családi pótlék


sissy074 # 2012.01.19. 11:10

Kedves SZandrus!
Köszönöm szépen a gyors választ!

szandrus # 2012.01.19. 11:11

Kedves kisskanyi!
A két ország közül az a teherviselő állam, ahol Önnek, vagy házastársának biztosítási jogviszonya van. Tehát ahol a munkaviszony, nyugdíj, stb. van.
Alapelv, hogy ugyanazon gyermekre teljes összegben családi ellátást mindkét állam ne fizethet. Az eljárás menete az, hogy amennyiben Ön igényelt a Román államtól ellátást, ők hivatalból megkérik a folyósításhoz szükséges előzmény adatokat a MÁK-tól.
Ajánlom figyelmébe részletesebben:
http://www.allamkincstar.gov.hu/…_ellatas_egt

N.Tamás # 2012.01.23. 11:52

Üdv!

Voltam az államkincstárba és ott is megerősítették hogy kaphatok családi pótlékot gimnáziumi levelező tagozaton.
Adtak is pappírt amit ki kell töltenünk nekünk is meg az iskolának is de semmi olyanra nem kérdez rá hogy milyen formában tanulok ott.Tehát olyan mint amit a nappalisok töltetnek ki.
Ez nem gond ettől ki kell töltenie az iskolának?

Másik kérdésem hogy itt is kérhetek visszamenőleg családi pótlékot?

Teddyke0 # 2012.01.23. 15:54

Üdvözlöm
Azt szeretném megkérdezni ,hogy gyermekem júniusban érettségizik. Szeptembertől menne továbbtanulni egy kétéves rendszergazda képzésre , ami hallgatói jogviszonynak minősül és az lenne a kérdésem, hogy az mellet kapunk-e családi pótlékot? A mostani középiskolába ahova jár azt mondták, hogy szeptembertől a hallgatói jogviszonyra nem jár családi pótlék törvényváltozás miatt.
Válaszát előre is köszönöm.

7inus # 2012.01.24. 12:44

Üdvözlöm,

saját jogon kapott emelt összegű családi pótlékban részesülök, 50%-os munkaképesség-csökkenés miatt. A kérdésem a következőre vonatkozna: azt olvastam, ha a bérem meghaladja a minimálbér összegét, akkor a folyósítást szüneteltetni kell.
"Annak a személynek, akinek rendszeres jövedelme (legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelem, mely meghaladja a minimálbér összegét) van, a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik."

Itt a garantált bérminimum számít, ha a munkakörömhöz legalább középfokú végzettség szükséges (108.000 Ft)?
Illetve akkor nem jár ha meghaladja ezt az összeget vagy a minimálbérnél sem jár már?
Válaszát előre is köszönöm!

kori76 # 2012.02.10. 15:19

Tisztelt segítő.

Az unokatestvérem érettségi után önköltséges nappali főiskolába menne.Előfordulhat e olyan ,hogy a most kapott árvaellátás,és családi pótlékot megszüntetik a fizetős iskola miatt?

segítségét előre is köszönöm.

Gabicsek # 2012.02.10. 20:56

Árvaellátást 25. éves koráig kap, ha nappalin tanul. Főiskolás nem kap családi pótlékot, teljesen mindegy, hogy fizetős, vagy nem fizetős.

Pongi65 # 2012.02.16. 10:55

Tisztelt Fórumozók!

Feleségem 2006 végén autóbalesetben elhunyt, amit később munkahelyi balesetnek minősítettek. Az özvegyi nyugdíj lejárta óta az árvaellátáson kívül semmiféle támogást nem kapok. Olyanról, hogy baleseti hozzátartozói nyugdíj csak ma hallottam, nem tudom jár-e ez nekem, és ha igen, mi módon igényelhetem? Ebben kérek segítséget, amit előre is köszönök!
István

alabama28 # 2012.02.19. 17:31

Kedves Fórumozók!

Októberben töltöttem a 20 születésnapomat. Jelenleg esti gimnáziumba járok. Kérdésem, hogy jár e még a családi pótlék és a tb támogatás erre a tanévre?

szandrus # 2012.02.20. 15:01

Kedves Alabama28!
Annak a tanévnek a végéig jár, melyben betölti a 20. életévét, vagyis ebben a tanévben (2011/2012) még jogosult lesz rá a tanév végéig.

Andrea 36 # 2012.02.27. 09:25

Kérem segítsen valaki!

Én egy gyermekeit egyedül vevelő 36 éves anyuka vagyok.2008 ban hivatalosan elváltam a férjemtől.A gyermekek nálam vannak elhelyezve.Tavaly év augusztusától a MÁK elvette tőlünk a családi pótlékot.,hivatkozva arra hogy a vér szerinti apa Ausztriában munkavállaló,és nekem nincs munkahelyem.Így Ausztria az illetékes állam.Hogyan kaphat a volt férj családi pótlékot???Külön háztartásban,lakcímen lakunk.Én azt a pénzt nem látom.Ügyvédet,bíróságot megjártam ,senki nem tud segíteni,senki nem foglalkozik velünk.7 hónapja nem kapok családi pótlékot a gyermekeimre.Kérem valaki adjon tanácsot,nagyon el vagyok keseredve..Természetesen a volt férjem intézi a családit magának.....törvényes dolog ez???

lewho # 2012.02.27. 10:13

Szia Andrea36!

"Tavaly év augusztusától a MÁK elvette tőlünk a családi pótlékot.,hivatkozva arra hogy a vér szerinti apa Ausztriában munkavállaló,és nekem nincs munkahelyem."

Megfellebbezted a döntést? Mi lett az eredménye?

A gyerekek kinél élnek? Van az elhelyezésről megállapodás, ítélet?

Andrea 36 # 2012.02.27. 11:12

KEDVES LEWHO!!!!

Előszöris köszönöm hogy fordítottál rám időt.A Mák végzésként küldte nekem ezt a döntését.Fellebbezésnek helye nincs !!!! A gyerekek természetesen velem élnek,hivatalos bírói végzés van a válásról és hogy a gyerekek velem vannak.A bíróságon azt mondták végzést nem tudnak megtámadni .Mondom hogy senki nem tud segíteni,áhh...köszi hogy írtál....

végrehajtó1 # 2012.02.27. 12:14

Azért jó lenne ha leírnád szó szerint a végzést és a hivatkozott jogszabályokat.Mert így csak vaktába lövöldözünk...

lewho # 2012.02.27. 13:06

Mi a végzés tárgya?
Folyósítás felfüggesztése?

Mikor vetted kézhez?

Ha 15 napon belül fellebbezd meg!

Ha annál régebben, akkor írj a kincstár központjához 1 levelet, amiben felügyeleti intézkedést kérsz.

Nincs veszve semmi sem, nyugi.

Andrea 36 # 2012.02.27. 21:14

Kedves Lewho és végrehajtó 1 !

leírom szó szerint az indoklást

Megállapítható hogy az ügyfél családtagja az Osztrák Koztársaság területén folytat kereső tevékenységet a Magyar Köztársaság területén nem történik a családtagok egyike esetében sem munkavállalás,illetve nem folytatnak önálló vállalkozói tevékenységet. A R 11 cikk 3) bekezdés a) pontja alapján a család esetében a munkavállalás helye szerinti tagállam nemzeti jogszabálya alá tartozik tehát ügyükben nem a magyar jog alkalmazandó, ezért a kérelem jelen végzéssel egyidejűleg Ausztria illetékes intézményéhez került áttételre. a Vhr 60 cikk 2 ) bekezdése alapján..... Lewho már írtam levelet,telefonáltam százszor és azt a választ kapom ausztria az illetékes.......

Andrea 36 # 2012.02.27. 21:23

Lewho és végrehajto1

már 2 x leírtam szó szerint a végzést de nem engedi a szerkesztőség.én a győri államkicstárhoz tartozok.Ott vannak ezek az osztrák magyar ügyek.De ha írok ha telefonálok az a válasz ausztriába került áttételre az ügy.....

marinkopisti # 2012.02.28. 03:57

Üdvözletem .
Kérdésem lenne mégpedig . 2 éve elváltunk az anya kapja a csp-t meg gyerektartást mindent ami ezzel jár . Viszont október óta a gyerekek velem élnek viszont anyuka nem óhajt lemondani erről a pénzekről mondván akkor ő miből él . Na ok erröl hogy a gyerekek velünk élnek nincs végzés meg semmi más . Kérhetem e én a MÁK ot hogy nekem utalja a pénzt ?? Vagy ha igen akkor megkérdezik tőle hogy az anyaságit mire veszi fel meg miért is vonják le a gyerektartást tőlem ??
Köszönöm .

lewho # 2012.02.28. 06:58

Marinkopisti

Igen, kérheted, hogy te kapd a csp-t. Viszont valahogyan igazolnod kell, h nálad vannak a gyerekek. Igényeld meg a Máknál, ajánld fel, hogy XY és ABC tanúval tudod bizonyítani, h nálad élnek. A gyerektartás megszüntetése iránt meg indíts pert.

lewho # 2012.02.28. 07:04

Andrea36

Akkor az a végzés, amit kaptál, végzés áttételről.

Nyújts be új igényt a következők szerint, írd le a kísérőlevélben, hogy:

1,Apa és te 2008-ban elváltatok, mellékeld az ítéletet. Semmi közötök egymáshoz. Nem családtag!

2, Te egyedülálló vagy, vagy élettársad van, de az nem az apa, és Magyarország területén élsz a gyerekekkel együtt, így a Cst.2. § alapján a Mák köteles elbírálni a kérelmedet.

3, Kéred, hogy a kérelmedet érdemi döntéssel bírálja el a Mák.

4, Ha vitatják azt, h nálad vannak a gyerekek, vagy te Mo-n élsz, folytassanak le erre nézve bizonyítást.

+1 Fenyegesd meg őket, hogy arra a 7 hónapra, míg nem kaptál ellátást, közigazgatási jogkörben okozott kár miatt beperled a Mákot.

(Apró megjegyzés: ugye nem írtál alá apának olyat papírt, amivel az osztrákoknál valamilyen kedvezményt vesz igénybe a gyerekekre?)

marinkopisti # 2012.02.28. 07:27

Lewho köszönöm !!

Andrea 36 # 2012.02.28. 07:36

Kedves Lewho!

Köszi a válszt.Arra gondoltam amit leírtál azt már közigazgatási szervhez kellene küldenem,de hová? Keressem meg a győri közigazgatási szervet?Vagy írjak az alkotmánybírósághoz? A Mák nál én már beszéltem irodavezetővel is és egyet fújnak csak.Írtam már és válaszként ezt a végzést kapom!!!Ja és még azt is mondták mihelyt lesz bejelentett munkahelyem lesz családim is .De ha egyszer nem olyan könnyű elhelyezkednem,meg miért kötik munkaviszonyhoz...eddig úgy volt a családi alanyi jogon jár.....apuka ausztriában megkapta a formanyomtatványokat,már be is adta,és ott is tudják hogy elváltunk,és mégis az ő számlájára fognak utalni....szted?

lewho # 2012.02.28. 07:44

Ne egy közigazgatási szervhez, hanem a Mák-hoz. A budapesti központhoz. Esetleg másolatban az NGM-hez:)

A bejelentett munkahelynek semmi köze az ellátáshoz.
A lényeg, hogy kinél vannak a gyerekek. Ha nálad, akkor te leszel a jogosult.

Ezt kell az arcukba tolni. Írj nekik egy tértis levelet a korábbi pontok szerint. Vagy keress ügyvédet!

Andrea 36 # 2012.02.28. 08:35

Szia Lewho

Sztem ezt fogom tenni ,írok az NGM hez meg megkeresem a bpesti címet is,mit veszthetek ennél rosszabb már nem lehet.....köszönöm a tanácsaidat,és hogy foglalkoztál velünk.szia

lewho # 2012.02.28. 08:39

Sok sikert!