Melyik jogterületre érdemesebb szakosodni?


barrerra # 2012.09.10. 08:55

Pazs, köszi! :) Egyébként ahogy mondtam; már nem vagyok pályakezdő, bár a diploma még nincs meg :) Egyébként gondolkodtam rajta sokat, és úgy döntöttem, hogy majd elválik :) ÖBV irodában nem szeretnék maradni, de véleményem szerint ez egy jó ugródeszka lehet :)

pazs # 2012.09.10. 06:44

barrerra: értettük, csak joghallgatóként nincs sok értelme így a kérdésednek továbbra sem... és semmi nem zárja ki, hogy mind a néggyel foglalkozz, ha a munkáltatódnál ilyen jellegű jogi problémák akadnak. Jó, ha olvasgatsz, meg hasonló témákról írsz szakdolgozatot, évfolyamdolgozatot, cikket, de nem ezen fog múlni, hogy mivel fogsz foglalkozni, igen kevesen tehetik meg pályakezdőként, hogy visszautasítsanak állást, amiért nem ez a négy jogterület adja a gerincét a munkának.
Azért hajrá :)

30-06 # 2012.09.10. 06:40

Tévedsz, mérleget olvasni, ott van a könyvelő, meg a könyvvizsgáló. Az adótanácsadónak ilyenhez abszolút semmit nem kell érteni. Tárgyalóteremben meg ott lesz a szakértő. Adóhivatal ellen meg nem nagy kunszt pert nyerni.

bokros # 2012.09.09. 18:56

"de félek nem sok közöd van az adótanácsadáshoz"

Miért is félnél?
Én pusztán annyit írtam és nem többet, hogy minden ügyvéd
jogosult adótanácsadás végzésére. Meg is teszik. Jelentős részük - ahogy ez a tárgyalóteremben kiderül - a kezébe adott mérleget nem tudja értelmezni. Miközben bőszen adózási ügyekben tanácsot ad.
Hogy nekem mennyi közöm van hozzá, arról esetleg írhatnám, hogy elég sok pert kéne buknom adóhatósággal szemben, hogy egálban legyek velük.
De nem ez a lényeg. Csupán arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy pénzügyi jog szigorlat egy ügyvédnek az adótanácsadás gyakorlásához roppant kevés.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

barrerra # 2012.09.05. 20:27

Úgy látom, nem voltam egyértelmű... Nyilván, azért kérdeztem úgy, hogy leszűkítettem a kört erre a négy jogterületre, mert ezek érdekelnek leginkább, ezekkel szeretnék foglalkozni, de nem tudom, melyiket lenne érdemesebb, mivel nyilván nem működhetek mind a négy területen, választani kell; ha csak a pénz motiválna, így tettem volna fel a kérdést: "Melyik jogterületen lehet többet keresni?", nem írtam volna hozzá a felsorolt területeket. Nyilván nem csak vállalkozóként lehet elhelyezkedni jogászként, ezekkel a szakterületekkel nem csak ügyvédek foglalkoznak, sőt... Például a közbeszerzés azért kezdett érdekelni, mert elég sok cég olyan jogtanácsosokat keres(ett), akik jártasak a közbeszerzési eljárásokban - emiatt kezdtem el elméleti síkon foglalkozni (gyengébbek kedvéért; olvasni, utána érdeklődni, stb.) ezzel foglalkozni, és rájöttem, hogy nagyon tetszik. Ugyanígy vagyok az adójoggal és a versenyjoggal is. Természetesen joghallgatóként alázattal tanulok, bár igaz, azt is tudom, hogy az nem jelent túlságosan sokat, a döntő úgyis a szakmai tudás lesz, ami csak kis részben egyenlő az elméleti tudással... De akkor másképp teszem fel a kérdést; melyik területtel érdemesebb foglalkozni? Melyikre van nagyobb igény a munkaerőpiacon? Az ügyvédi karriert azt most "csukjuk ki"!

Dr.Attika # 2012.09.05. 13:31

Nem olyan utálatos az. cca. 23 éve megéldegélek belőle.

Rexor # 2012.09.05. 11:54

Kedves Bokros!

Nem akarlak megsérteni, de félek nem sok közöd van az adótanácsadáshoz (mivel 14 éve ezzel foglalkozok, azt hiszem kijelenthetem ezt :).

Megsúgom, hogy a mérleget nem az adótanácsadó rakja össze, az megint más kérdés, hogy számviteli ismeretekre természetesen egy adótanácsadónak is szüksége van. Egyébként egy mérleget összeállítani nem ördöngősség (ezt bármelyik pénzügyi ügyintéző megcsinálja neked kisebb gyakorlattal).

bokros # 2012.09.05. 11:21

"A mérlegképes könyvelő az nem egyenlő a vámügyintéző-vámkezelő képesítéssel. Nem sok közük van egymáshoz"

Sőt semmi közük nincs egymáshoz, viszont az adóügyeknél az alap, hogy valaki mérleget tudjon értelmezni.
Az ügyvéd alapból jogosult adótanácsadásra, csakhogy aki nem tud egy mérleget összeállítani, annak a tanácsával nem sokra lehet menni.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Rexor # 2012.09.05. 10:39

Attila: váljék egészségedre :).

Rexor # 2012.09.05. 10:38

"Az adóügyekhez a mérlegképes könyvelői mindenképpen kelleni fog" - ez nem igaz, adótanácsadói képzés már inkább.

wers # 2012.09.05. 10:09

:) legyen úgy. Az elég útálatos terület

Dr.Attika # 2012.09.05. 10:06

Vám szakterület foglalt.

wers # 2012.09.05. 09:59

mérlegképes könyvelői mindenképpen kelleni fog, de azzal a vámhoz nem leszel közelebb

A mérlegképes könyvelő az nem egyenlő a vámügyintéző-vámkezelő képesítéssel. Nem sok közük van egymáshoz.

bokros # 2012.09.05. 09:50

A szakosodás nem marhaság, de a komoly szakosodáshoz azért a jog egyetem önmagában kevés.
Vannak igen parádés területek pl. agrártámogatási rendszer, vagy a nemzetközi fuvarozás (ADR-e), vám és adóügyek ahol a jogra még igencsak rá kell tanulni majd még annyit amennyit az egyetemen tanultakból használni is fogsz. Az adóügyekhez a mérlegképes könyvelői mindenképpen kelleni fog, de azzal a vámhoz nem leszel közelebb.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Sherlock # 2012.09.05. 09:35

A legtöbb titkárnő sírva fakadna, ha megkapná feladatként egy eljárás lefolytatását.

Ez a titkárnőket minősíti, mert a közbeszerzést aztán végképp nem lehet azzal vádolni, hogy kreatív agymunka lenne.

Végrehajtásra egyébként lehet "szakosodni" jogászként, csak diploma megszerzése után nem biztos, hogy érdemes, mivel minimum 4 év, míg valaki megpályázhatja az önálló bírósági végrehajtói címet (ettől az évtől kezdve már jogi diplomával lehet megpályázni ezt a címet)

Ahhoz először egy jogterület kellene, hogy lehessen. Végrehajtónak meg születni kell, nem pályázni.

Rexor # 2012.09.05. 07:56

Egyébként az már régen rossz, ha valaki joghallgatóként az alapján választ, hogy hol lehet jobban keresni :).

  1. Keresd meg azt a területet ami érdekel (ez valószinűleg nem fog elsőre menni)
  2. Kellő alázattal tanulj minél többet
  3. Ezt követően ha elismerik a tudásod, akkor a pénz is jönni fog.
pazs # 2012.09.05. 07:34

KBS mondata a legjobb, kedves barrera, ezt így nem lehet megmondani, hogy melyikkel lehet a legtöbbet keresni. Illetve szerintem nincsenek akkora nagy különbségek, hogy ennek szempontnak kéne lennie, jobban mondva, nem elsősorban a jogterületen múlik, hogy mennyire tudsz jól keresni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.05. 06:16

A legtöbb titkárnő sírva fakadna, ha megkapná feladatként egy eljárás lefolytatását.
Pedig csak checklista kérdése.

wers # 2012.09.05. 05:55

Van még ilyen, hogy titkárnő?

Berényi Miki # 2012.09.05. 05:37

A közbeszerzés titkárnőmunka?” A legtöbb titkárnő sírva fakadna, ha megkapná feladatként egy eljárás lefolytatását. Az erre szakosodott szakértők (tanácsadó, referens) se titkárnőképzőbe jártak szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.05. 05:02

Vállalkozóként melyik területen lehet többet keresni: használt autó kereskedelem, épülettakarítás, esetleg bodzatermesztés vagy vegyesbolti kiskereskedelem?

barrerra # 2012.09.05. 04:48

Értem. Végrehajtásra egyébként lehet "szakosodni" jogászként, csak diploma megszerzése után nem biztos, hogy érdemes, mivel minimum 4 év, míg valaki megpályázhatja az önálló bírósági végrehajtói címet (ettől az évtől kezdve már jogi diplomával lehet megpályázni ezt a címet). Ezt onnét tudom, hogy ezen a szakterületen dolgozom. Az a helyzet, hogy nem biztos, hogy én ezen a szakterületen szeretnék maradni, viszont azt is tudom, hogyha itt sikerülne bedolgoznom magam, az "bingó" lenne anyagilag, persze közutálatnak is ki lennék téve :D Sherlock, az OK, hogy elmondtad, hogy melyik az érdekesebb, de még mindig nem tudom, hogy melyik területen lehet többet keresni :D

Sherlock # 2012.09.05. 00:13

Pazs arra célzott, hogy ez "melyik fagyi a finomabbb, a csoki vagy a vanilia?" típusú kérdés. A versenyjog a legkevésbé unalmas szakmailag, ha nem csak merger controllal foglalkozol, végrehajtásra nem lehet szakosodni, a közbeszerzés meg titkárnőmunka. Biztos sokra mész ezzel az infóval.

barrerra # 2012.09.04. 21:49

Igen, elnézést, rosszul fogalmaztam; melyik jogterülettel érdemesebb a gyakorlatban foglalkozni? Azért döntő kérdés a fizetés, mert a felsorolt jogágak közül mindegyik ugyanúgy érdekel... Igazából az, hogy engem mi érdekel, és miért foglalkoznék a választott jogterülettel, egyáltalán nem releváns. A kérdésemre szeretnék választ kapni :) Köszönöm!

pazs # 2012.09.04. 21:07

Joghallgatóként nemigen tudsz szakosodni és amiket felsoroltál, igazából mind csak a gyakorlatban lehet igazán elsajátítani. Jó neked, ha így válogathatsz a lehetőségek közül.