Másik lakást venni,de hogyan?


speedy # 2007.02.15. 16:28

Én új lakást vettem és más összegért, a minta egy 12 millás lakás vételére szolgált.

Tamás73 # 2007.02.15. 15:10

Speedy!
Köszi a hozzászólást,ezt már kezdem érteni.
Hol tudtál venni új lakást 13 milkáért Budapesten?És ez mekkora mert mi 50m2-en felül kersnénk és az ára ezeknek már üti a 13-at bőven.
Tudsz adni egy tel számot privi,hogy ha van még kérdésünk felhívjunk?
birotamasbp@freemail.hu-ra ha elküldöd megköszönöm.
Tamás

speedy # 2007.02.15. 09:33

Én is most vettem lakást, ezért van némi tapasztalatom bár én újat vettem.

használt
5 milla saját erő
1,2 otthonteremtő (nem egyszerű megszerezni, de egy marék nyugtatóval végig kell csinálni)
0-0,5 milla önkormányzati hitel /támogatás (kerület/ településfüggő)

6,8-6,3 Mio hitel ( 1 millát hagyj tartaléknak!!!)
összesen 13 milló.

Szvsz érdemes elgondolkozni egy új lakáson itt 2,4 milla a szocpol és nem fizetsz illetéket, új lakásnál általában az ügyvéd benne van az árban..és nem kell felújítani. És kedvezőbb rá a hitel is (állami kiegészítő kamattámogatásos)

Használt lakásnál most várni kell, a forint nagyon erős , ha most veszel devizahitelt nagyot bukhatsz az árfolyam különbségen, a forinthitel meg nagyon drága.
Másrészt a használt lakás árak várhatóan esni fognak elentétben az újakkal.

Kerüld az ingatlanügynököket, sok pénzt megspórolsz.
Én anno az expressz.hu-n mindennap végignéztem a kívánt feltételeknek megfelő lakást.

monalisa1 # 2007.02.14. 21:41

Javaslom olvassad a www.lakashitel.lap.hu weblapot.

Tamás73 # 2007.02.14. 15:15

Mindenképpen kell nagyobb lakás mert két gyerekkel nem lehet elférni bármennyire is szeretnénk.
Úgyhogy továbbra is a kérdés,hogy milyen hitellel és állami támogatással vegyünk fel.
Tamás
Használt lakásban gondolkozunk és van 5 milla kp.Max.12 milla lenne a megvásárolandó lakás.

speedy # 2007.02.14. 09:55
  1. A pénzintézet nem árverez azonnal, neki se érdeke.
  2. a kis lakás is amortizálódik a benne lakók még jobban...., nyilván folyamatosan karban kell tartani.
  3. Igazad van, ezt mindenki döntse el maga.
T r a v e n # 2007.02.14. 07:57

Kedves Speedy!

Valóban úgy tűnik, hogy több előnye van ahitelfelvételnek, mint hátránya. De csak akkor, ha minden rendben...
Bármi történik, a pénzintézet azonnal árverez és a kapott összeg egyszobás lakásra sem lesz elegendő. Nem beszélve a kisebb zökkenőktől, a folyamatos ügyintézéstől, illetve arról, hogy milyen kevés összegből kell a családot ellátni hosszú évekig. A lakás amortizálódik, 10 év után olyan mértékű felújítás szükséges, amelyre már további hitelt felvenni képtelen a lakástulajdonos, illetve saját erőből képtelen elvégezni a felújítási munkálatokat. Akkor tulajdonképpen mit kezd egy többszobás lepusztult ingatlannal? Ugyanannyit ér árban, mint hitel nélkül a kisebb, de exkluzív lakás.

Fentiek privát véleményem.

A döntés természetesen minden az érintett belátásán alapul.

speedy # 2007.02.14. 07:08

Alapvetően egyetértek ,hogy az ember ne vegyen fel hitelt,eu alól az egyetlen kivétel az ingatlanvásárlás , hisz ezzel csak átrakod a pénzt a másik zsebedbe......ha baj van még mindig lehet venni egy kicsi lakást.

Kedvezméyes hitel v+vissza nem térítendő támogatások + a lakás értéke minden évben nő, üzletnek se utolsó és a gyerekeknek is kell saját szoba meg a szülőknek is.

T r a v e n # 2007.02.13. 12:27

Kedves Tamás!

Még senki nem javasolta a legjobbat:
éljetek boldogan a pici lakásba, próbáljatok meg galériát vagy más praktikus megoldást alkalmazni. Belső kialakításokkal elviselhető lehet a legkisebb otthon is.
Legalább a sajátodban élhetel és nem lebeg a fejed felett, hogy tartozol.
Nagyon nagy "divat" ma hitelt felvenni. Viszont nem szokták bekalkulálni azt a lehetőséget, hogy azt fizetni kell, ha van munkahely, ha nincs, ha egészséges a gyerek, ha nem...

Százezrek vannak eladósodva. Én a helyedben inkább egy tehermentes kis lakásban élnék, mint egy jelzálog alatt roskadozó nagy házban.

speedy # 2007.02.12. 15:15

Pl a 18 kerben új lakásra adnak max 700eFt kamatmentes hitelt ill a szerencsések kaphatnak 400eFt vissza nem téritendő támogatást.
Csak a nagyságrendek miatt írtam ide.

Amúgy adhat a munkáltató is kamatmentes kölcsönt ill. max 1 milla vissza nem térítendőt (5 évente egyszer)

monalisa1 # 2007.02.12. 13:23

Esetleg meg lehet próbálni az önkormányzattól kamatmentes lakásvásárlási kölcsönt kérni, az összeg bár nem sok, de mégis több a semminél. (5 évig a lakás nem adható el, vagy ha mégis, akkor a kölcsönt egyösszegben, a kamatot pedig piaci áron kell megfizetni.)

Persze nem mindegyik önkormányzat tud ilyen gavallér lenni.

speedy # 2007.02.12. 10:16

Félszocpol tényleg nem megy, de van helyette fiatalok otthonteremtési támogatása.
Ez összegében ua mint a félszocpol, de egy gyerekre is jár már.
bővebben:

www.magyarorszag.hu (lakástámogatások)

Két gyerekre 1,2 Mft
Bp 12 Mft-os lakás különben 8 milliós lakásárig.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.11. 19:58

Használt lakásvárlásához csak a három vagy többgyerekesek kaphatnak félszocpolt.

Tamás73 # 2007.02.11. 19:50

A kérdésem a következő:
Van egy saját lakásunk de kicsi és ha jön a második baba nagyobb kell.Ezért eladnánk a jelenlegi lakást.A nagyobb lakásra hitelt vennénk fel a feleségemmel,ő 23 éves én 32.Használt lakást tudnánk szerintem csak venni félszocpolra mert az új baromi drága.Vagy van valakinek valami okos ötlete és járatos az ilyen témában?
Ha igen akkor írjon választ és ha lehet privát e-mail címet is,hogy feltudjuk venni vele a kapcsolatot.
Tamás