Termőföld haszonbérbe adása


mirrmurr # 2016.09.30. 19:32

Szeretném megtudni, hogy milyen garanciákat lehet kérni a haszonbérlőtől a szerződéskötéskor a fizetésre vonatkozóan? A helyzetem ugyanis az, hogy a sok éve bérbe adott szántó művelőjével /ami egy MG. Zrt./ az év végével lejár a szerződésünk. Az új törvény értelmében nem lehet több bérleti területük egy bizonyos nagyságnál, ezért kérdik, hogy mi a szándékom a továbbiakban.

Jelentkezett egy cég, aki bérelné a területet, az eddigi bérleti díj felett ígér használati díjat.
A gondom az, hogy én ezt a földet örököltem közel 10 éve, úgy, hogy a haszonbérlet folyamatos volt. Nem is bolygattam ezt, küldték a pénzt rendesen.
Most azt nem tudom, hogy az esetleges új szerződés megkötésénél milyen szempontokat kell szem előtt tartani és van-e jogi garancia, hogy ha nem fizetnek, mit lehet tenni és ez számomra milyen következményekkel jár? Amennyiben pld. nem művelik meg a területet.
A lakóhelyem nagyon messze van, nincs lehetőségem semmi kontrollra.
Tapasztalatlan vagyok földügyekben, lehet,hogy az eladás jobb megoldás lehetne, de erről sem tudok semmit, hogyan lehet elindulni, mert azt tudom, hogy rengeteg megkötés van.
A választ előre is nagyon szépen köszönöm.