Gyorshajtás


M.Adam # 2009.04.06. 10:07

Sziasztok,

az én esetem is hasonló, mint Vicababáé,
40-es táblánál 53-at mértek.
Ha a műszer 3 km/h-t tévedhet, 50-el még "csak"
25% sebességtúllépésnél vagyok.
Itt is 30 eFt az induló, vagy lehet kevesebb is?

A másik kérdésem az lenne, hogy céges autó esetén köteles vagyok-e megadni az adatokat?
Kifizetheti-e a cég a büntetést, vagy ha a cég nem vall, a kocsit kivonják a forgalomból?

Előre is köszi, a tanácsokat!

Royal # 2009.04.04. 18:43

Szia exphill,

Röviden és velősen megfogalmazva:

6 hónap az elévülési idő, 60 napon belül köteles a hatóság értesíteni a szabálysértésről. Ez a papírforma. A gyakorlatban pedig tökmindegy, mikor volt a szabálysértés, mikor adták fel, mikor vetted kézhez. Ha megérkezett tejelni kell. Lényegében.

exphil # 2009.03.31. 21:46

t. fórum!

időközben lehetőségem nyílt visszaolvasnom. meg is találtam a választ a kérdésemre, mely szerint majdnem mindegy, hogy kinek van igaza, én fizetek és kész, az elévülsé pedig ami lényegében "nem fontos" 6 hónap. így aztán marad a részletfizetés kérvényezése.
további szép napot!

exphil # 2009.03.27. 18:18

tisztelt fórum!

idő hiányában csupán egy oldalt tudtam visszaolvasni és ebből nem derült ki egyértelműen az általam megfogalamzott kérdésre a válasz, mely a következő lenne: jelenlegi jogszabály alapján mennyi egy gyorshajtás elérvülése, illetve a szabálysértés súlyossága van-e erre hatással?
egyik-másik hozzászólás alapján 6 illetve 2 hónapot olvastam, fontos lenne, hogy mi is az igazság napjainkban.
köszönettel előre is:
K.G.

mile # 2009.03.27. 18:07

hát ha nem állítottak meg, akkor a jogosítványod nem nagyon lehet veszélyben, hiszen "fogalmad sincs", hogy ki vezette az autót. pénzbüntetést a tulajdonos fog kapni, ha te vagy az, akkor te.

krisz200 # 2009.03.27. 17:17

Sziasztok,Lenne egy olyan kérdésem , hogy 1 nap 2 szer is össze futottam 2 különböző helyen egy Trafipakszal és véleményem szerint túlhalatam a megengedett sebeséget. 40 km/órás Táblánál ugy kb 50-60 között mentem a másik 70 km/óra Táblánál 80-85 km/óra sebeségel jöttem kb. És az lenne a kérdésem , hogy a jogsimat el veszik vagy pénzbüntetést kapok ? mejik a 2 közül vagy mind a kettö? Köszönüm a Választ elöre is.

monalisa1 # 2009.03.26. 14:01

Újságban olvastam:

Egy fiatalembert gyorshajtásért 40 ezer forint bírságra itéltek. A pénz befizetése helyett a közmunkát vállalta, vagyis 8 napi munkavégzéssel - és ezen belül napi 6 órás könnyű fizikai munkával "tudta le" a büntetést.

Volt olyan apa aki egy ideje nem fizette a t.díjat és emiatt külön büntetést kapott - a büntit ekként rendezte. Vagy volt olyan mérnök aki nem értett egyett a parkolásért kapott csekkel és ő is inkábbb elment a hétvégein kommunális munkát végezni.

Közmunkára a helyi jegyzőnél vagy a megyei igazságügyi hivatalban lehet jelentkezni, mert az elhelyezés az ők hatáskörébe tartozik.

mile # 2009.03.25. 22:43

Vica, 52-nél nem vesz fel a gép, azért se, mert ez a kamera hibahatárán belül van, tehát jogosan tudnád megtámadni a dolgot.

monalisa1 # 2009.03.25. 15:21

Nem biztos, hogy "mindketten" egyazon sebességet mértetek., általában az autók sebességmérője egy picit siet.

Ha tényleg 52 km/óra volt az általuk mért érték, és a helyszínen nem állítottak le, akkor abba a 30%-ba mint "tűréshatár" még belefél, vagyis nem valószínű, hogy küldenek csekket.

Igen - nem alapon 60 napon belül megtudod...

Vicababa # 2009.03.25. 13:29

helyesbítek, 0.4%

Vicababa # 2009.03.25. 13:20

Még annyit szeretnék kérdezni hogy találtam egy kormányrendeletet(410/2007. (XII. 29.) Korm.) ebben csak 30% túllépéstől irják a 30 rugót...ha ez alatt van akkor mi történik?ebben az esetben ez 0.04%...Köszönöm

Vicababa # 2009.03.25. 13:12

Nem tudom, ez csak nálam veri e ki a biztosítékot de azért ez nem olyan mint pl az autópályán 130 helyett 180nal sederni...Egyébként meg az autóban nem tudja az ember ezt a kis különbséget érzékelni, egyáltalán ki biztosit arról hogy a rendőr műszere jól van e beállítva...Egyébként a másik kérdésre nem kaptam választ, a rendőrnek joga vna szabálytalan helyről fotózni?Vica

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.25. 12:02

Ez nem etika kérdése. A törvény ezt írja elő, ezt hajtják végre.

Vicababa # 2009.03.25. 08:41

Sziasztok, nincs időm a topicot végigolvasni, csupán egy vitaindító kérdésem lenne. Ha 50es táblánál 52vel lefotóznak, mennyire etikus egy 30 zer forintus büntetés? Mert én ezt egy kicsit erősnek érzem, ráadásul a rendőrök mindig szabálytalan helyről fotóznak...vagy nekik lehet szabálytalankodni? Előre is köszönöm a véleményeket. Vica

keszeg67 # 2009.03.10. 21:23

Monalisa!

Várnám hozzászolásod az "elvett jogositvány" fórumban.:)

monalisa1 # 2009.03.10. 16:40

Kedves Denksz!

Első körben 30 nap a hivatalos válaszolási határidő, ha valami közbejön akkor további 30 nap áll rendelkezésükre - de ezt külön jelezniük kellene.

Azt hogy miért nem válaszoltak tippelni sem tudom.

Csak nehogy az legyen, hogy bármiféle válasz helyett - valamint a kérelemben leírtakat lazán figyelmen kívül hagyva - simán adminisztratív útra terelték a kiszabott bírság behajtásának ügyét...

Meg kellene kockáztatni a személyes érdeklődést, egyben mindjárt elő is adni a körülmények időközbeni sajnálatos további megváltozását, megromlását. (Továbbra is kérni kell a részletfizetés lehetőségét, egyben kivételesen a bírság utólagos mérséklését - mit ne mondjak elengedését...)

Ha tényleg nehézségbe ütközik a fizetés, meg kellene kérdezni a közhasznú munkával történő kiváltás esetleges lehetőségét - bár erről már az önkormányzat tudhat érdemben nyílatkozni.

További minden jót, jobbat!...

Monalisa
laikus hozzászóló

Denksz # 2009.03.10. 14:37

Tisztelt Monalisa

Természetesen tértivevénnyel adtam fel a levelet, megkaptam a visszajelzést is.A borítékon és a levélben két különböző cím szerepelt, én a borítékon lévőre küldtem.A "címkavarodás" miatt, feltüntettem a bal felső sarokban az ügyirat számot, gondolom így az esetleges más részlegre történő postázás esetén is eljut az érintettnek.
A levelemben leírtam a már akkor sem túl jó, és azóta a körülmények miatt értelemszerűen súlyosbodó helyzetem.
Tehát a levél célba kellett érjen. Hogy egészen őszinte legyek nem szívesen firtatnám miért is nem jött válasz.Csak azt szeretném öntől megtudni, törvényileg mennyi idő alatt kellett volna válaszolniuk?Feltételezem kellett volna akkor is értesíteniük ha a könnyítést megkapom (vagy ellenkező esetben is). ?

Köszöm

monalisa1 # 2009.03.10. 14:11

Amennyiben ajánlott, tértivevényesen történt a levél feladása, akkor a címzett egész biztosan megkapta, ellenkező esetben egy simán feladott levél sajnos akár el is karlódhat...

Érdeklődjön ismét, más nemigen tudnék javasolni, és írja le a jelen fizetési nehézséget, a sajnálatos körülményeket.

Monalisa
laikus hozzászóló

Denksz # 2009.03.10. 11:38

Bocsánat, az előző hozzászólásomban címzett nem monalisa, hanem tisztelt FÓRUM:)

Denksz # 2009.03.10. 11:36

Tisztelt Moonalisa

2008 októberében sikeresen lefényképezett egy trafipax, és részemre egy 30.000 Ft-os büntetést postáztak ki. Én kértem, hogy az összeget engedélyezzék részletben, esetleg halasztással fizetni.A kérelem postázása decemberi hónapban történt. Azóta lassan 3 hónapja nem kaptam választ a levelemre .Kérem segítsen, Mennyi idő alatt kellene válaszolniuk egy ilyen jellegű megkeresésre? Illetőleg lehetséges egy olyan válaszidő mialatt a büntetés elévül, vagy támadható? Ha esetleg válaszolnak és ki kell fizetni, lehetséges még húzni 2-3 hónapig? Mert sajnos a mostani helyzetemben nem tudnám kifizetni, és előre láthatólag ez egyik napról a másikra nem is fog megoldódni:(.
Segítségét köszönöm

monalisa1 # 2009.02.27. 19:52

Vélem a hatóságnak nem esik nehezére megtudni, hogy egy bizonyos napon egy bizonyos rendszámú gépkocsit ki vezette - és szépen "kiosztja" ama bizonyos büntetőpontokat.

Persze mint cégvezető megtagadhatod az érdemi választ a hatóságtól, valamint saját magad ellen nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Sebaj, legközelebb "vastagon" jön majd az újabb gyorshajtás esetén a büntetés összege.

Egy tempomat már rég megtérült volna a büntetésekből...

Monalisa
laikus hozzászóló

FDToth # 2009.02.27. 19:30

Tisztelt Fórumtársak!

Sajnos már többször megbüntettek gyorshajtás miatt. Mivel mindegyik jogos volt, így a büntetést befizettem. Viszont! Ha jól tudom, akkor ezekért a kihágásokért büntetőpontokat ad a Rendőrség. De mi a helyezet abban az esetben, ha az összes szabálytalanságot cégautóval követtem el? (a cégautó az én tulajdonomban levő vállalaté) Ilyen esetben hogyan alakulnak a pontok? Kaphatok egyáltalán??? Vagy erről jobb a rendőrségen érdeklődnöm?

Köszönettel: FDToth

habfarago # 2009.02.25. 06:36

Köszönöm az információkat!

TomSecret! # 2009.02.24. 17:09

Kedves habfarago,

a másodfokú határozat kézhezvételétől számított 30 napon belül lehet keresetet benyújtani az elsőfokon eljárt közig.szerv székhelye szerint illetékes megyei bíróságon. A keresetlevélre tételes illeték van, most meg nem nézem az Itv-t, de kb. 16500,- Ft.

Érdemes perelni, semmilyen KRESZ előírást nem sértettél meg. Vissza fogod kapni a fellebbezési illetéket és a peres eljárás illetékét is. A keresetlevélhez mellékeld a közútkezelői naplót a tábla kihelyezéséről és a felvételedet valamilyen egyszerűen kezelhető formátumban (SVCD, DVD).

Üdvözlettel


jogvédö

habfarago # 2009.02.24. 08:33

Aludtam egyet a dologra, arra jutottam hogy talán mégis el kellene ballagnom a bíróságra.
Tud valaki mondani valamit arról hogy mi várható?

A tényállás ismert, a rám vonatkozó korlátozás a fotóimon nem látható, a tábla létét mindössze az írásos mérési jegyzőkönyv állítja.
Ellenben nekem van egy 09.04 -én (a fellebbezés előtt csináltam) készült videóm az útvonalról, amelyen látható hogy még akkor sem volt kint tábla.
Tudom továbbá, hogy 09.22 -én szerelte fel a közútkezelő a táblát.

Érdemes ezekre alapozva bíróságra vinnem az ügyet? Vagy törődjek bele, hogy ma Magyarországon azt vágnak meg tízezrekre akit akarnak ?
Lám lám, alig hogy kijött az objektív felelősségről szóló törvény - amivel egyébként én egyetértek - máris éppen a hivatal az amelyik visszaél vele? Lehet neki?