Gépkocsi adás - vételi szerződés


havrilla # 2018.06.08. 16:59

Megköszönve mindenkinek az ötleteket, válaszoltam a másik témánál!
HI

Atis77 # 2018.06.08. 20:45

Mind a 2 kocsink a lányunk nevén van a feleségem és én csak üzembentartók vagyunk. A forgalmikba mi vagyunk bejegyezve, és az illeték is olcsóbb volt az átíráskor.

wers # 2018.06.09. 10:52

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI

ez nem volt kérdés

tudnám használni a magyar rendszámos kocsit

nonolet # 2018.06.09. 12:42

Azonban a tartós kinti lét felveti
a külföldi rendszámra váltás kérdését is...

Így nem árt látni a következményt is.

Syon # 2018.07.12. 08:20

Üdv mindenkinek.
Tanácsra lenne szükségem.vetünk egy autot köztes adásvételivel.Az a baj hogy az az adás vételi szerzödé hiányzik amivel eladták az autot közben.Igy nem tudjuk átiratni.A kocsi az eredett vizsgán át ment nem körözik.
Mit lehet csinálni?Akitöl vetük nem lehet elérni.Hova fordulhatok segitségért?

wers # 2018.07.12. 08:52

Nem csak az szerződés fog hiányozni, hanem maga a köztes vevő is, hisz itt ő is ügyfél, ráadásul meg némi pénz is, hisz neki is kell vagyonszerzési illetéket fizetni. Ha nem akar ő is bemenni a hivatalba, akkor adjon meghatalmazást. Nyomtatvány van az okmányirodában.
Az eredeti vevő bizonyára 8 napon belül bejelentette az eladás, tehát valamelyik kormányablakban megtalálható. Viszont ki tudja, melyikben? Ugyanis a gépjármű átírás országos illetékességű, de ha köztes vevő lakcíme nem azonos területen van az eladóéval további ügyintézésre áthelyezik a lakcíme szerint illetékes kormányhivatalhoz. Ha szerencséd van oda, ahol te akarod átíratni, és esetleg eltekintenek a meghatalmazástól valamint te vállalod, hogy helyette is te befizeted az illetéket, talán el tudjátok intézni.

Legjobb lenne ha előkerülne a köztes vevő, mert átírás nélkül őt fogják először büntizni az eladó bejelentése alapján.

Ti mindenképpen menjetek be, kössetek biztosítást, fizessétek be fizetni valókat. Ha ti szerződésetek hatálybalépése után eltelik a 15 nap, és még nem tudjátok nevetekre íratni kérjétek az eljárás felfüggesztését, hogy titeket nem büntessenek.

Syon # 2018.07.12. 10:05

Köszönöm a válaszod.
A köztes vevő egy autokereskedésel foglalkozó cég telephelye ugyan van bejeletntve de ott nincs senki.akitöl megvetük valami ismeröse a cégtulajnak és igy akarta kikerülni a nem átirás utáni büntit.Az a baj hogy a telefonja kikapcsolva és elérni nem tudjuk.A cég bejegyzett létezik de elérni azt sem tudjuk.Kérdés az hogyan tovább?A fiamnak a kocsi nagyon kénne és csak a névre iratás hiányzik.Valami megoldás csak van.?

wers # 2018.07.12. 10:29

kicsit összezavartál

Mit kaptatok a kocsival? Törzskönyv, forgalmi, szerződés, remélem mindhármat.

Ki van a törzskönyvben, és ki a szerződésen? Hogy kerül a képbe„ akitöl megvetük valami ismeröse a cégtulajnak”?

wers # 2018.07.12. 10:32

A forgalmiban kézzel nincs egyéb megjegyzésként a köztes vevő feltüntetve? Vagy két köztes vevő van?

Dr.Attika # 2018.07.12. 10:35

"Kérdés az hogyan tovább?A fiamnak a kocsi nagyon kénne és csak a névre iratás hiányzik.Valami megoldás csak van.?"

Elvinni az autót roncstelepre vagy a kertben lehet nézegetni vagy csirke keltetőt berendezni benne. Nem lehet sem átíratni sem forgalomba helyezni. Átverés volt az ügylet. Lehet, hogy nem vigasztalja Önt, de nincs egyedül az ilyen un. köztes vevő ügyben.

wers # 2018.07.12. 10:39

Nem egészen. A kereskedésekre mások a szabályok, és nem kell illetéket fizetniük. Szerintem ott lesz kézzel a régi tulaj forgalmijába a kereskedő kézzel bejegyezve.

wers # 2018.07.12. 10:53

A köztes vevő egy autokereskedésel foglalkozó cég

akitöl megvetük valami ismeröse a cégtulajnak

Ez így nagyon kusza.

Atis77 # 2018.07.15. 06:39

ha megvannak a köztes adásvételik akkor nem kell semmi meghatalmazás simán átírják. csak meglegyen a jogfolytonosság. az asszony kocsiját két köztes adásvételivel irattam át

cs_zoli77 # 2018.09.05. 07:20

Hello,
lehet hogy ismerős a téma és tipikus is de én nem találtam hasonlót ezen a fórumon ezért leírom a saját esetem:
A tegnap eladtam a saját tulajdonomban lévő 24 éves autót. Aláírtuk az adásvételi szerződést. A vásárló 'látszólag' hivatalos iratokkal töltötte ki a szerződést (a személyijén ő szerepelt) de vételárat nem írtunk a szerződésre a vevő kérése alapján. A szerződést normális körülmények között két tanú jelenlétében kötöttük. A kialkudott 95e forintot a vevő kifizette majd távozott az autóval amit korábban már megvizsgált műszakilag. Kb. 2 óra múlva hívott telefonon hogy az autóban elromlott az adagolo ami kb. 50e Ft ezért hozza vissza az autót. Mi ilyenkor a jogi eljárás? Kötelező vagyok kifizetni a javítást vagy elálhat-e a vásárló az ügylettől és kérheti vissza a teljes vételárat? Van-e nekem az eladónak bármilyen kötelezettségem ebben az esetben?

drbjozsef # 2018.09.05. 08:10

Magánszemélyként adtad el magánszemélynek, ezért ha szavatosságot akar érvényesíteni, akkor neki kell bizonyítania, hogy a hiba már a vásárláskor is fennállt, valamint akkor érvényesítheti, ha a hiba az autó korából, futásteljesítményéből nem várható.

Egy 24 éves dizelnél, 95ezer forintos vételárnál, ha nálad kipróbálta és működött (ezt remélem beleírtátok az adásvételibe), akkor sok keresnivalója nincs. Az már zsákbamacska, a következő sarkon széthullhat. Nem vagy köteles se visszavenni, se megjavíttatni, se kifizetni bármit.

Mondd neki azt, hogy nem ismered el a szavatossági igényét, az autó eladáskor az állapotának megfelelően működött, ha fenntartja a követelését, forduljon bírósághoz.
Mégegyszer : neki kell bizonyítania. Egy ilyen autónál ez szinte lehetetlen, nem nagyon van mitől tartanod.

(Egyébként ez pont nem, de a többi autós topik rogyásig van az ilyen kérdésekkel)

cs_zoli77 # 2018.09.05. 14:05

Köszi az infót. Azt a fajta adás-vételi szerződést írtuk alá amelyik négy példányos indigós és abban benne van, hogy a vásáló fél tudomást vett az autó állapotáról. Amúgy én is így gondolom ahogy te, csak van olyan népcsoport hazánkban akiket nehéz meggyőzni és persze főleg ők érdeklődnek ebben a kategóriában.

Ács Brigitta # 2018.09.05. 20:39

Tisztelt Jogi Fórum!

Abban szeretném a segítségét kérni,hogy most július 26-án egy kereskedőtől vásároltunk egy ford transit connectet, sajnos tegnap előtt az autó megállt, mint kiderűt, hogy a vezérműékszíj szakadt el, tehát a szak-szervíz megmondta, teljes motorcsere.Az kereskedő közölte, hogy vigyük a szak-szervízbe és ott tudunk reklamálni, mivel a szervíz-könyvbe azt írták be, hogy 250.000 km-nél kell ékszíj csere, de sajnos ez 200.000 km-nél történt meg, a kereskedő kerek-perec megmondta ez nem az ő hibája,mivel kopó alkatrész, ezért ők nem fizetnek semmit.Van-e esetleg olyan jogszabály amivel legalább a kár felét állják, vagy kihez tudnánk fordulni,aki tudna ebben segíteni nekünk.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel:
Ács Brigitta

Dr.Attika # 2018.09.06. 04:37

Tisztelt Ács Brigitta!
A vezérműszíjj csertét az új tulajdonosnak azonnal el kell végezni. Önök elmulasztották, tehát az eladót nem terheli semmilyen kártérítési kötelezettség.

wers # 2018.09.06. 04:58

A vezérműszíjj csertét az új tulajdonosnak azonnal el kell végezni.
Gondos tulaj igen, ezzel kezdi, meg olajcsere, szűrők stb.

Rexor # 2018.09.06. 06:59

Én ezt nem teljesen értem. Tehát volt vezérműszíj csere és mégis elszakadt? Vagy többet ment a csere után az autó mint 250000 km? Erről tájékoztatott a kereskedés?

wers # 2018.09.06. 08:27

Szerintem a gyártók, az autó tervezők a futásteljesítményt nem csal km-ben, hanem évben is megadják, mert nem csak a km-től tud egy vezérműszíj elöregedni. 250.000 km biztos nem az első csere lett volna, vagy valaki optimizmusa eltúlzott volt. El tudom képzelni, a 200.000-nél a második szakadt el.
Ha pedig használt autót vesz valaki, szervizkönyv ide-oda, célszerű azonnal cserélni.

Creedszl # 2018.09.08. 15:33

Üdvözletem!

Tanácsot szeretnék kérni a következő helyzetre.Eladtam az autóm, minden megfelelően ment, megvolt az adásvételi, tisztességesen kitöltve, cég nevére vette meg két srác, mivel kereskedésük van.Eladás utáni nap, tehát másnap, én mentem is az okmányirodába, szépen bejelentettem az eladást, adásvételit elvették adtak egy fénymásolatot, lepecsételve.A fénymásolaton jó pár dolog már nem látszik a gyenge minőségű fénymásolás miatt, nem tudom az eredeti példányon látszottak e, mindenesetre az ügyintéző elfogadta, nem mondta hogy ez meg az nem látszik.Majd elkezdtek jönni a levelek a kormányhivataltól hogy a vevő nem íratta át az autót 15 napon belül és megy az eljárás.A következő levélben már az állt hogy még mindig nem történt meg az átírás ezért az autót ideiglenesen kivonták a forgalomból stb. Majd most jött egy levél hogy menjek be az okmányirodába adatpótlásra mert hogy nem látszik ez meg az a dokumentumon.Mind ez 2 hónapra az eladás után.Konkrétan azt állítják hogy nem látszik az eladás dátuma, a törzskönyv száma, a kilometer óra állása és annak rögzítésének ideje illetve az eladó adatai.A nálam maradt példány alapján csak a kilométer óra állását nem tudom megmondani( csak nagyjából) mert az tényleg nem látszik.Érdekelne hogy ez most mennyiben érint engem negatívan?Mert én bemegyek és amit tudok megadok de konkrétan nem értem hogy most miért engem zargatnak ezzel vagy miért is van erre szükség?Miért nem a vevőt zargatják?Illetve ha nem tudom megadni a kért adat valamelyikét akkor engem vesznek elő?
Köszönöm a segítséget.

drbjozsef # 2018.09.09. 13:53

Vidd a sajátodat, az ártani nem árthat, de ott ne hagyd nekik, fénymásolják le rendesen, ha akarják.
Én nem izgulnék : ha akkor elfogadta, akkor tehetnek egy szívességet, szerencsére erre neked ott van a lepecsételt példányod (még ha azon nem is látszik minden).
De nem hiszem, hogy téged akarnak vegzálni.
Ha mégis, akkor mondd azt, hogy megbeszéled az ügyvédeddel, addig várjanak... :)

nonolet # 2018.09.09. 22:31

Dr.Attika

"A vezérműszíjj csertét az új tulajdonosnak azonnal el kell végezni. "

(amúgy a szíj egy j csak...)

Már megint egy jókora hülyeség tőled... persze ez is magabiztosan.

Miért is kéne?!!!
HA MÉG NEM indokolt?

Dr.Attika # 2018.09.10. 03:24