CSOK ,sakk matt?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.27. 09:35

Így sok falu néptelenedik el 20 éven belül.
Valószínű. De az nem a csok miatt lesz.

Julcsa2013 # 2016.08.27. 09:15

Kovács_Béla_Sándor
Igen, a vevők többször is voltak bent, nem mondták nekik a szennyvíz feltételeit. Ne felejtsd júniusig elfogadták a kibetonozott szennyvíztárolót. Azért egész falvakat kihagyni egy családtámogatási programból, enyhén szólva is durva, hiszen nem a falu lakóin múlik mikor vezetik be a szennyvizet. Így sok falu néptelenedik el 20 éven belül.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.27. 08:04

Hol vannak már azok a szép idők, amikor megfelelő tájékoztatást kapott az ember. ???
Csok is amolyan propaganda reklám, ha működik csakis a tehetősebbek kedvéért. Átlag alattiak ne gyártsanak gyereket, menjenek közmunkára....sorolhatnám végtelenségig.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.27. 07:29

Ha ezt előbb mondják
Kérdeztétek?

Julcsa2013 # 2016.08.27. 07:24

Az előzőekhez még annyit szeretnék hozzáfűzni, a hitelintézet már egyáltalán nem fogadja be a kis falum CSOK kérelmeit, mivel szennyvíz nincs a faluba bevezetve, a kialakított derítők meg nem felel meg az új szennyvíz tárolási követelményeknek. Ha ezt előbb mondják, az amúgy is nehéz helyzetben lévő családokat megkímélték volna a felesleges kiadásoktól. Fellebbezni nem tudunk, mert nem hoztak elutasító határozatot, az idő telik, az iratok elévülnek.

Gombikutya # 2016.08.26. 15:08

Az lenne a kérdésem, hogy kaphatok-e 3 gyermek után járó 10+10 millió CSOK-ot. Elváltam én is és új párom is. Nekem kettő, páromnak egy gyermeke van, akikkel egy háztartásban élünk. Tehát közös gyermekünk ugyan nincs, de három gyermeket nevelünk együtt. Nem építkezni szeretnénk, hanem új házat vásárolni. Kb 5-6 millió forintot tudunk önerőből befizetni és ehhez szükségünk lenne még a 20 millióra, mivel 26 millió körül tudunk új házat vásásrolni.

lajcsó # 2016.08.24. 07:17

Lakás fogalma itt (105. §):
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Julcsa2013 # 2016.08.24. 05:17

Sajnos nagyon kis falu, nem kapnánk meg az árát, ráadásul két fürdőszoba egy 70 nm2-es házon, a másikat 7 éve újítottuk fel, zuhanyfülke, csempe, wc ami kell. Gondolkoztunk rajta, de mennyibe kerülhet ma csak egy minimál fürdő WC is? A másik a folyosó ötlet volt, de az is túl van szabályozva, nagyon sokba kerül hogy el is fogadják :(

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.23. 15:30

Esetleg kiépíteni a fürdőszobát és úgy megigényelni a csok-ot? Gondolom, hogy csak összkomfortos lakásokra lehet igényelni a támogatást.

Julcsa2013 # 2016.08.23. 15:11

Kedves Sherlock, gyors válaszát köszönöm.

Sherlock # 2016.08.23. 10:27

Jogos volt az elutasítás.

Julcsa2013 # 2016.08.23. 09:26

Tisztelt Szakértők!
A hitelintézet informálása alapján, minden feltételnek megfelel a vevő, kivéve a vásárolandó lakóházat. A lakóház maga egy 650 nm-s telken fekszik, rajta egy 70 nm-es vályogból épült lakóház, ahová a gáz be van vezetve. Minden szobában konvektoros fűtés van, de a víz a tőle cca 5-8 m-re lévő tufa kőből épült cca 17-18 nm es un. nyári konyhában található, ahova be van vezetve a hideg, meleg víz, konvektoros fűtéssel, a fürdőszoba 5 éve lett felújítva, csempézve, zuhanyfülkével, WC-vel ellátva. Az épület ezen kívül tartalmazza a konyhát, és a spájzot is.
A hitelintézet a 17/2016. (II.10) Korm.rendeletre hivatkozva el utasítja a vevő CSOK kérelmét, mivel a fürdőszoba, WC nem a főépületben található.

Falun egy 60-70 éves ház esetében gyakori volt a nyári konyha, sajnos az Édesanyám (84 éves) egyéni okok miatt (félt a csőtöréstől) nem akarta a főházba bevezetni a vizet. A vevő ezt elfogadta, most ezért essenek el 3 gyermekkel a támogatástól hihetetlennek, és igazságtalannak tartom. Többek közt azért is mert ez nem egy gyakori kifogás, még a kormányinfónál sem tudtak ilyen jogszabályról. A kérdésem az lenne, hogy a lakás és lakóház között mi a különbség? A lakóház fogalmában bele tartozik-e az egy hrsz-on lévő főépület és a tőle 8 m-re lévő helység, melyben a vizes blokk található, hiszen az rendeltetése szerint az is lakhatást szolgálja. Ha nem tartozik bele, akkor ezek szerint az ingatlanom nem összkomfortos? Pedig egyébként minden feltételnek megfelelne. Kérem szíves válaszát, mivel a fellebbezési határidő gyorsan eltelik.

Fabyen82 # 2016.07.29. 17:23

Kedves fórumozók!

A megvásárlásra kinézett ingatlanról kiderült, hogy tul.képpen két telek (osztott telek), nem tudom a pontos megnevezést, csak annyit, hogy két tulajdoni lap van hozzá, és per jellel jelölve van a két telek 1-es, 2-es. Így erre gondolom nem kaphatjuk meg a CSOK-ot, jól gondolom? Rendeletben erről nem találtam ide vonatkozót. Köszönöm.

Sherlock # 2016.07.12. 18:01

Lakásfelújításra nem lehet csokot felvenni. De ha lehetne is, legalább a feltételek felének nem feleltek meg.

dszusi # 2016.07.12. 17:22

Tisztelt Jogi Fórum!
Érdeklődnék, hogy ha BAR listás vagyok én felvehetném e a Szocpolt vagy a CSOK-ot lakásfelújításra? Vagy van e ma
Van egy gyermekem, októberben születik a következő továbbá részt veszünk a NET programban de sajnos önerőből nem tudom felújítani a házamat ezért szeretném igényelni az említett támogatások valamelyikét de nem tudom merre induljak el az ügyintézésben mert eddig mindenhol csak falakba ütköztem.
Kérem segítsen hol kezdjem az ügyintézést, valamint ha én nem vehetem fel a BAR lista miatt egyik támogatási formát, az élettársam aki alanyi jogon van GYES-en gyermekünkkel felvehetné e ha bejelentett munkaviszonya nem volt?
Neki van egy öröklésből származó saját háza, nekem pedig egy hitellel terhelt ingatlanom amelynél a volt élettársam az adóstársam az édesanyám pedig a haszonélvező.
Melyikünk házára lehetne ez esetben igénybe venni a lakástámogatást. Valamint az lenne a kérdésem hogy jól tudom hogy a régi Szocpolnak a neve lett most a CSOK? Esetleg van e valamilyen lakásfelújítási vagy bővítési támogatás amihez nem kell önerő? Sajnos eddig amiket találtunk mindegyikhez kell önerő, elkeserítő már a helyzet nem tudjuk mit lehetne tenni.
Köszönöm válaszukat előre is!!

tvarai2 # 2016.07.12. 13:14

Tisztelt Szakértők!

Használt családi ház vásárlásához szeretnénk CSOK-ot igénybe venni feleségemmel. A ház vételára 5.800.000 Ft. Az eladóval az alábbi önerő+CSOK részletfizetési ütemezésben egyeztünk meg:

580.000 Ft foglaló 2016.07.15-ig (készpénz vagy utalás)
1.500.000 Ft 2016.10.30-ig (utalás)
1.520.000 Ft 2017.06.30-ig (utalás)
2.200.000 Ft CSOK önerő befizetését követően.

A tervek alapján ezen feltételek mellett kötnénk meg az adásvételi szerződést, és nyújtanánk ezt be CSOK igényléshez.

A vonatkozó jogszabályok alapján én úgy értelmezem, hogy a CSOK jogosultságnak ez a fizetési ütemezés nem lehet gátja, hisz az adásvételi megkötését követő 120 napon belül a CSOK igénylés benyújtásra kerül, illetve a folyósítás nem előzné meg az önerő utolsó részletének átutalását eladó részére.

Ennek ellenére több banknál (K&H, Unicredit) azt a tájékoztatást kaptam, hogy túl hosszú a CSOK benyújtás és a tervezett folyósítás között eltelt idő, mivel a CSOK-ot a támogatási szerződést követően azonnal utalnák.

Kérdéseim a következők:

  1. Valóban van-e ilyen korlátozás, és ha igen, milyen jogszabály alapján.
  2. Mi módon lehet a hitelintézettől hivatalos állásfoglalást kérni a fenti tervezet elfogadásával kapcsolatban?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

mentaldr. # 2016.02.23. 07:05

an -csak az ingatlan vonatkozása kérdéses, egyéb feltételeknek megfelelek-kapcsán érdekelne, hogy a használt lakás vásárlásra (3 gyermekes) adható állami támogatás igénybe vehető- e? Illetve milyen változtatások Milyen változtatások lehetnek szükségesek ahhoz az ingatlan vonatkozásában hogy megoldható legyen.
Adott egy Budapesti osztatlan közös tulajdonú 1000nm telken, ugyancsak osztatlan közös tulajdonú 140 nm alapterületű, 2 emeletes ikerház. A teljes ingatlan vonatkozásában használati megállapodás van érvényben. Ennek alapján a telek kerítéssel ketté van osztva, külön bejárattal rendelkezik, a felépítmény pedig teljesen szeparált 2 egymástól teljesen külön álló szimmetrikus lakás, szintén külön bejárattal. Egy ikerházfél a tulajdoni lapon 4/8-ad tulajdoni hányadnak felel meg. A teljes ingatlan 2/8-ad része(az ikerházfél fele) az eltartott gyermekem tulajdona. Azért, hogy az egyik ikerházfél teljes egészében családom tulajdona legyen, ott élnénk, megvenném a másik 2/8-ad részt. ( Az eladó, jelenlegi tulajdonos nem rokonunk, mégcsak nem is ismerősünk). Így az ikerház fele, tehát az egyik lakás a fiam és az én 50-50%-os tulajdonába kerülne. ( A másik lakás idegeneké, semmilyen kapcsolatban nem állunk)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.28. 11:12

Van ebben a tényállásban egy rakat tévedés. Úgy azért nehéz állást foglalni.

Amúgy célszerű a szerződésben közreműködő ügyvédet kérdezni.

Pelso # 2016.01.28. 10:13

Tisztelt szakértők!

Vásároltunk egy lakást 12,8 millióért amiből
12 m. kp-ben kifizettünk a fennmaradó 800000Ft részét a CSOK fizeti a vevőnek az adásvételtől számított 3 hónap alatt az idáig a földhivatalban a tulajdonjog fenntartása bejegyzésre került a nevünkre. Eközben a lakásra felújításra 2,5 milliót költöttünk,minden ki lett cserélve.
Mivel a többszöri banki adatkérés miatt letelt a 3 hónak ezért a földhivatal visszadobta a lejárt függőben tartást ami miatt új adásvételit kell írni és újbóli földhivatali tulajdonjog függőbentartást beadni.

A fordulat az,hogy a vevő most meg nem akarja már eladni a lakást,hogy tudja fel lett újítva.
Kérdésem mi lesz a ráköltött 2,5 millióval visszakaphatom ,követelhetem valahogy??

Várom megtisztelő válaszuk!