banki bedőlt ingatlan


drbjozsef # 2019.01.28. 18:28

Ha azt gondolod, hogy eleve nem is akartak teljesíteni, akkor az csalás és rendőrségi feljelentés.

Ha nem vagy benne biztos, akkor ügyvéd, és vélhetően az adott szerződés alapján tudja megmondani, merre tovább.

Azért egyszerű nem lesz, mert ha a "közvetítésért" fizetted a pénzt, akkor azt megcsinálták, és nem nyilvánvaló a csalás. Ha nem vállaltak a szerződésben ennél konkrétabbat/többet, akkor nehéz ügy lesz.

Magypet # 2019.01.28. 17:08

Tisztelt Jogifórum!

Attól tartok, hogy én is egy ilyen csalás áldozata lettem. Egy hirdetésre jelentkeztem, ahol egy nekem szimpatikus lakást hirdettek harmadáron. Elmondták a folyamatot, ami még hihetőnek is tűnt. A lényeg, hogy egy irodánál kifizettem majd 600 ezer forintot, akik ezért kiközvetítettek egy cégnek, akik állítólag elintézik az ügyet. Persze az iroda (Zrt., hogy jobban hangozzon, kisebbségi tulajdonos, aki vezérigazgatónak hivatja magát, stb.) csak a szerződést kötötte meg, aztán füle botját sem mozdította. A határidő letelt, az ingatlaniroda meg mossa kezeit, hogy ő csak a közvetítésre szerződött. Gyanítom, hogy az egész egy csalás, ami arra volt jó, hogy a jutalékot felvegyék és előre tudták, hogy úgysem csinálnak semmit. Tudom, nekem is gyanút kellett volna fognom, hogy a harmadár jelentős értékaránytalanság, de olyan jól előadták a mesét, hogy elhittem.
De mit tehetek most?
Rendőrségi feljelentésen gondolkodom, ezért érdeklődnék, hogy mivel érdemes érvelnem, hogy megálljon a csalás, ami ugye teljesen egyértelmű, de ismerve a rendőrség hozzáállását, nem vagyok benne biztos, hogy esetleg nincs kapcsolatuk és nem sikálják el.

nonolet # 2017.10.10. 07:04

hacka

Csak az

  • aktuális TULAJDONOSSAL

vagy

  • a végrehajtóval

bizniszelj... erre ügyelj.

A mindenféle trükkös megoldások, kockázatosak.

Azon a ponton, ahol a pénzeddel szemben nem áll ott

  • az ingatlan tulajdonjoga

vagy

  • egy MEGBÍZHATÓÓÓÓÓÓÓÓ+általadelérhető fedezet

már buktál is és lehúznak.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 06:49

Létezik - sőt nagyjából csak az létezik.

De ez azért jó eséllyel valami átverés. Árverezz inkább magad.

hacka # 2017.10.10. 03:06

Egy ingatlan hirdető cég" ár alatti ingatlan" hirdetésre jelentkeztem.A piaci ár feléért hirdetik kb. a lakásokat.Utána néztem a lakásnak volt rá árverés aminek a kikiáltási ára 18 millió volt,és már le is zárult.A cégtől megkaptam egy titoktartás aláírása után a címet.Megnéztem kívülről és a lakás üresen áll.Itt a cégnél 9.6 -ért hirdetik,de a pénzt készpénzben kell majd letenni.Arról nem találtam leírást,hogy mennyiért kelt el mivel a név alatt egy kód van és nincs licittörténet.Létezik,hogy kevesebbért megy el a lakás mint ahogy meghirdetik?Nem szeretném elbukni a pénzemet.Mit ellenőrizzek még le?
Köszönettel : hacka

MajorDomus # 2017.02.19. 21:02

Gerbera

Ígen, ami beszámít a vetelarba, vagy visszafizetik ha nem ő lesz a nyertes.

MajorDomus # 2017.02.19. 21:00

Hát nem mindegy?
Mindegyiknek fizetni kell.

Egyėbként az online árverések sokat tisztítottak a dolgokon.

drbjozsef # 2017.02.19. 14:42

Ugyan, bulvár és a pontosság. Ügyvéd, végrehajtó, messziről nézve egykutya, olyan jogászkodós izé.

gerbera317 # 2017.02.19. 10:34

Pénzt egyébként semmilyen jogcímen nem voltak jogosultak átvenni az ügyfelektől, mivel az esetleges vételárelőleg befizetése ügyvédi letétbe helyezéssel történt – ismertette a szóvivő.

Bocsi, ha esetleg rosszul tudnám, de az árverési előleget nemdenem _végrehajtói_ letétbe kell helyezni?

Dr.Attika # 2017.02.19. 10:12
MajorDomus # 2017.02.13. 19:57

Nálam 50 ezer egy cim!

Dr.Attika # 2017.02.13. 07:10

Husmo80!
Nagyon szívesen.

MajorDomus # 2017.02.12. 18:54

Egyébként működik a dolog,én sem értettem miért nyaggatnak azzal,hogy melyik épületemben van árverezés közeli ingatlan?

Kiderült,hogy ahol a tartozás nem haladta meg a lakás értékét,ott a tulajjal egyeztek meg valamiben. Ez jó is,mert kifizették a közös költség tartoást!

Husmo80 # 2017.02.12. 09:15

Volt egy ilyen gyanúm! :)
Köszönöm szépen a gyors reagálást! :)

Burn Out # 2017.02.12. 08:47

gerbera: ezt pont Tőled nem vártam volna :))) 350 ezer az új ajánlatom. :)

Dr.Attika # 2017.02.12. 08:45

Bizonyosan van sok balek, akik leperkálják a 600 ezret.

gerbera317 # 2017.02.12. 08:40

Gyere inkább hozzám! Én 400 ezerrel is beérem! Legjobb ajánlat!

Burn Out # 2017.02.12. 08:31

ha adsz 500 ezer forintot, akkor mutatok neked én is árverezés alatt lévő ingatlanokat, amiket 70 vagy 50 %-os kikiáltási áron megvehetsz, ha más nem tesz rá licitet. :)))

ne menj bele...

Husmo80 # 2017.02.12. 08:23

Kedves Fórumozók!

A minap voltunk egy cégnél, akik bedőlt banki ingatlanokkal foglalkoznak. Állítólag fél áron lehet lakáshoz/házhoz jutni, de ez sajnos nincs rögzítve a szerződésbe. Viszont előre le kell tenni 600 ezer forintot, hogy egyáltalán lássunk ilyen ingatlan címeket. Nekik ez a biztosíték, hogy komolyan gondolom a vásárlást. Kérdeztem, ha még sem mutatnak olyan lakásokat amik a mi elvárásainknak megfelel, akkor vissza kapjuk-e a pénzünket. Azt mondták nem! De a szerződés erre sem terjed ki, hogy a lakás becsült értéke az eladási ár duplája! Senki sem garantálja, hogy nem a lelakott lakásokat/házakat fogják nekünk mutogatni addig amíg meg nem unjuk és máshol nem keresgélünk. Ez esetben viszont elveszítjük a 600 ezret ami egyébként sikeres vásárlás esetén beleszámít a lakás vételárába. Erre sem tért ki ugyan a szerződés és időkorlát sem volt megadva. Bele merjünk vágni egy ilyenbe, vagy átverős a cég?