Erre is fizet a kötelező?


Nódi Anita # 2006.12.03. 13:47

Casco sajna nincs...

Nódi Anita # 2006.12.03. 13:46

Azám, MÁS gépjárművében, mint az okozó gépjármű.

monalisa1 # 2006.12.03. 13:42

Kedves Anita! Az én olvasatomban a gépjármű felelősségbiztosítás a MÁS GÉPJÁRMÛJÉBEN okozott kár rendezését hivatott szolgálni a vétlen gépjármű felé, az okozó helyett. Tehát mindenképpen 2 gépjárműnek kell részt venniük az eseménynek.

Casco nincs?
Bár megfontolandó, hogy érdemes-e felhasználni...

Nódi Anita # 2006.12.03. 13:31

Az apja kocsiját vezette. Azon van kötelező biztosítás, az autóval okozott károkat fedezi. A kérdés lényege, hogy fedezi-e akkor is, ha az OKOZÓ megegyezik a KÁROSULTTAL.

monalisa1 # 2006.12.03. 13:21

Már elnézést, de a "kisfiúnak" nincs külön saját (= emberre vonatkoztatott) felelőségbiztosítása.

Azt a kocsi lehúzatást a családnak önmagának kell így vagy megoldania., elbambult a srác a kijáráskor és okozta a kárt.

Nódi Anita # 2006.12.03. 13:21

Kedves KBS,

biztos nem apa vezette, mivel sajnos apának négy hete lejárt a jogosítványa, és mellesleg külföldön tartózkodik :).

Kedves Intram5,

mi is ezen filózunk, de nem inkább az a kérdés, hogy felmerül-e benne a szándékosság?

(amúgy szó nincs szándékosságról, a fiam nagyon vigyáz az autójára, garázst vett hozzá, kézi mosóba jár vele, stb)

Initram5 # 2006.12.03. 11:02

Szerintem a biztosító csak a más által okozott kárt téríti meg - az illető saját magának okozott kárát nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.02. 22:48

Biztos, hogy nem az apa vezette a saját autóját?

Nódi Anita # 2006.12.02. 18:30

A kisfiú 26 éves, 7 éve vezet és sokkal többet keres az apjánál :).

És a 26 éves kisfiú az ő általa tulajdonolt wolksvagent húzta le az apja által tulajdonolt Ladával.

Szóval két autó van.

Úgy látszik, erősen félreérthető voltam :).

Ennek fényében valaki? Köszönöm!

monalisa1 # 2006.12.02. 17:36

Hány éves az a kisfiú?

Szerintem a srácon kell bevasalni az okozott kár helyreállításának költségét, mert idegen gépjármű a történésben nem vett részt. (Ha esetleg még nincs saját jövedelme, akkor a költség sajnos "családon belül" marad...)

Részben az apa is felelős: miért hagyta elől a kocsi kulcsát?... Még szerencse hogy "csak" a család gépkocsijában keletkezett kár!

Van-e már "B" kategóriás jogosítványa??
Ha nincs, a biztosító az általa okozott kárt a kötelező alapján a vétlennek átvállalja, de a számla utóbb a kisfiu nevére/címére érkezne (...), illetőleg az ő felügyeletét ellátó szülőnek.

Szerintem, bár én csak egy laikus hozzászóló vagyok.

Nódi Anita # 2006.12.02. 17:01

Úgyértem a károkozó megegyezik azzal a személlyel, aki számára a biztosító fizetne.

Második kérdés, hogy fizet-e egyáltalán a kötelező akkor, ha a másik jármű le volt parkolva?

Nódi Anita # 2006.12.02. 17:00

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni.

Az én nagyon okos kisfiam beült az apja autójába a házunk előtt, kiállt vele a parkolóból, közben lehúzta vele a SAJÁT autójának oldalát szép hosszan.

Erre is fizet a kötelező? Hiszen a károkozó személye megegyezik azzal, aki a kárt okozta (vezetett), habár az apja bónusz fog ugrani.

Válaszukat köszönöm.