családi pótlék


Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.11. 15:50

Attila2!

Családi pótlékra, iskoláztatási támogatásra akkor vagy jogosult, hogy közoktatási (középiskolába)intézménybe jársz.

Keresd fel a gyámhivatalt, mindenben segítenek Neked.

A tartás elmulasztása bűncselekmény, a gyámhivatal segít neked mind a feljelentésben, mind a tartásdíj behajtásában.

Mielőtt hazamennél telefonálj előtte, hogy mikor mennél és mit szeretnél elhozni onnan.

monalisa1 # 2013.11.11. 17:00

Csabees666639

A gyermeket bizonyára egyedül neveled, az hogy esetleg lakik valaki más is a lakásban az a gyermek "nevelésében" nem mérvadó., a magánéleted státusza = egyedülálló.

Az ügyfélszolgálatnál e-mailban kérdezz rá.

----
  • laikus hozzászóló
Csabees6639 # 2013.11.11. 18:23

Az érintett személynek van saját lakása, érzelmi kötődés miatt költözött a másik félhez, de ezt tagadja. Amennyiben a MÁK tudomást szerez erről a tényről, mit tesz, mit tehet?

laca50 # 2013.11.12. 09:46

Attila2

Milyen bírósági végzésed van neked!?
18 évesen, tehát nagykorúan, lepattantál otthonról és követelőzöl? Mi alapján? Főleg ha ilyen jóban vagy a szüleiddel. Ajánlom, inkább menj el dolgozni és estin jár iskolába.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.12. 09:53

Milyen bírósági végzésed van neked!?

Nyilván jogerős ítélet.

Mostanra van egy jogerős bírósági döntése. A meghurcoltatása már évvekkel ezelőtt megtörtént. Muszáj ezt olyan embernek kérdőrevonnia, aki nem ismeri és el sem tudja képzelni a helyzetet?

monalisa1 # 2013.11.12. 12:10

Csabees6639

A beköltözött fél mit tagad: azt hogy van saját lakása vagy azt, hogy most nem abban lakik... A gyermeket egyedül nevelő szülői státusz egyértelmű, ezen a házasságkötés módosíthat...

A családi pótlékkal kapcsolatban minden megtudható: http//www.csaladipotlek.info.hu

monalisa1 # 2013.11.12. 12:15
Csabees6639 # 2013.11.12. 17:51

Tisztelt Monalisa1!

Akkor egyben.

Végy egy szülőt, aki egyedül neveli a saját önkormányzati tulajdonú lakásában a kiskorú gyermeket. Ez a felnőtt személy átköltözik egy másik felnőtthöz, és viszi a gyermeket is.
Ezt a felnőtt személyt lenyilatkoztatja a MÁK, mivel tudomása van arról különböző közokiratok alapján arról, hogy együtt él egy másik felnőttel. A nyilatkozatot tevő mit sem sejtve azt nyilatkozza MÁK felé, hogy ő továbbra is egyedülállóként neveli gyermekét.

Kérdésem: ebben az esetben a MÁK a nyilatkozatot veszi alapul, vagy a tudomására jutott közokiratok alapján... Mit tesz, tehet?

monalisa1 # 2013.11.12. 19:05

Javítva amít előzőekben írtam: nem vagy egyedülálló mert élettársad van, még akkor is ha nem vagy oda bejelentve. Mielőbb ki kell javítani a nyílatkozatot ill. újat beadni. (Írd hogy nemrégtől vált komolyra a kapcsolat ezért előzőekben egyedülállónak tekintetted magad.) Nem valószínű hogy szankcionálnák a dolgot.

Csabees6639 # 2013.11.12. 19:22

Köszönöm! Fontos választ kaptam! :)

Veronika21 # 2013.11.13. 06:21

Tisztelt fórumozók!
A gyermekem nappali tagozaton tanul, a második szakmáját szerzi meg.Szeptember és október hónapra nem kaptam meg a családit vagyis az iskolatámogatásit. Már október közepén el küldtem a kért iskolai igatolást ami be is érkezett.azt mondták legyek türelemmel de meddig?? Mit tehetek hova telefonálhatok? Aki tud válaszoljon nekem...

egryery # 2013.11.29. 11:01

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy ismerős család..Feleségnek ez a 2.házassága..mindkét házasságból 2-2 gyermek született. Ez a házasság is tönkrement..jó pár hónappal ezelőtt fogta a 4 gyereket és elköltözött a férjétől..3 hónapja viszont a legkisebb gyerek a férjnél van,ő neveli, ott lakik,onnan is jár iskolába...viszont a feleség sem a családi pótlékot, sem a gyermekvédelmi utalványt nem hajlandó oda adni a férjnek...válóper és gyermek elhelyezés még nem volt... Ráadásul azzal fenyegetőzik a feleség, hogy ha a férj szól a gyámügynek akkor feljelenti...ilyen esetben mit lehet tenni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Vyktor # 2014.03.31. 20:06

Sziasztok!
Mit tehetek, ha a volt feleségem a családi pótlékot magára költi és nem járul hozzá a rezsihez sem?
Jelenleg még egy háztartásban lakunk és szó szerint mindent én fizetek. 2 kiskorú gyermekünk van.

sissy074 # 2014.04.23. 11:25

Kedves Fórumozók!
Miért nem lehet a családi pótlékot hó közben vissza mondani?04.08-tól szerettem volna lemondani,mert a gyerekem elköltözött apukához,de az ügyintéző szerint az még jár nekem,így csak 05.01-től tudtam lemondani.Most én vitázzak apukával kinek mennyi jár?

pazs # 2014.04.23. 11:34

sissy074: mert törthónapra nem jár, aki a hónap 1. napján jogosult, az kapja az egész havit.

Vyktor: elszámolási igényed lehet (követelheted tőle az általad kifizetett rezsi felét). A családi pótlékra az jogosult, akinek a háztartásában a gyerekek élnek, ha ez közös, akkor ti választottátok annó, hogy melyikőtöknek utalják.

sissy074 # 2014.04.23. 11:52

Köszönöm a választ!Akkor ilyenkor rám bízzák,hogy oda adom-e a 3 heti összeget?Ha nem akkor meg mehet bíróságra perelni?

sissy074 # 2014.04.30. 06:32

Köszönöm a választ!Akkor ilyenkor rám bízzák,hogy oda adom-e a 3 heti összeget?Ha nem akkor meg mehet bíróságra perelni?

pazs # 2014.04.30. 07:28

Nem tud perelni (illetve el fogja veszteni), mert az egész havi annak jár, aki 1-jén jogosult volt. De ha akarod, nyugodtan add oda neki a három heti családi pótlékot, jófejség.

sissy074 # 2014.04.30. 07:53

Nagyon köszönöm a választ!

vnanya # 2014.05.09. 09:37

Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem a következő lenne: Két gyermekem van akiket egyedül nevelek. Külön élő édesapjuk Ausztriában dolgozik ahol több évre visszamenőleg megigényelte a kinti családi pótlékot. Mivel nekem nincs se itthon se külföldön munkaviszonyom az itthoni családi pótlékot tőlem megvonták, február óta nem utal a MÁK. Apuka szerint még ő sem kapott kintről semmit. Ezt én ellenőrizni nem tudom. Nekünk a majd harmincezer forint kiesése, amit egyedülállóként, két gyerek után itthon kaptam, nagyon megnehezíti a létfenntartásunkat. Lehetséges lenne, hogy az elvált szülő elvegyen ennyi pénzt a gyermekeitől? Van valamilyen jogszabály, hogy legalább azt az összeget ami itthon minden gyermeket megillet megkaphassák a gyermekeim? Az apuka gyermektartás címén alacsonyabb összeget fizet mint amit Ausztriában, két gyermek után caládi pótlékként kifizetnek.
Kösznettel

1234578 # 2014.08.05. 05:44

Üdvözlet!
Olyan kérdésben szeretnék segítséget kapni, hogy nappali tagozaton folyamatos tanulói jogviszony mellett (csak a nyári szünet szakította meg) tanulok. 1994 novemberébenn születtem tehát novemberben töltöm a 20. életévemet. November után jogosult leszek és kapni fogom a családi pótlékot a tanév végéig, vagy miután töltöm a 20-at automatikusan elveszik?
Válaszokat előre is köszönöm.

lewho # 2014.08.05. 09:57

A tanév végéig fogod kapni(illetve a szülő főszabályként) ha középiskolás vagy

Cst

8. § (1) Iskoláztatási támogatásra jogosult
ab) a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti; továbbá

Audrey80 # 2014.08.07. 09:30

Üdv Mindenkinek!

Problémám a következő:

január 1-től nem kapom a családi pótlékot Magyarországon, mivel késve, azaz februárban küldtem be a papírt, hogy álláskeresési járadékot kapok. Ennek lejárta után lett munkám, a jogviszonyom folyamatos.

Csak egy papírt kaptam, hogy mivel nem keresek, az Ausztriában dolgozó férjem kap családi pótlékot. Ekkor tudtam meg, hogy be kellett volna küldeni a munkaügyi központ papírját. Beküldtem.

Február óta kapom az ígérgetést, hogy küldik a pénzt, közben hívogattam őket, küldtem munkáltatói igazolást is, mindent amit kértek, minden be is érkezett, ennek ellenére hónapról hónapra csak ígérgetnek, hogy utalnak.

Mit tehetek, hogy végre megkapjam a családi pótlékot?
Mivel nem csinálnak semmit, az osztrákok felé sem küldik a papírokat, ők sem tudnak különbözetet fizetni.

Segítséget köszönöm!

Secike90 # 2014.08.17. 17:54

Saját jogon családi pótlékban részesülök,(Súlyos fogyatékosság) tartós betegség miatt. 53 százalék van megállapítva. 4 órás munkám van. (Lehet hogy hamarosan megszűnik a munka viszonyom.)
Olyan kérdésem lenne: ha esetleg eltudok helyezkedni 8 órás munka viszonyban, akkor nem leszek jogosult családi pótlékra?

Válaszát előre is köszönöm!

milo1985 # 2014.08.31. 18:17

Üdv! Az lenne a kérdésem ,hogy ha házasságot kötöttem egy 18 éves iskolás lánnyal akkor a családi pótlék megilleti e őt ha már házas!