családi pótlék


monalisa1 # 2010.10.08. 15:05
monalisa1 # 2010.10.08. 15:07
feri20 # 2010.10.08. 15:15

köszi ezeket már én is néztem!!!és te hogy értelmezed?megkapom?

monalisa1 # 2010.10.08. 16:20

Írj pár soros levelet a lakhely szerinti államkincstári hivatalnak, a kérdésedre hivatalos választ fognak adni.

Lyonee # 2010.10.08. 18:36

8. § (1) Iskoláztatási támogatásra jogosult a 7. § (1) bekezdésének a)-c) pontjában meghatározott személy, továbbá a gyámhivatal által a szülői ház elhagyását engedélyező határozatban megjelölt személy

  1. a tanköteles gyermekre tekintettel a gyermek tankötelessé válása évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint
  2. a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti.

(2) A súlyos és halmozottan fogyatékos tanuló [a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 30/A. §] szülője a tankötelezettség teljesítésének formájától függetlenül a tankötelezettség teljesítésének végéig jogosult iskoláztatási támogatásra.

(3) Saját jogán jogosult iskoláztatási támogatásra az a közoktatási intézményben a tankötelezettsége megszűnését követően tanulmányokat folytató személy,

a) akinek mindkét szülője elhunyt,

  1. akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától különélő szülője elhunyt,
  2. aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből,
  3. akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,
  4. aki a 7. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti személlyel nem él egy háztartásban,
  5. vagy ha az iskoláztatási támogatást - a gyámhivatalnak a szülői ház elhagyását engedélyező határozatában foglaltak szerint - a nagykorúságát megelőzően is a részére folyósították,

annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti.

(4) Az iskoláztatási támogatást a tankötelezettség fennállása alatt a tanulói jogviszony szünetelésének időtartamára is folyósítani kell.

juc24 # 2010.10.13. 10:49

Tisztelt Hozzászólok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy jár-e olyankor magasabb összegű családi pótlék, ha az egyik szülő egyedül fogja nevelni a két kiskorú gyermekét, mert a másik szülő külföldre költözött és várhatóan ott is marad és válni is fognak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

lewho # 2010.10.13. 11:28

Igen.

Ilyenkor a házastárstól külön élő szülő egyedülállónak minősül.

/önmagában azon tény, hogy a másik fél külföldön dolgozik, tanul nem alapozza meg az egyedülállóságot. De az, hogy válni akarnak, megszakították az életközösséget már igen./

juc24 # 2010.10.13. 12:08

Vagyis, akkor ebben az esetben is benyújtható kérvény, vagy meg kell várni a válást?

lewho # 2010.10.13. 12:41

Nyugodtan kérd az emelt összeget, nem kell megvárni a válást.

Persze a hatóság vizsgálhatja az egyedülállóság fennállását, és ha megállapítja, hogy valótlanul nyilatkoztál, akkor rosszul járhatsz.

mónika36 # 2010.11.03. 06:08

Szeretném megkérdezni,hogy 18 éves egyetemista lányomnak jár-e családi potlék?

lewho # 2010.11.03. 07:43

Szia Mónika!

Nem jár. Gyerekszámba beszámíthat, ha első diplomáját szerzi, és nincs rendszeres jövedelme.

lord91 # 2010.11.11. 21:54

Kedves Fórumozók, későbbi válaszadók!

Egyetemista vagyok, tartós beteg, 19 éves MOST,
van egy öcsém és egy hugom és anyummal élünk együtt
most lett egy diák és egy főállású munkám! Ezek szerintem a fontos adatok!

Annyi lenne csak a kérdésem, hogy alanyi jogon igényeltem meg a cs. pótlékot (folyamatban van), akkor a munkák mennyire szólnak bele az összegbe, a jogosultságba, mik azok a módszerek (kiskapuk) amikkel mindenképpen cs. pótlékot kapok, és a fent említett munkák, vagy foglalkozások egyikéről sem kell lemondanom?

monalisa1 # 2010.11.12. 15:00
yazid # 2010.11.29. 19:45

Érdeklődnék, hogy nappali tagozatú egyetemi hallgatóként jár-e nekem családi pótlék, ha ezen esetek állnak fel: 21. életévem betöltöttem, egyik nagyszülöm háztatrtásában élek aki özvegy,hugommal együtt aki cukorbeteg. Emelett félárva vagyok és nem élek évek óta a a szüleim háztarátásban.Gyámságom nagykorúságom miatt szűnt meg!Igényelhetem bármilyen módon? a választ előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.11.30. 11:10

http://www.csaladipotlek.info/

Ez a link és a lenti is részletesen taglalja ki jogosult saját jogán cs.pótlékra.

Szerintem mivel "csak" félárva vagy, valamint bár még tanulsz de a 20. életévedet már betöltötted...

Ettől függetlenül, javaslom a lenti link alján található "családi pótlék igénylése saját jogán" nyomtatványt töltsd ki és küld be a MÁK Területi Igazgatósághoz - hivatalos helyről kapsz választ.

hatvannyolcas # 2011.01.05. 10:49

Szép napot mindenkinek!
Azt szeretném megtudni, hogy jár-e családi pótlék akkor, ha lányom idén lesz 22 éves, és szeptember óta emelt szintű képzésben vesz részt. A főiskolán passziv félévet kért.
Köszönöm: hatvannyolcas

lewho # 2011.01.05. 12:00

Ha nem tartósan beteg, akkor nem.

hatvannyolcas # 2011.01.05. 12:54

lewho!
Köszönöm a gyors választ.

BettinaP # 2011.03.02. 16:29

Szép napot mindenkinek!

Elég összetett problémàm támadt,és szetetnék segitséget kérni.
A szüleim sosem igényeltek családi pótlékot,mert akkoriban hosszadalmasnak titulálták. Nekem ez sosem tünt fel,egészen 17éves koromig. Ekkor saját jogon igényeltem azt,majd később , szakképzésen is igényeltem. Sajnos családi okok miatt abbahagytam az iskolát, nem voltam olyan állapotban,hogy be tudjak járni,nem gondoltam arra,hogy a jogviszony megszűnéséről ők nem tudnak (nyilván a kötelezettségeim nem tudása nem ment fel).
A kérdésem az lenne,hogy ha ök jogosan követelik vissza 6 havi csp-t nekem miért nincs jogom visszaigényelni azt,ami alanyi jogon járt volna nekem ? Én nem követelhetem ezt a pénzt az államtól,ök tölem igen?

Előre is köszönöm

lewho # 2011.03.02. 17:11

Mert nem alanyi jogon jár.

Kérelemre indult hatósági eljárásban állapítja meg a jogosultságot a hatóság. (A döntéssel keletkezik a jog)
És jogszabály azt is meghatározza, hogy ha valaki visszamenőlegesen szeretne igényt érvényesíteni, akkor milyen időszakra visszamenőleg lehet kérni (2hónap)

BettinaP # 2011.03.02. 17:32

Köszönöm a gyors választ,ebből is látszik,hogy milyen tájékozottak a mák dolgozói,mert ez az egyik ottani ügyintéző mondta,és én is csodálkoztam rajta.
Elnézést akkor a buta kérdésért.
További szép napot

gina23 # 2011.03.03. 05:33

Két és fél évvel ezelőtt lakáshitelt vettünk fel, havi törlesztése akkor 62000Ft volt, a férjem bankszámlájáról vonták, mivel oda érkezett a fizetése.Azóta a havi törlesztő 110000Ft lett, férjemnek is megváltozott a munkahelye, így a számlára nem érkezik jövedelem. Viszont 2-3 hetes késéssel részletekben ugyan, de befizetem a számlára az esedékes összeget. Nekem van egy külön bankszámlám, ahová a gyerekek ellátására szolgáló összegek érkeznek, mivel nevelőszülő vagyok.Most volt még 75000ft tartozásom a lakáshitelből, aminek bankkal történt telefonos egyeztetés alapján 15-e lett volna a befizetés határideje. Tegnapi nap a bank minden előzetes nélkül leemelte a számlámról a családi pótlék összegét. Én úgy tudom, hogy a családi pótlék bizonyos fokig védett, abból nem vonhatnak. Hova fordulhatok panaszommal? Mit tehetek?
Tényleg csak az megoldás, hogy másik banknál nyitok számlát, s oda kérem a gyerekek ellátásár szolgáló pénzeket?

lewho # 2011.03.03. 06:46

Én úgy tudom, hogy a családi pótlék bizonyos fokig védett, abból nem vonhatnak.

Nem is vontak belőle, a számlán lévő pénzhez nyúltak hozzá. A bankszámlán ugyanis nem családi pótlék, meg nyugdíj, meg fizetés van, hanem csak pénz, ami nincs felcímkézve.

Tényleg csak az megoldás, hogy másik banknál nyitok számlát?

Hát, ez lehet éppen felmondási ok is, ha a kölcsönnél így állapodtatok meg a banknál. Inkább ne számlára, hanem postán kérd, vagy ne erre a számlára.

gina23 # 2011.03.03. 07:46

Köszönöm a gyors választ.
Az én számlámat másik bankhoz fogom vinni, mert az nem szerepelt a kölcsön felvételekor sehol. Ott csak a férjem számlája volt megnevezve, amiről vonják a hiteltörlesztést. De ha arra befizetem a megfelelő összeget, szerintem nem lehet baj. Eddig is így működött, s nem szóltak semmit, sőt azt mondták, hogy az a lényeg hogy ne maradjak el 3 havi törlesztésnél többel

Jucus0523 # 2011.03.18. 13:02

Sziasztok!

Én az iránt szeretnék érdeklődni hogy 17 hónapos kisfiamnál most diagnosztizáltak tojásérzékenységet és tejfehérjét.A tejfehérje alacsony szintű.
A kérdésem az lenne hogy jár e emelt szintű családi pótlék.
Válaszokat előre is köszönöm.:)