gyerektartás fizetésének megszünése


ObudaFan # 2011.03.10. 21:09

Murofigoj

Ha az örökbefogadó is nyilatkozott az örökbefogadási szándékáról, akkor véleményem szerint megszűnt a kötelezettséged.

tiszalany

Nem fogja a bíróság így jóváhagyni.

ancsa06 # 2011.03.10. 22:03

Kedves Obudafan,
végzés egyelőre még nincsen.
Párom exneje jegyzőkönyvbe mondta, hogy kéri a gyerektartás végrehajtásának megszüntetését ápr. 30.-cal, mivel a gyermek befejezi az iskolát.
Köszönöm válaszod.

ObudaFan # 2011.03.11. 21:31

Dehogy nincs. Nem a megszüntetésről , hanem a megállapításról.

ancsa06 # 2011.03.12. 07:09

Kedves ObudaFan,
már értem.:) Sajnos ez a végzés nincsen meg, de a bírósági panasznapon olvastam (végül nem kértünk róla másolatot, mert a jogosult maga kérte a megszüntetést)
úgy emlékszem, hogy tárgyhó 15. napjáig köteles megfizetni a jövedelme 20%-át.
Ha ápr. 30-cal megszűnik a kötelezettség, akkor májusi fizetésból vonhatják-e még?
Köszönöm válaszod!

ObudaFan # 2011.03.12. 08:22

Akkor nem.

ancsa06 # 2011.03.12. 09:01

Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2011.03.12. 09:09

Nincs mit.

eleve # 2011.03.17. 10:19

Tisztelt Ügyvéd Urak! Kedves Mindenki!

Érdekelne, hogy vajon igaza van-e a volt férjemnek, amikor azt állítja, hogy megszűnik a gyerektartásdíj-fizetési kötelezettsége, amennyiben nekem egy élettársi kapcsolatom lesz (és egyáltalán, mi minősül annak, mik a kritériumai - netán elég, ha ő ezt állítja...)?

Előre is köszönöm a választ!

Rexor # 2011.03.17. 10:20

Nincs igaza.

moonlight99 # 2011.03.17. 18:52

Tisztelt Hozzáértők!

abban szeretném segítségüket kérni, hogy abban az esetben, ha én gyermektartás mérséklése iránti pert szeretnék indítani, köteles vagyok-e annál a bíróságnál a pert megindítani, ahol már korábban folyamatban volt maga a gyermektartás megállapítása iránti per, vagy élhetek a vagylagos illetékességi jogomnál fogva a választással és az alperes és felperes illetékessége szerinti bíróságnál is megindítatom-e?

Gyors válaszukat várva, köszönettel és tisztelettel:
moonlight

ObudaFan # 2011.03.18. 10:51

Az alperes, illetve a gyermek lakóhelye szerinti bíróságon kell megindítani.

Castielle # 2011.04.19. 17:36

Tisztelt ÓbudaFan!

Ismételten a segítségét szeretném kérni.
Felnőtt lányaim,különösen a 26 éves után, 2évig fizettem tartásdíjat,úgy,h a bíróság most fogja megállapítani,hogy valójában nem volt rá jogosult(több helyről jövedelme van,amit ő is elimert)
Kérdésem a következő:vissza tudom-e követelni a kifizetett összes tartásdjíat?Úgy lértesültem,h nem csak fél évre van rá lehetőség,hanem az egész összegre.Kérem szíveskedjen válaszolni,s ha valóban így van,kérem írja meg azt is,hogy mely paragrafusok,ill. mi alapján követelhetem vissza.
Volt feleségem a teljes vagyonomból kiforgatott miután átirattam a céget a nevére,így minden egyes kifizetett forintomra szükségem van.
Maradok tisztelettel,megköszönve válaszát.

ObudaFan # 2011.04.20. 07:53

Nem lehet visszakövetelni véleményem szerint.

monalisa1 # 2011.04.20. 13:17

Castielle

Ha a lányod nappali tagozaton felsőfokú tanulmányokat folytatott, én úgy tudom, hogy minden megkezdett félévről köteles lette volna neked bemutatni erről az oktatási intézmény igazolását, különben honnan tudhattad, hogy tényleg tanul-e vagy halaszt, netán évet ismétel, illetve esetleges munkavállalás okán szünetelteti a tanulmányokat.

Szóval bizonyos tájékoztatási kötelezettség elmulasztása állhat fent, miközben te meg fizettél mint a katonatiszt...

T.díj utólag nem követelhető vissza - ahogy ObudaFan írta is -, de szerintem felvetődik a lányod részéről a szándékos sumákolás.

A bíróságon vesd fel, mert lehet hogy mégis elmarasztalják.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.04.20. 13:20

(Pl. árvajáradék esetén a szemeszterenkénti igazolást be kell küldeni a Nyufignak, különben szünetel- ill. megszűnik a havi pénzek utalása.)

hankamanka # 2011.07.27. 06:41

Tisztelt Obudafan!

Érdekelne, hogy tényleg köteles vagyok-e fizetni két fiam utána gyerektartást. A nagyobbik 22 éves és már másodszorra váltott főiskolát, hogy tovább járhasson suliba, de most még az állami támogatását is elvesztette és levelezőre megy át szeptembertől. Kisebbik fiam 19 éves és még középiskolába jár, de nappaliról átment levelezőre. Így is köteles vagyok fizetni? Egyik se jár nappali tagozatra így munkaképesek. Válaszát előre is köszönöm! Ráadásul a nagyobbik elköltözött otthonról.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.27. 06:55

A gyereket az életpályára felkészítő képzés befejezéséig kell tartani. Az első diploma megszerzése általában annak számít, a középiskola meg végképp. Nincs jelentősége, hogy államilag támogatott-e a képzés, vagy hogy nappali rendszerű, csak annyiban, hogy a tartásdíj összegének megállapításában figyelembe kell venni azt, amit a gyerek keres, illetve kereshetne.

hankamanka # 2011.07.27. 07:29

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a válaszát. De ha még 15 évig odajár 37 évesen is tartásdíjat kell fizetnem utána? Nem olyan magatartást mutat aki el akarná végezni. A végletekig nem lehet húzni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.27. 08:14

Valóban nem, a tanulásra való alkalmatlanságra lehet hivatkozni adott esetben. Ez viszont nekem még nem tűnik annak.

Pasla # 2011.10.30. 17:32

Kedves Hozzáértők!

Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy szeretném megszüntetni a gyermekem felé a gyerektartás fizetést a következő miatt:

Fiam 2 hónapja fő állásban dolgozik, és vissza költözött hozzám(!) az anyjától. A béremből továbbra is levonásra kerül a gyerektartási díj amit az anyja kap meg, s ő nem hajlandó a változást a bíróság felé jelezni.

A kérdésem az lenne, hogy mi a menete a megszüntetésnek, és lehetőség van-e rá, hogy ügyvéd igénybevétele nélkül történjen. Sajnos nem vagyok a legjobb anyagi helyzetben, így igen nehéz lenne kifizetnem az ügyvédi díjat.

Válaszukat előre is köszönöm!
Pasla

végrehajtó1 # 2011.10.30. 19:19

Levél a bíróságra hogy kéred a gyerektari megszüntetését 2 hónapra visszamenőleg.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.30. 22:18

A visszamenőlegesség nem fog menni, kár is kérni.

végrehajtó1 # 2011.10.31. 07:58

A férjem barátja márciusban adta be a keresetet (hat hónapra visszamenőleg kérte) és előző év októberétől állapitotta meg a bíróság a gyerektari fizetési kötelezettség megszünését.A volt felesége ezzel egyet értett és jogerős lett, -mert tudta hogy nem jár neki-.

Ha ő kérhette 6 hóra visszamenőleg akkor gondolom a kérdező is kérheti 2 hóra visszamenőleg.Nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.31. 09:40

A volt felesége ezzel egyet értett
Hacsak úgy nem. A bíróság a felek kereseti kérelméhez kötve van. Megjegyzem, ha az asszony már nem kérte a tartásdíjat, akkor az egész pert megspórolhatták volna.

végrehajtó1 # 2011.10.31. 10:05

Így van.De nem nagyon beszélnek egymással.Valamint a per költség se volt sok.Perköltség 10%-a .1-2 ezerforint volt.