Gyorshajtás


pohicop # 2015.11.04. 22:41

Gerbera317!

Megkérdeztem a biztonság kedvéért nálam okosabb embert is:

"Alapvetően veled értek egyet, mivel a A KRESZ szerint az útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.
Az autópályának nincs szintbeli kereszteződése, ez fogalmilag kizárt, tehát a felhajtók, lehajtók nem tekinthetők kereszteződésnek."

A becsatlakozó (lehajtó-felhajtó) ág sem azért oldja a sebességkorlátozást, mert az kereszteződésnek minősül, hanem azért, mert a

  • kresz 10. § (3) szerint a jelzőtábla jelzése – a (4) és (5) bekezdésben említett kivétellel – a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik.-

A becsatlakozó (lehajtó-felhajtó) ágon haladó jármű tehát nem tud a korlátozó táblával szembe közlekedni, így annak hatálya nem is terjed ki rá."

Szóval ezért ismétlik.... :)

tamáskodó # 2015.11.05. 12:56

Ez az utolsó okfejtés már annyira nyakatekert, hogy nem is értem. :)
Mindenesetre tegnap megint jártam arra. Na hát a szóbanforgó lehajtó után is megismétlik a táblát. Akkor viszont rejtély, hogy miért nem azt fotózták le. Lehet, hogy azért mert akkor még nem volt ott? :)

upssz # 2015.11.10. 13:39

Kedves Fórumozók,

Október 13-kán nagy valószínűséggel belefutottam egy sebességmérő kamerába. DE van rá esély, hogy még nem működött, mert még nagyon új, fix telepítésű kamera volt.
Kérdésem:
Mennyi ideje van a hatóságnak, hogy kiküldje a bírságot?
Szóval mennyi ideig kell esetleg számítanom még a levél érkezésére.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Bagi József

gerbera317 # 2015.11.19. 15:48

A jogszabály szerint 130 + 20 km/h a közig. bírság tűréshatára + 2-3 km/h a trafi hibatűrése. Nem okos dolog ezeket a határokat rosszhiszeműen feszegetni.

Szomorú örökös # 2015.11.19. 17:05

jorosz8

Én a helyedben átállítanám 140-145 körüli értékre azt a tempomatot, azzal nem fognak nagy valószínűséggel megbüntetni. Bár szerintem az engedélyezett 130-cal is mindig oda lehet érni bárhová. Egyébként meg nem lehet, hogy azon a szakaszon, ahol bemértek, éppen nem 130, hanem mondjuk 100-110 vagy esetleg 80 km/h lehetett a határ, csak nem vetted észre? Ha így van, akkor nem fogod 30 ezerrel megúszni... :-(

tamáskodó # 2015.11.20. 11:26

Fejlemény:
Ön a Vas Megye Rendőr-főkapitánya által hivatalból indított xxx/2015 ált. számú közigazgatási hatósági eljárás során, az Ügyfélkapu elektronikus ügyintéző rendszeren keresztül 2015. november 06. napján kelt beadványt terjesztett elő.
Tekintettel arra, hogy az elsőfokú határozat átvételére 2015. november 02. napján került sor, az Ön által előterjesztett kérelem bizonyítási indítványnak minősül.
A beadványában előadottak, valamint a tényállás további tisztázása érdekében szükségessé vált a szabályszegés helyszíne szerint illetékes rendőrkapitányság megkeresése. A helyszíntisztázás eredményének függvényében beadványának elbírálására intézkedem, mely döntés postai úton kerül kézbesítésre.

gerbera317 # 2015.11.21. 10:49

@Jorosz8

mit értesz rosszhiszeműség alatt?

A megengedett sebességet túllépni, eleve rosszhiszeműséget feltételez. Ha ezek után úgy igyekszel szabadulni a felelősségből, hogy a túllépést még ki is akarod dekázni, főleg úgy, hogy túldekáztad a dolgot - nem tudom, mire számítasz.

Ahhoz, hogy a mérőműszer hibatűrésére hivatkozhass, előbb el kell ismerned a 151-et, ami 21-es túllépés (30e Ft). Szerinted az elismerésre mi lesz a reakció? Gondolkozzál már...

gerbera317 # 2015.11.21. 11:02

Ja, és még le is tolnád a hatóságot, hogy nem értesítettek téged külön arról, hogy szűkítettek a hibatűrésen. Óriási ötlet...

groszfater@gmail.com # 2015.12.19. 04:12
pohicop # 2015.12.19. 19:32

Jópofa a linkben szereplő "nem értenek a rendőrök a traffipaxhoz" rész. Nem a rendőr járőr hüle, hanem a gép :) meg aki csinálta a gépet meg aki......

gerbera317 # 2015.12.31. 14:01

A bírságról szóló határozat nem rágja a szádba, hogy miért bírságoltak, és azt mire alapozzák?

pohicop # 2016.01.01. 09:38

Valamelyiken csak van sebesség. Legalább az egyiken. Ha nem lenne nem küldték volna ki a bírságot :)

groszfater@gmail.com # 2016.01.01. 11:17

Gubancos !

Hogy Te gyorsan mentél az egyáltalán nem biztos...
Nézd meg a lentebbi linket, és számolj egy kicsit.
Annál a mérésnél vajon hányan kaptak bírságot hasonló mérési eredményekkel ?

gerbera317 # 2016.01.01. 12:16

Jó cikk, két észrevételt mégis tennék:

- A cikk szerint 69 a bírsághatár. Ez csúsztatás. A határ 65, és a gyakorlatban ez felcsúszhat akár 69-re is, de ennyire nem szabad kidekázni.

- Az Opel és a Renault szerintem nem azonos sávban vannak, bár olyan erős a torzítás, hogy erről akár sokáig is el lehet vitatkozni.

Ezeknek nincs érdemi jelentőségük, a határozat ettől függetlenül sikerrel támadható.

groszfater@gmail.com # 2016.01.01. 12:29

Ezeknek nincs érdemi jelentőségük, a határozat ettől függetlenül sikerrel támadható.

Figyelemre méltó a logikád. A fotóknak nincs érdemi jelentőségük, viszont a határozat érdemben támadható.
A határozatot a fotó alapozza meg és még-sincs jelentősége !?

gerbera317 # 2016.01.01. 13:55

A hibás mérésre történő hivatkozás úgy is megállja a helyét, ha ezek nem egy sávban vannak. Az, hogy a mért sebességviszonyok közt összekoccannának, csak további opció. Olyat, hogy a fotó nem számít, nem állítottam. Sorry.

pohicop # 2016.01.02. 15:17

50 km/h korlátozásnál 50 km/h a határ, szerintem :)
+10%-os eltérés (55) felett büntethet a rendőr az 56.
A gép tévedhet + - 3-at, azért lesz 59, mert persze jóváírják.
59-69 között szabálysértés, ami büntethető.
69 felett közig.bírság.....
Aki 50 helyett 70-el megy az ne nyafogjon ha bírságot kap. Hiszem, már 20-al túllépte a megengedett sebességhatárt :)

Szomorú örökös # 2016.01.02. 17:06

pohicop

Az teljesen rendben van, hogy 50 km/h-nál 50 km/h a határ.
No de mostanában hányszor fordult elő, hogy valaki -50 felett, de a közigazgatási határ alatt megy gyorsabban és megállítják? Szerintem egyszer sem, legalábbis én nem tudok róla. Egyszerűbb lesből traffizni mindenféle álságos módszerekkel, mert ha azzal megfog, akkor nincs neki utálatos helyszíni adminisztrácó, az adatok helyből mennek a központba és mindent vagy Szombathelyen, vagy Vásárosnaményben csinálnak. Jól sejtem? :-)

gerbera317 # 2016.01.02. 17:24

50 km/h korlátozásnál 50 km/h a határ, szerintem

Ennek senki nem állította az ellenkezőjét. A közigazgatási bírság határa kezdődik 65-nél (50-es korlátozásnál). Ehhez adják hozzá a 3-4 km/h hibatűrést.

+10%-os eltérés (55) felett büntethet a rendőr

Ez nem igaz. 50 felett (illetve a megengedett sebesség felett) már büntethet. Ha a helyszínen megállítják az elkövetőt, +15 alatt helyszíni bírság, afölött közigazgatási bírság, azzal, hogy objektív felelősség ilyenkor nem állapítható meg.

SzÖrökös amit kérdez, igaz, mégis, a kérdés csak költői kérdés, választ nem érdemel.

pohicop # 2016.01.02. 23:04

szomorú örökös!

Nem jól sejted. Maradjunk annyiban, hogy itt Nógrád megyében csak lámpás autóból van mérés és nincs mérés korlátozó tábláknál. Szóval az elbújt, lesben állós teória itt elvérzik. A másik fele pedig az, hogy ha nem a rendőrnek kellene mindent csinálnia akkor lenne ember a megállításra, de mivel nagyon kevesen vagyunk, így marad a 69-től mérés közigre.....és ez azt hiszem az állampolgároknak csak jó.

gerbera317!

Pontosan 100 km/h sebesség alatt + - 3 km/h, 100 km felett pedig ha jól emlékszem 3% az új gépeknél. Már rég mértem és Nógrád megyében nincs 90 km/h feletti útszakasz XD Szóval ebben nem vagyok biztos, de az új gépek esetén nem fix számban van megadva a 100 km/h feletti eltérés hanem %-ban.

Nem büntethet, belső szabályzó alapján x (50) km/h esetén csak úgy ahogy leírtam + 10% +3 és e fölött. ;)

Ha 69 vagy felette esetén megállítás van akkor a vezető megkapja a büntetőpontokat is, ha nincs megállítás akkor ezt megússza rend szerint.

Szomorú örökös # 2016.01.03. 06:22

pohicop
Nos, lehet Nógrád megyében úgy mérnek, ahogy írtad, de Csongrád megyében nagyon szeretnek korlátozó táblák övezetében kiállni. Igaz mostanság rendőrautóból mérnek szinte mindig. No és Bács-Kiskunban is láttam olyat, hogy 30-as táblánál kiraktak a rendőrség elé egy mérőkocsit, ami szinte reggeltől estig mért folyamatosan. Délelőtt érkeztem a városba, akkor szúrtam ki és este, mikor mentem haza, még mindig ott állt. Hidd el, én is tapasztalatból írtam azt, amit.

ha nem a rendőrnek kellene mindent csinálnia akkor lenne ember a megállításra, de mivel nagyon kevesen vagyunk, így marad a 69-től mérés közigre.....és ez azt hiszem az állampolgároknak csak jó.

Ezen kérdés engem nem érint, mert nem szoktam általában átlépni. Mostanában már a GPS-t is beállítottam, hogy figyelmeztessen - bár korábban idegesített és kikapcsoltam - mert rájöttem, hogy ha szól, akkor visszább veszem a gázt. Azonban tapasztalatom, hogy városban nagyon sokan a "megengedett legnagyobb" és a "közig-határ" között autókáznak folyamatosan.

De azért azt se felejtsük el, hogy az utóbbi időben egy-két rendelet éppen arról gondoskodott, hogy még véletlenül se legyen utánpótlás az állományban, ha valaki kilép... :-(

Hozzá teszem, hogy ha már büntetnek minden szarért, akkor büntetni kéne azokat is, akik bemennek 30-40 km/h-val haladva egy négysávos városi út belső sávjába és közben nem veszik észre, hogy rajtuk kívül mindenki gyorsabb.

Ja és épp szilveszterkor háromszor is majdnem találkoztam tébláboló, váratlanul sávváltó, megtébolyult autóssal, aki ráadásul mindhárom szerb rendszámú volt. Nem értem, ezek ha idegen helyen közlekednek, miért nem nézik a táblákat? Nálunk nagyon szépen előre jelezve van a besorolás és sokszor gondolkodni kéne, hogy merre is akarnak haladni, majd annak megfelelően választani forgalmi sávot. Nos őket mikor fogják megbüntetni ezért a sok marhaságért?

Amíg a migránsokkal voltak elfoglalva, még trafis autót is alig lehetett látni, most viszont nem értem, hogy az ilyeneket miért nem emelik ki folyamatosan? Vagy ha már felszerelték, akkor a rengeteg "nagy testvér kamera" miért nem rögzíti ezeket is, hogy aztán a megfelelő bírság kifizetése mellett mehessenek csak ki az országból? :-O

gberes # 2016.01.22. 13:35

Sziasztok!

Ma jött a levél, hogy gyorsan mentem, lakott területen 80 km/h szerintük, 45000 Ft. Én ezt nem tartom reálisnak, a következők miatt:
A szakasz ahol bemértek egy benzinkút és a lakott terület végét jelző tábla között van, kb. 400 m hosszú. A benzinkútról jöttem ki (számla van, 2 perc van a fizetés és a képek között), és ahol a képek készültek az kb. 180 méterre van a kijáratától. Az autó nem mai darab, 64LE, 4 személy ült benne, egy hétre való felszereléssel, csomagtartó tele, meg még ahova fér, tehát jól meg volt pakolva. Ma próbaképp egyedül, üresen, padlógázzal nem értem el ekkora távolságon a 80 km/h-t, a kép készítésekor pedig nem gyorsulósat játszottam, kb 65 körül lehetett a sebesség (ok. nem 50, de már jól látható a lakott terület vége tábla, házak már csak elszórva, üres az út stb., optimális hely mérni).
Az oké, hogy ez eddig nem hat meg senkit, és ha 70-et mondanak, azzal én is hamarabb megbékülök, és 15 ezer is megmarad.
Három kép érhető el, az egyiken van sebesség. Viszont a képek nem pontosan egy szögből készültek, a kamera láthatóan elmozdult a 0.2 s alatt, ami van az első és a 3. kép között.
Ezekre (nem reális sebesség + bemozduló kamera) hivatkozva lenne értelme fellebbezésnek?

pohicop # 2016.01.22. 14:11

Ha belinkeled a képeket ránézhetünk....ezek nélkül nehéz véleményezni.

groszfater@gmail.com # 2016.01.22. 16:20

http://totalcar.hu/…raffipaxhoz/

Lehet-hogy Te is igy jártál ?

groszfater@gmail.com # 2016.01.22. 16:23