor írtunk 1980at. Tudom, hogy sok pénzt kell beletenni, de szerintem ha okos koncepcióval teszik, hamar megtérülne. Emlékszem még amikor agrárállamként működött minden, volt bőséges felvevő piac stb. Inkább tettünk volna úgy,mint pl Hollandia millió kis ökogazdasággal és nem ennyi néptelen stadionokat építeni. Le lehet sétálni Hollandiába, hogy miként működnek a dolgok.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.27. 10:07

Ne beszélj már hülyeségeket! "Az elmúlt húsz év bukott politikája miatt"... Utána kellene nézned, mikor kezdtek néptelenedni azok a falvak. Gyűrűfű, junó...

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 10:01

Örülök, hogy sok-sok néptelen stadionokhoz bekötötték a szenyvíz elvezetőket. Elmúlt 20 év bukott politikája miatt haldoklanak a falvak. Mindenki le.ar mindent!

Julcsa2013 # 2016.08.27. 09:54

Kovács_Béla_Sándor
Ha ez tényleg így van, akkor sok falut hagynak ki a CSOK-ból a szennyvízvezeték hiánya, a 60-70 éves házak szennyvíz kialakítása miatt, amik nem az egy hónappal ezelőtti szabálynak felelnek meg.