Gépkocsi adás - vételi szerződés


wers # 2018.05.03. 14:37

egyáltalán nem is kell az

wers # 2018.05.03. 14:40

De a szerződésnek ezt tartalmaznia kell. Ezt nem tudja az ügyvéd? Nem baj, ehhez nem is kell, van erre formanyomtatvány, ami mindent tartalmaz, amit a jogszabály előír. Átírásánál a hivatal jobban is szereti, de persze nem kötelező.

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.03. 14:41

Wers...jogi személynek kell,aki kereskedelmi tevékenységet folytat,de magánszemélynek nem,,,Én igy tudom,de már ez sem biztos...egyik ügyvéd ezt mondja-másik azt,,,

wers # 2018.05.03. 15:16

Nem igazán látok rá jogszabályt. Hol írják ezt elő? És ki kéri? Eredetiségvizsgálathoz nem kell. Átiratáshoz főleg nem.

nonolet # 2018.05.03. 17:45

Csak az (autó)KERESKEDŐ VÁLLALKOZÁSNAK kell állapotlapot adnia.
Akár cég akár egyéni vállalkozó az az (autó)kereskedő vállalkozás.

- -

Az egyéni vállalkozó sokak szemében magánszemély.
De a vállalkozói minősége a lényeg az adásvétel során.
Ami a szerződésből kiderül!
(adószám van rajta, ha egy vállalkozás adta el)

HA vállalkozóként (kereskedőként) adta el akkor kell állapotlap.
Még, ha ügyesen magánszemélynek álcázta is magát esetleg.

Egyébként pedig nem kell.

- -

Bevett átverős trükk, hogy a vállalkozás CSAK BIZOMÁNYOS!
Ezért a szerződésen nem ő szerepel eladóként, hanem egy a vevő számára ismeretlen magán eladó.

Ami jókora szívás a vevőnek
Jobb kerülni az ilyen átverős trükköket...
(mivel így nem minősül "Fogyasztó"-nak)

wers # 2018.05.04. 05:32

HA vállalkozóként (kereskedőként) adta el akkor kell állapotlap.
Beidéznéd a törvényt rá?

drbjozsef # 2018.05.04. 06:53

Adtál neki egy biankó adásvételit? Akkor mégis mit akarsz jogi úton? Pecsétes papírt, hogy hülye vagy? Esetleg valamilyen büntetést az okirathamisításban való részvételért?

Nem jogi út kell, hanem hogy elmenj az exedhez, kérsz egy példányt az adásvételiből, és azzal bejelented a kormányhivatalban, hogy eladtad. Ezt egyébként 5 napon belül kellett volna. Verd ki belőle, fenyegetőzhetsz rendőrségi feljelentéssel, meg perrel, de abban Te is nyakig leszel.

wers # 2018.05.04. 07:01

az autót eladta. Nekem erről nem szólt, az adásvételnél én nem voltam jelen, pénzt nem kaptam az eladásból. Ha eladta az autót azt be kell jelentenem az okmányirodában. Meghatalmazást erre nem kapott

A szerződést előre aláírtad. Mit a kérdésed? Meghatalmazás az elás bejelentéséhez nem kell, még be sem kell hozzá menni a hivatalba, boríték, posta... ennyi. Ha egyáltalán bejlentette az eladást. Akkor van jelentősége, ha a vevő nem íratja át. Ez a bejelentés később is pótolható, ha az átírás nem történt meg.

Az pénz kérdést neked kell tudni, miben állapodtatok meg.

nonolet # 2018.05.04. 07:04

Ekkor hülyeség elkövetésére nehéz orvosságot találni...

De,

0.
Kérd szóban az autót vagy az árát, azonnal.
(max pár napot várj rá)

HA megkapod oké.

1.
HA nem, akkor kérd írásban, mondjuk 8 napos határidővel.
ÉS! a jogi út kilátásba helyezésével.

Írásban, azaz

  • átveteted vele az iratot személyesen, két tanúval

vagy

  • tértivevényes levél a JÓ címére

HA megkapod oké.

2.
HA nem, akkor közjegyzőnél "Fizetési meghagyás"-t bocsátasz ki ellene, a JÓ címére.

Amire ő 3 félét léphet.

  • Fizet 15 napon belül.
  • Nem fizet csak lapít 15 napnál tovább.

Akkor ráküldheted a végrehajtót a 15. nap utántól.

  • Nem fizet, DE ELLENTMOND 15 napon belül.

Akkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet.
Ha nem, akkor az ügy jogilag lezárul, a pénzed megfizetése csak rajta múlik.
Ha igen, akkor lesz ítélet, ami alapján fizetnie kell majd, akár végrehajtás útján is.

- -

Nos, ez az útja-módja a követelésed behajtásának, jogi úton.

wers # 2018.05.04. 07:14

nonolet
. A tulajdonosa én voltam, az üzembentartója a volt párom.
Ez nagyon közös lónak tűnik. Te meg már a végrehajtót küldenéd az exre. Lehet, így egyeztek, a herendi porcelánkészlet meg az övé lett.

nonolet # 2018.05.04. 08:27

Szerintem: ez az ő igazi kérdése...

"pénzt nem kaptam az eladásból"

wers # 2018.05.04. 08:32

:) tudjuk mi, hogy mi a baja? Valami biztos, ha előre aláírt egy üres szerződést.

wers # 2018.05.04. 09:15

már nem tudjuk meg, még a kérdést is törölte

:( elüldöztünk egy érdeklődőt

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.04. 16:58

wers...."hogy lehet törölni a kérdést is" ???

wers # 2018.05.05. 06:36

Amikor törli magát egy felhasználó választhatja azt a lehetőséget is hogy nem csak regisztrációja törlődik, hanem a bejegyzései is. Így jönnek létre ilyen amorf beszélgetések.
Ha nem ezt választja, akkor maradnak a bejegyzések, a nick mellett (törölt felhasználó) jelenik meg

Vica07 # 2018.06.07. 19:02

Segítséget szeretnék kérni.

Tegnap eladásra került kisautóm.
Sajnos csak a vevő ( és autó ) távozása után lettem figyelmes rá , hogy elfelejtettük kitölteni a km óra állás mezőt.
Így el fogja fogadni az okmányiroda ?

Előre is köszönöm a segítséget.

nonolet # 2018.06.08. 08:05

Felhívod és beírjátok...

wers # 2018.06.08. 09:41

De figyeljetek rá, hogy ugyanazt írjátok

havrilla # 2018.06.08. 13:36

A lányomnak vennék egy használt autót. Még nem nagykorú, nincs jogosítványa . Ez a következő félévben meglesz, de bejött egy nagyon jó vétel és ezért megvenném a gépkocsit. Valamim rémlik, hogy kiskorú is lehet tulajdonos és meg üzembentartó. Gondolom a jogosítványszerzés után ő is teljes joggal vezetheti.
Letöltöttem a netről egy gk. adás-vételi nyomtatványt, de azon nincs üzembentartói rovat. Úgy rémlik, hogy a régebbi űrlapokon volt külön tulajdonos és külön üzembentartó.
Kérdéseim:

  1. lehet-e tulajdonos-üzembentartó megosztás? Ha igen, akkor hogyan?
  2. Ha a családtag nevén van a gk., akkor azt én , mint az apja vezethetem-e minden probléma nélkül, vagy adott esetben jó ha nálam van egy rokonságot bizonyító okirat? Külföldre menve ez nem okoz-e problémát, ha pl. nincs ott a tulajdonos. Emiatt is gondoltam üzembentartóként bejegyeztetni magamt, hogy ne legyen gond átlépni a határt.
  3. Más a helyzet ha nagykorú és más, ha kiskorú a tulajdonos?

Köszönettel:

Havrilla István

nonolet # 2018.06.08. 13:41

Ne kavarj... nem jársz jól.
(főleg ha külföldre húzol hamarost)

Vedd meg a lány nevére és kész.
Fél év múlva vezetheti ő is.

Te meg az engedélyével.

havrilla # 2018.06.08. 13:53

Ok! Ezek szerint jó ha nálam lesz valami hivatalos papír , hogy vezethetem a lányom kocsiját? Ez most közokirat vagy magánokirat?

csak úgy mellékesen. Egy gépkocsi volt a családban ( tönrement, ezért már nyugdíjasként én nem akarok magamnak venni, de ugyanakkor ha úgy jön ki , akkor vezetném más családtag kocsiját ) az én nevemen. Nagyon sokszor vezette a feleségem és a fiam, mikor én nem is voltam a kocsiban. Többször futottak bele ellenőrzésbe, de soha fel sem merült a tulajdonos/vezető probléma. Gondolom, a névazonosság, a lakcímazonosság elég volt.

Amire még gondoltam az a szituáció, hogy én két-három hónapot kint vagyok, kint a lányom kocsiját vezetm, aztán egy hónapra hazajövök, majd megint két-három hónap kint. Így végeredményben ( nem nagy távolság ! )tudnám használni a magyar rendszámos kocsit, a biztosítást és az adót. Olcsóbb lenne.
Persze lehet, hogy ez csak egy hülye elképzelés.

Mindenesetre köszönöm, hogy foglalkozol az ügyeimmel.

HI.

wers # 2018.06.08. 14:37

Tényleg túlbonyolítod. Szerinted még soha sem fordult elő, hogy családtagok ismerősök vezetik egymás kocsiját?

nonolet # 2018.06.08. 15:38

" én két-három hónapot kint vagyok, kint a lányom kocsiját vezetm, aztán egy hónapra hazajövök, majd megint két-három hónap kint. Így végeredményben ( nem nagy távolság ! )tudnám használni a magyar rendszámos kocsit, a biztosítást és az adót."

Na pont ez nem ilyen egyszerű...

Itthon ez van.
A címektől függően elég változatos a játék.

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

-

Külföldön meg az ottani a szabályok.
Bár azok hagynak pár hónapot legalább a honosításra.
Így azok, ha néha hazatér az autó nem igazán vészesek.

ezmostmi? # 2018.06.08. 15:45

20 év óta az asszony kocsijával járom a világot,Lisszabon-tól Moszkváig,mindenféle meghatalmazás nélkül,sosem volt ebből bajom,de eszembe se jut,,,

nonolet # 2018.06.08. 16:32

Az élethez szerencse is kell...