Válás, vagyonmegosztás


csabbesz # 2012.01.24. 08:40

Tisztelt ügyvéd úr .
Lenne pár kérdésem , bár sokat visszaolvastam de szinte minden probléma egyedi.
1.Megvolt az első válóperes tárgyalásom , ahhoz hogy folytatódjon nekem (mint alperes)is be kell adnom valami papírt ? Jó tudom mondott valami ilyesmit a tárgyaláson a t. bíró csak valahogy agyilag nem voltam ott :)))
2.Ingóság megosztásban megegyeztünk, van egy autónk mely eladásra kerül (kerülne ha valaki megvenné a mai gazdasági viszonyok között ), válás után használhatom -e az autót amíg meg nem veszi valaki?
3.Az ingatlanunk 3/4 - 1/4 ellenében az én tulajdonom, el kell -e fogadnia az én szerintem valós értékét vagy azt amit az én általam hívott értékbecslő mond ? Valamint ha kifizetem a házból ennek az eljárása érdekel , vagyis egyszerű adásvételit kell írni ?
Ha költözhetne a szeretőjéhez vagy haza az anyjához akkor a bíróság adhat neki lakáshasználati jogot ? Két gyerek van egy nagykorú és egy kiskorú, mindkettő iskolás .
Köszönöm .

ObudaFan # 2012.01.24. 09:38
  1. Elég, ha az egyik fél ad be, mindegy, melyik.
  2. Ha a megállapodás nem zárja ki, használhatod.
  3. Nem kell, hogy elfogadja, vita esetén a bíróság rendel ki igazságügyi szakértőt. Adhat neki a bíróság lakáshasználatot. Ha az ingatlan használata megosztható, és az ő magatartása veled szemben ezt nem zárja ki, akkor a kérésére adni is fog. De akkor az új kapcsolatával ott nem tud együtt lakni.
ObudaFan # 2012.01.24. 09:43

Erycastle

Látni kellene azt a megállapodást, mert ennek hiányában egyik kérdésre sem adható pontos és biztos válasz. Ha a megállapodásban nincs időpont, akkor felszólításra köteles teljesíteni a kötelezett, de kérdés, hogy a megállapodásból kiderül-e, hogy mekkora összeget kell fizetnie. Ha igen, akkor az nyilvánvaló, ha nem, akkor nyilván perben igazságügyi szakértő tudja az értéket meghatározni. Ha a megállapodás szerint kizárólagos lakáshasználat jár az exnek, akkor lehet tőle követelni többlethasználati díjat. A használatot valószínűleg nem lehet kérni, mert ezt az egyezség zárja ki, de megint csak látni kellene az egyezséget.

csabbesz # 2012.01.24. 10:36

Köszönöm a válaszokat .
Még annyit hogy a bíróságtól nem kaptam értesítést a második tárgyalásról ami ha a 3 hónapos időt nézzük az 3 hét múlva esedékes , akkor mégis be kell mennem a folytatás miatt , le ne maradjak róla :)))
Biztos hogy nem fogadja el az én általam közölt értéket , max 7 milliós ingatlanból 5 milliót követel a negyed részére . Ki fizeti az igazságügyi szakértőt?
Gondolom a lakáshasználati joga megszűnik amint ki tudom fizetni és akkor el kell mennie ?
Köszönöm.

ObudaFan # 2012.01.24. 11:12

A felperes előlegezi általában és közösen viselitek. Valószínűbb, hogy mennie kell, de nem feltétlenül.

Erycastle # 2012.01.24. 16:29

Köszönöm a választ, utánanézek pontosabban a dolgoknak. Az már biztató, hogy fel lehet szólítani...

ObudaFan # 2012.01.24. 16:33

Hát, felszólítani bárkit bármire lehet.

referko # 2012.01.27. 09:00

Tisztelt ügyvéd Úr!
Az én esetem a következő:
2012 augusztusában a feleségemmel külön éltünk 2honapig.Akkor készült egy vagyonmegosztás ügyvédi aláirással amiben a következök állnak:a közös házunkon van sok millios hitel amit kifizetünk az értékesités után, a maradék pénz 2/3 része az enyém 1/3 része a feleségemé,egy közös telek fele-fele arányban oszlik meg értékesités után,még egy telek amire én igényt tartok 1/1 hányadban,készpénz amit akkor a számlájára utaltam.Az értékesitésre nem kötöttünk ki határidöt.Minden vagyont a 20éves házasság alatt szereztünk.Nos 2 honap után ismét együtt éltünk de idén januárban a feleségem kiköltözött a házunkbol.Most be akarja adni a válopert.A kérdésem az hogy nekem kell-e biztositanom az ö lakhatását?A hitelt közösen fizetjük ha esetleg ö nem tudná fizetni akkor mi történik?A biroság kényszerithet-e az ingatlanok értékesitésére?Az ö részét nem tudom kifizetni sajnos.Kellene ügyvédet fogadnom?
Köszönettel:Ferenc

Dinnyehéj # 2012.01.27. 17:44

Szeretnék elvállni. A házunkon jelzáloghitel van, 50-50%ban vagyunk tulajdonosok. A hitel az én nevemen van, a férjem az adóstárs, ezen kívül két ingatlan a fedezet, a mi házunk, illetve a férjem szülői háza. Ha a férjem átvállalja a hitel további fizetését, lekerülhet e a nevemről a hitel, illetve, behajthatják-e rajtam, ha én kiköltözöm az ingatlanból, lemondok a részemről is? Olyat is hallottam már, hogy gyerektartást ebben az esetben nem kell fizetni, viszont az én részemet a gyerekek nevére írják. 3 kiskorú gyerekünk van.

Panna77 # 2012.02.01. 12:58

Kérdésem lenne, ha szüneteltettük a vállást, és most szereném beadni a folytatás iránti kérelmet, kell e fizetnem illetéket, és ha kell mennyit?
Választ előre köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.01. 13:40

Ha a szünetelés folytán nem szűnt meg a per, akkor semennyit.

brigibanya # 2012.02.07. 18:14

Tisztelt Fórumozók!
Túl vagyunk a bírósági meghallgatáson.A férjemmel szinte semmiben nem tudtunk megegyezni.Van 3 gyermekünk,közös tulajdonú családi házunk.Kértem a tárgyalás folytatását,amit 3 hónap után,22.-re írtak ki.Azt szeretném kérdezni,hogy a 22.ei tárgyaláson kimondja -e a bíró a válás tényét?
A gyermek elhelyezés,gyerektartási díj,láthatóság,külön tárgyalás lesz-e?
A továbbiakban nehezíti a dolgot,hogy a férjem nem akar megjelenni a tárgyaláson,és az idézést sem vette át.
Ezzel meg tudja-e akadályozni a válás kimondását?
Nagyon szeretnék kijönni a teremből,úgy hogy kimondja a bíró a válás tényét!
Köszönettel: B.banya

ObudaFan # 2012.02.07. 22:29

Amíg a gyerektartás, elhelyezés, kapcsolattartás, ingó vagyon, utolsó lakás használata körében nincs döntés, bontás sem lesz.

tarjani # 2012.02.08. 07:26

Ebben az esetben részitélettel nem mondják ki a válást?A per meg továbbfolytatódna a többi dologban.Nem lehet ez?

ObudaFan # 2012.02.08. 10:39

Majd akkor mondják ki, ha ezekről egyezség van, vagy dönteni lehet.

GNapocska # 2012.02.08. 13:34

óbudaFan, az Általad felsoroltak közül az ingóságok megosztása nem kell a válás kimondásához. Elég gyakran hoznak részítéletet, amelyben kimondják a válást, a gyerekelhelyezést, a kapcsolattartást, a tartásdíjat, és amennyiben mindketten igény tartanak a lakáshasználatra, akkor annak a megosztását, de a(z ingatlan és ingó) vagyon megosztását csak utána tárgyalják (tovább). Viszont eddig a részítéletig eljutni sem két perc Magyarországon.

GNapocska # 2012.02.08. 13:35

(Nagy Ó-val akartam kezdeni, elnézést, nem volt eléggé világos a szerkesztőablakban, hogy félrenyomtam kicsire.)

keselyű # 2012.02.08. 15:40

Tisztelt Fórumozók!

Ha bontóperben az élet és vagyonközösség megszűnésére vonatkozó bizonyítás befejeződik, a részítéletet még azon a tárgyalási napon kimondhatja a bíróság,vagy csak utána ítélhet?

ObudaFan # 2012.02.08. 21:07

Attól, hogy az élet- és vagyonközösség megszűnésére vonatkozó bizonyítás befejeződött, még egyáltalán nem biztos, hogy ki lehet mondani a bontást. Amíg a gyermekelhelyezés, tartás, kapcsolattartás, utolsó lakás használata, házastársi tartás vonatkozásában nincs egyezség, vagy nem lehet döntést hozni, a bíróság nem fog részítéletet hozni.

ObudaFan # 2012.02.08. 21:07

az ingóságok megosztása nem kell a válás kimondásához

Igen, ez igaz.

keselyű # 2012.02.08. 22:22

T.ObudaFan!

Közel két éve tart már a per,már csak egy tanút kell meghallgatnunk,annak se lesz semmi jelentősége,gyorsan végezni fogunk vele.Már minden kérdést tisztáztunk,biztos hogy részítélet jön,csak azt nem tudom mi ilyenkor a gyakorlat.Kihirdetheti a tárgyaláson a bíró hogy döntött a megszűnés időpontjáról,és még ezen a tárgyaláson mehetünk tovább a vagyonjogra,vagy csak később írásban közli az ítéletet?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 22:51

Az ítéletet mindig nyilvánosan, szóban ki kell hirdetni.

keselyű # 2012.02.08. 23:12

Köszönöm szépen a válaszokat.

ObudaFan # 2012.02.09. 10:00

És azon a tárgyaláson már aligha fogtok a vagyonjogról beszélgetni. Még ha lemondtok a fellebbezési jogról mindketten, akkor sem valószínű.

zsolt44 # 2012.02.09. 10:19

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, amire nem találtam választ a korábbi témák között.

Elváltam, a volt feleségem a gyermekeink felügyeleti jogát felfüggesztette, vagy megszüntette. erről semmit nem tudtam, mivel nem tartózkodtam Magyarországon.
Ez a bírósági ítélet befolyásolja a gyermek tartás fizetésének kötelezettségét?

Előre is köszönöm a válaszokat!
zsolt44