Parkoló bérlet + forgalmi engedély


gerbera317 # 2017.01.04. 09:24

Szerintem ne keverd az önkormányzatot az okmányirodával.

Érdemben:
Ha megváltozik a lakcímed, azt nem vezetik fel a forgalmira, és nem is adnak ki miatta újat:
326/2011. Kr. 89. § (4) c) pont: "Új forgalmi engedélyt kell kiállítani (...) adatok változása esetén az üzemben tartó (tulajdonos) lakcímének (székhelyének, telephelyének) változására vonatkozó adatai kivételével, (...)"

Annak kellene utánajárni, van-e bármilyen jogszabályi (önkorm. rendeleti) alapja annak, amit a parkolótársaság (nem pénzbehajtó!) feltételül szab.

djchopin # 2017.01.03. 08:59

Sziasztok!
Segítséget illetve véleményt szeretnék kérni tőletek.

2017, Debrecen. Új parkoló zónákat jelölt ki a helyi parkolásért felelős pénzbehajtó kft.
8 éve lakom albérletben az adott utcában.
Kedvezményes éves bérletet akkor tudok vásárolni a kft-től, ha:

  • ideiglenes lakcímem erre a lakcímre szól.
  • a forgalmi engedélyemben is ez a lakcím szerepel.

Ha ezt a kettőt bemutatom akkor tudok 88.000Ft helyett kedvezményes 6000Ft-ért éves bérletet vásárolni.

Ma be is írattam a lakcím kártyámba tartózkodási helyként az ominózus lakcímet, de a forgalmiba nem vezetik fel. Az ügyintéző szerint a forgalmi engedélybe csak állandó lakcím kerülhet.

Itt megvagyok lőve. Nem hiszem, hogy ilyen helyzetben nincs ideális megoldás, csak az, ha be tudok jelentkezni állandó lakcímre. Ami természetesen nem biztos, hiszen nem az én tulajdonom a lakás.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat.

Ui: Az még picit pikáns a történetben, hogy a parkolós hölgy szerint van olyan önkormányzat, ahol rögzítik az ideiglenes lakcímet, van ahol nem, mert már mindkettőre láttak példát...