Mi a probléma? - álláskeresés


dns77 # 2007.09.15. 22:25

:) Vagy mindenki elszántan keres és nem olvas fórumot...

Elmó # 2007.09.11. 20:01

"Bealudt a téma?"

Nem is lehet igaz a túlképzésről szóló duma! Nem is keres munkát senki!

:-)

Gaius # 2007.08.01. 15:15

"Erről jut eszembe: hallottatok már róla, hogy az ügyvédi kamara - vagy egyes kamarák - újabban a jelöltigazolvány kiadásáért elég komoly összegeket kérnek? Õszintén szólva azt sem értem, mire fel. "

Priznic.... illetve biznisz.... mint minden manapság...

Vikiki5 # 2007.07.13. 12:09

Kedves kismókus!

Én nem fejeztem ki magam világosan. Bocsi! Én is csak elvonatkoztattam úgymond.

kismókus # 2007.07.13. 11:59

Nézd, Vikiki5! Tényleg nem látjuk egyformán a dolgokat, és ez így is van jól.
Egy szóval sem említettem a magánpraxist, csak egy kicsit elvonatkoztattam.

Üdv: km.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 11:53

Nocsak. Megyénként változik? Mi megússzuk 50k-ból. De mi lehet a jogalap? Adminisztrációs költségnek egy kicsit húzós. Két jelölt pénzéből lehet venni egy közepes számítógépet.

Vikiki5 # 2007.07.13. 11:51

sajnos igen. Pont erre gondoltam. Tavaly 100e huf volt .

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 11:47

Erről jut eszembe: hallottatok már róla, hogy az ügyvédi kamara - vagy egyes kamarák - újabban a jelöltigazolvány kiadásáért elég komoly összegeket kérnek? Õszintén szólva azt sem értem, mire fel.

Vikiki5 # 2007.07.13. 11:44

hát ez az:-)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 11:38

Nu, a diploma meg az önálló praxis még nem éppen szomszédosak egymással.

Vikiki5 # 2007.07.13. 11:37

Köszke,

Igazad van kaisha, másfelé is orientálódok éppen, hogy legyen pénzem befejezni az egyetemet.
:-)
Kedves kismókus, hanem is pont ezzel, most hasonlóval szembesültem - ergo, ha elvégzem az egyetemet, akkor titkárnő nélkül marad az alkalmazó! De én már csak mosolyogni tudok ezen, úgy tűnik nem ugyanabban a világban élünk:-) Ha arra nincs cash, hogy befejezzem az egyetemet, akkor pont arra lesz, hogy a kamaránál regisztráltassam magam, majd magán praxist nyissak :D

kaisha # 2007.07.13. 11:14

Wikiki5,

Ne vedd magadra, hogy nem vesznek fel sehova. Egyszerűen csak telített a piac és nem kell ennyi ember (se jogász, se titkárnő). Ahol meg esetleg van hely oda ismerős-ismerőse kerül be. Igazságtalan, de ezen nem tudsz változtatni. Tovább kell lépni.

Sajnos ha ott akarsz maradni, akkor más lehetőségeket is meg kell fontolnod, de közben építgesd a kapcsolataidat.

Vikiki5 # 2007.07.13. 10:33

Kedves erzsokae!

Nem igazán értettem az üzenetet :-)

kismókus # 2007.07.13. 10:31

Kedves Vikiki5!

Egyetértek, sokszor sajnos, hátrány a gyakorlatban az, hogy joghallgató vagy, mert a háttérben a bizalom helyett a gyanakvás húzódhat meg: "Jaj, mi lesz, ha a munkatárs/beosztott másképp látja, (jobban) tudja stb.
Pedig lehet, hogy a joghallgató "csak" segítőkész, és bizonyítani szeretne, és esze ágában sincs senki helyére pályázni, csak a magáét szeretné megtalálni.

Vikiki5 # 2007.07.13. 09:53

Kedves Elmó!

Gondolom igazad van, bár gyanítom, hogy nem a keleti régió volt a fő célterület, hanem Bp. Itt ugyanis nem igen hallottam még gyakornoki munkalehetőségről. Ami azt illeti, hogy hátrány-e a joghallgatói státusz egy titkárnői álláshoz, úgy tűnik itt igen - ez már sokadszorra bebizonyosodott. Szóval kedves Judit reménykedtem, de hiába :-)

Elmó # 2007.06.08. 13:01

Kedves dzsilav!

Aki szeretne elmenni gyakornoknak, az igazán veheti a fáradtságot ahhoz, hogy -horribile dictu- akár vizsgaidőszakban is ránézzen a kari hirdetőtáblára. (Vizsga utáni 5 perces elfoglaltság.)

Egyébként pedig akkor én is végiggondoltam ezt, ezért még ápr. végén szétküldtem a hirdetést.

Õszintén mondom, hogy csalódást okozott nekem a totális érdektelenség.

dzsilav # 2007.06.04. 15:37

Kedves Elmó!

Fontos az is, hogy mikor küldted el a hirdetést.:)
Mert, ha a nyári vizsgaidőszak alatt, akkor ne csodálkozz, hogy senki nem jelentkezett. Arra a kis időre, amíg bemegy valaki vizsgázni az egyetemre, egészen más dolgok foglalkoztatják. Már elfelejtetted? :D
Vizsgaidőszak után pedig ki jár az egyetem közelében ?? Én nem..

erzsokae # 2007.05.29. 16:06

No vagy itt van épp Vikiki!!!
(REMÉLEM EZ PUBLIKUS KEDVES MODERÁTOR :))))

Elmó # 2007.05.26. 13:21

Helló!

Na azért nem ennyire 1xű!

2 éve minden jogi karra elküldtem, hogy a nyári vizsgaidőszak végétől kb októberig felvettem volna gyakornokot. Fizetni is akartam neki, nem is roszzul (gyakornoki munkához képest).

Tudjátok hányan jelentkeztek?

Igen, NULLA. Az it. joghallgatók inkább a Balcsira mentek, mint dolgozni.

Mostmár inkább megcsinálok mindent magam. Eh..

T r a v e n # 2007.05.11. 10:01

Kedves Hozzászólók!

Bizony!

Senki ne legyen optimista, hogy a főnöke intelligens, értelmes dolgozót szeretne foglalkoztatni...

Vikiki5 # 2007.05.11. 09:33

Szia Judit!

Sajnos igazad van. :-(

Vikiki

Judit_31 # 2007.05.11. 08:17

Viki!
"mivel tudnám szerinted jobban "eladni" magam, hogy megcsípjek egy ilyen munkát? "
Ma olyan világot élünk, hogy ennek megoldását csak egy kedves , aranyos ismerőssel érheted el! Próbálj kapcsolatokat összehozni, mert különben marad a "kiakadás"!
Tudom nem vigasztal, de nem vagy egyedül ezzel a problémával!

  • J-

____________ ___________

Vikiki5 # 2007.05.09. 13:15

Kedves Traven!

Ez oké. Mivel még nincs meg a diplomám, a középfokú végzettségem idegenforgalmi ügyintéző, és jelenleg nem az a célom, hogy minél zsírosabb melót fogjak ki, hanem hogy legyen egy fix havi 50.000 forintom, amit ha félrerakok be tudjam fejezni az egyetemen hátralévő 1 évemet.
Azért szeretnék titkárnőként dolgozni egy ügyvédi irodában, mert bár nem kell hozzá jogi végzettség mégis sokat tudnék tanulni belőle, és laikusan úgy gondolom egy munkáltatónak is fontos lehet, ha az alkalmazott lelkes és a gépelésen kívül másban is a segítségére lehet. De nyilván nem jól gondolom, mert ez még nem jutott senki eszébe. Kérdem én, mire van szüksége a mai munkaadóknak, mivel tudnám szerinted jobban "eladni" magam, hogy megcsípjek egy ilyen munkát?

T r a v e n # 2007.05.09. 12:58

Kedves Vikiki!

Nem az a hátrány, hogy joghallgató vagy, hanem az, hogy az általad leírt munkakörökhöz erre nincs szükség...
A fizetést pedig nem amunkakörhöz, hanem a végzettséghez sorol ják be. Ezért ha elvégzed az egyetemet még inkább nem találsz állást...

Vikiki5 # 2007.05.09. 12:07

Az a legrosszabb az egészben, hogy általában a gyakorlatot kérik, és nekem hiába van 1 év más területen és kb. 2 hónapnyi ügyvéd mellett ill. önkormányzatnál, esélyt se kapok, hogy bizonyíthassak, mint pl. Pesten lenne. Pedig a tapasztalatom azt mutatja sajnos - és ez nem nagyképűség és bocsánat , de akinek nem inge ...- hogy bíróságon, önkormányzatoknál, és irodákban is sok olyan ember dolgozik, aki a legalapvetőbb dolgokkal nincs tisztában, nem ért a számítógéphez, az ügymenethez, és a jogszabályokkal is hadilábon áll - és itt nem arra gondolok, hogy legyen mindig napra kész, de könyörgöm mi olyan bonyolult a Ket.-ben, ha mindennap azzal kell melózni ?!
Na bocsi mindenkitől, de már eléggé kiakadtam.