földhivatali hiba, vételi jog - jelzálogjog


Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.04.28. 14:47

Tisztelt Vadsuhanc!

Ahány földhivatal annyi gyakorlat, még megyén belül is. Nálunk sem volt 2 ugyanolyan határozat osztályon belül, de ahogy veled történt úgy nem szokás átjegyezni.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 14:42

Tisztelt Blackjack21!

A földhivatalban nincs semmi irat a CIB Bank jogutódlásáról. Se kérelem az átjegyzésre se semmi.

A CIB BAnk - egyszerűen szólva csak be lett írva az IE helyére még a határozat száma is ugyanaz.

Az ingatlanra 2006.03.01 napján XXX. bank jelzálogjoga lett bejegyezve 1234/2006. bejegyző határozattal. Jogosan.

Ez a bejegyzés 2016. évben kapott tulajdoni lapon már YYY. bank nevén van a 2006.03.01 napján kelt 1234/2006. bejegyző határozatra hivatkozva. ( se per szám, se új dátum )

A földhivataltól azt szerettem volna megtudni, hogy a jelzálogjog mikor került YYY. bank nevére. Innentől semmi papír. Sem kérelem az átjegyzésre, se határozat szám az átjegyzésről sem egy tértivevény.

Köszönettel.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.04.28. 14:38

tudom hogy a példában jogutódlás van és nem engedményezés, de az átvezetése ugyanaz kell legyen

Vadsuhanc # 2017.04.28. 14:37

de a 2009-es tulajdoni lapon még a CIB Bank nem szerepel.

helyesen:

de a 2009-es tulajdoni lapon még nem a CIB Bank nem szerepel.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 14:36

Tisztelt gerbera317!

Kezemben - mint lentebb írtam - egy 2009. évi tulajdoni lap amelyben még az IE bank szerepel és nem a CIB Bank.

A földhivatal állítása az, hogy 2006-ban történt a bejegyzés, de a 2009-es tulajdoni lapon még a CIB Bank nem szerepel.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 14:33

Tisztelt Sherlock !

Nem rugózok semmin. Szerettem volna megtudni, hogy a CIB Bank zálogjoga mikor került bejegyzésre ! A földhivatal állítása valótlan mert van 2009-es tulajdoni lapom, ahol még a IE Bank a jogosult.

Röviden szeretném megtudni mikor lett a CIB Bank bejegyezve a zálogjog tulajdonosának !

Erre nincs válaszom. Nem hőbörgök, hanem a nyilvántartásból ezt szeretném megtudni semmi mást.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.04.28. 14:32

Jobb helyeken engedményezésnél pl. a tulajdoni lap III. rész 1. sorszáma alatt bejegyzett jelzálogjogot törlik, a III. rész. 2. sorszáma alatt bejegyzik az engedményes - mint jogosult - javára, azzal, hogy a megjegyzés "rovatba" feltüntetik, hogy a III. rész 1. sorszám alatt bejegyzett jelzálogjog ranghelyén "engedményezés" jogcímén.

Jó esetben megkapja a tulajdonos is az átjegyzésről szóló fh. határozatot, de a spórolás miatt van, hogy nem küldik meg.

Az engedményezésről meg úgyis kap engedményezési értesítőt a tulaj, én emlékszem, hogy kaptam az Inter-európától anno, hogy jövőre már CIB.

Az esetedben viszont az átjegyzés alapjául szolgáló okiratnak meg kellene lennie az irattárban, amelyről kérhetnél másolatot. Ha jogszabály ír elő változást, akkor szoktak az aktába tenni ún. hivatalos feljegyzést, amely rögzíti az átjegyzés, törlés stb. jogszabályi hátterét.

Fellebbezésed alaptalan egyébként és 10.000,- Ft.....

gerbera317 # 2017.04.28. 14:22

Mivel az ingatlan-nyilvántartás közhiteles, a te állításod, miszerint 2006-ban nem voltál a Cib ügyfele, pedig nem az, rajtad a bizonyítás terhe, nem pedig a földhivatalon.

Sherlock # 2017.04.28. 14:21

Hülyeségen rugózol, de ez elég sokszor le lett írva. Mivel a CIB jogutód, így értelemszerűen a jogelőd bejegyzése vonatkozik rá, annak minden kellékével és tulajdonságával. Itt nem a földhivatal készülékében van a hiba. Gondolom ha te mondjuk követelést örökölnél valakitől, akkor az adós nem tartozna neked, mert a jogelődöddel kötött szerződést, veled nem...

Vadsuhanc # 2017.04.28. 13:53

Tisztelt gerbera317! Tisztelt lajcsó!

Most tényleg nem hőzöngök, de az 1997. évi CXLI. törvény 5.§(1) bekezdés alapján az ingatlan-nyilvántartás közhiteles hatósági nyilvántartás. Az ingatlan-nyilvántartás közhitelességére és ennek anyagi jogi joghatásaira az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jogok és feljegyzett tények tekintetében - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - a Ptk. rendelkezéseit kell alkalmazni.

A földhivatali beszélgetésem rövid kivonata:

- Kezeit csókolom az ingatlanomra a CIB Bank jelzálogjoga van bejegyezve, szeretném megtudni, hogy a bejegyzés mikor történt?

  • 2006-ban.

- Az nem lehet, akkor nem voltam jogviszonyban a CIB Bankkal!

  • Pedig ide ez van írva.
  • Megkaphatnám a CIB Bank bejegyzési kérelmét, mi alapján és hogyan lett bejegyezve a jelzálogjog?
  • Nincsenek ilyen iratok!

- Legalább a bejegyzés dátumát meg tudhatnám ?

  • 2006.

- De én akkor nem voltam jogviszonyban a CIB Bankkal!

  • Ide az van írva!

- Milyen iratok alapján lett bejegyezve és mikor ?

  • Nincsenek iratok, de 2006-ban.

Passz a kör bezárult.

Ez közhiteles nyilvántartás ?

Köszönöm a figyelmeteket és türelmeteket.

lajcsó # 2017.04.28. 13:33

Ha jól értelemezem akkor a bank neve változott, vagy jogutódlás történt. Ennek viszont tartalmilag semmi kihatása nincs a bejegyzett jelzálogjog tekintetében.
Ezért, ha nem is értesítettek a változásról, nem ért téged számottevő jogsérelem. Ez ellen fellebbezni nem sok értelme lett volna.

gerbera317 # 2017.04.28. 13:20

A végrehajtási záradék törlésének csak a végrehajtási jogra van hatása, a jelzálogjogra nincs. Követeld a földhivataltól az átvezetésről szóló határozat kézbesítését, aztán nyugodj le, mert egyéb mást aligha tehetsz. Lejjebb írták már, hogy tulajdonképpen a semmiért hőzöngesz.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 12:53

Tisztelt Sherlock !

Nekem az a problémám, hogy a CIB Bank által kezdeményezett eljárásban a végrehajtási záradékot a Törvényszék törölte. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy nem tartozom, és meg is kívánom fizetni a tartozást. Nem lenne mindegy, hogy a bejegyzés joghatályos-e vagy sem. ( Gondolom én laikus )

Ezért kérdeztem amit kérdeztem. Mellesleg mint írtam nem magával a bejegyzéssel lenne bajom, hanem, hogy így hogyan lehetett törvényesen végig vinni. Se dokoumentum, se ügyvédi papír semmi.

Még azt sem tudták megmondani - a miérteken kívül - hogy a CIB Bank jogát mikor jegyezték be.

Köszönöm megtisztelő figyelmed és várom válaszod.

Sherlock # 2017.04.28. 12:35

Én nem a követelés jogutódlását vitatom, hanem a földhivatali bejegyzés joghatályát ilyen formában.

Az gondolom tudod, hogy ennek semmi értelme. Olyan miatt háborogsz, amivel amúgy nincs problémád. Ha nem vezették volna át, akkor is a CIB lenne a jelzálogjog jogosultja.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 11:50

Tisztelt lajcsó!

Az 1997. évi CXLI. törvény 52. § (1) A jogok és tények bejegyzéséről, adatok átvezetéséről szóló határozatot - a változás tulajdoni lapon történő átvezetése után - kézbesíteni kell

  1. tulajdoni hányadot érintő tulajdonjog-bejegyzés esetén valamennyi tulajdonostársnak,
  2. az ingatlan tulajdonosának.

Nem értem miért nem kötelező az értesítés vagy annak igazolása, hogy az értesítés a tulajdonos nem vette át.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 11:16

Tisztelt Sherlock !

Inter-Európa. 2007.12.31.-tól CIB Bank. Én nem a követelés jogutódlását vitatom, hanem a földhivatali bejegyzés joghatályát ilyen formában. Tulajdonképen a a Földhivatal semmivel nem tudja igazolni, hogy miért történt az átjegyzés. Eredeti határozatra és dátumra.
Most van egy bejegyzésem a tulajdoni lapon, hogy 2006.-ban a CIB Bank bejegyzett egy jelzálogjogot, amikor én még nem voltam vele jogviszonyban.

Nem tudom rendesen leírtam-e, de jelenleg ez a felállás.

Sherlock # 2017.04.28. 11:06

Az XXX. bank nem az Erste?

Vadsuhanc # 2017.04.28. 11:04

Tisztelt lajcsó !

Köszönöm válaszod. A törvény így egyértelmű. Most minden évben kétszer meg kell kérnem a tulajdoni lapom, hogy történt-e változás ? Más esélyt nem látok.

Nincs tértivevény, tehát nem azért volt kézbesíthetetlen mert nem kerestem. Egyszerűen nem küldték meg. Bevallottan és igazolhatóan.

A másik kérdésben is fennáll ez a dolog ? Se kérelem , se határozat sem értesítés ? Itt is alkalmazható az általad idézett törvény ?

Köszönettel.

lajcsó # 2017.04.28. 10:23

"Az az érdekelt, akinek az ingatlanügyi hatósági határozatot bármilyen okból nem kézbesítették, legkésőbb a bejegyzéstől számított egy éven belül kérheti a határozat kézbesítését." (Inytv. 55. §)

Vadsuhanc # 2017.04.28. 09:01

Tisztelt Sherlock !

Az ingatlanra 2006.03.01 napján XXX. bank jelzálogjoga lett bejegyezve 1234/2006. bejegyző határozattal. Jogosan.

Ez a bejegyzés 2016. évben kapott tulajdoni lapon már YYY. bank nevén van a 2006.03.01 napján kelt 1234/2006. bejegyző határozatra hivatkozva. ( se per szám, se új dátum )

A földhivataltól azt szerettem volna megtudni, hogy a jelzálogjog mikor került YYY. bank nevére. Innentől semmi papír. Sem kérelem az átjegyzésre, se határozat szám az átjegyzésről sem egy tértivevény.

A másik kérdés is egy jog átvezetése, itt legalább vannak iratok, de a bejegyzésről ( mikor értesített a földhivatal ) nincs tértivevény. Ezért a kérdésem a fellebbezésre álló hatásidő mikor kezdődik ?

Köszönettel.

Sherlock # 2017.04.28. 08:45

Azt írd le inkább, hogy mi történt és mi ezzel a problémád. Hamarabb kapnál választ.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 08:13

Tisztelt Fórumozók !

Az ingatlanra bejegyzett jog jogosultjában történő változásáról a földhivatalnak értesítést kell küldeni az ingatlan tulajdonosának ?

Az átjegyzés megtörtént az értesítést a földhivatal nem tudja igazolni semmivel. Esetleges fellebbezés határideje mikortól kezdődik ?

A jog átjegyzésével kapcsolatosan a földhivatalhoz beérkezett kérelemről a tulajdonos kérhet-e másolatot? ( jelen pillanatban úgy néz ki, hogy nincs ilyen határozat és kérelem sem ) Tudom hihetetlen.
A bejegyzett jog így hatályos ?

Köszönettel

MajorDomus # 2017.02.15. 19:28

Bocsi!
Én a Takarnet-re gondoltam,ott 1.000 ft,és minden rajta van. Valami gond lehet a kérdező esetében.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.15. 12:45

II. és III. :D

drbjozsef # 2017.02.15. 11:41

Hat ezt irta Nem hiteles tulajdoni lap - teljes másolat"

Ez pedig fizetos, viszont rajta kellene legyen a 2. es 3. resz is.