Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

családi pótlék

Vyktor #   2014.03.31. 22:06

Sziasztok!
Mit tehetek, ha a volt feleségem a családi pótlékot magára költi és nem járul hozzá a rezsihez sem?
Jelenleg még egy háztartásban lakunk és szó szerint mindent én fizetek. 2 kiskorú gyermekünk van.

egryery # e-mail 2013.11.29. 12:01

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy ismerős család..Feleségnek ez a 2.házassága..mindkét házasságból 2-2 gyermek született. Ez a házasság is tönkrement..jó pár hónappal ezelőtt fogta a 4 gyereket és elköltözött a férjétől..3 hónapja viszont a legkisebb gyerek a férjnél van,ő neveli, ott lakik,onnan is jár iskolába...viszont a feleség sem a családi pótlékot, sem a gyermekvédelmi utalványt nem hajlandó oda adni a férjnek...válóper és gyermek elhelyezés még nem volt... Ráadásul azzal fenyegetőzik a feleség, hogy ha a férj szól a gyámügynek akkor feljelenti...ilyen esetben mit lehet tenni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

besszerrita # e-mail 2013.11.13. 08:33

Csabees6639

Vissza kell fizetni jogosulatlanul fel vett pénzt. Szerintem egyszerűbb , nem nagy összeg ha nem volt hosszú ideje, mit belekeveredni hazugságokba.

Veronika21 # e-mail 2013.11.13. 07:21

Tisztelt fórumozók!
A gyermekem nappali tagozaton tanul, a második szakmáját szerzi meg.Szeptember és október hónapra nem kaptam meg a családit vagyis az iskolatámogatásit. Már október közepén el küldtem a kért iskolai igatolást ami be is érkezett.azt mondták legyek türelemmel de meddig?? Mit tehetek hova telefonálhatok? Aki tud válaszoljon nekem...

Csabees6639 # e-mail 2013.11.12. 20:22

Köszönöm! Fontos választ kaptam! :)

monalisa1 #   2013.11.12. 20:05

Javítva amít előzőekben írtam: nem vagy egyedülálló mert élettársad van, még akkor is ha nem vagy oda bejelentve. Mielőbb ki kell javítani a nyílatkozatot ill. újat beadni. (Írd hogy nemrégtől vált komolyra a kapcsolat ezért előzőekben egyedülállónak tekintetted magad.) Nem valószínű hogy szankcionálnák a dolgot.

Csabees6639 # e-mail 2013.11.12. 18:51

Tisztelt Monalisa1!

Akkor egyben.

Végy egy szülőt, aki egyedül neveli a saját önkormányzati tulajdonú lakásában a kiskorú gyermeket. Ez a felnőtt személy átköltözik egy másik felnőtthöz, és viszi a gyermeket is.
Ezt a felnőtt személyt lenyilatkoztatja a MÁK, mivel tudomása van arról különböző közokiratok alapján arról, hogy együtt él egy másik felnőttel. A nyilatkozatot tevő mit sem sejtve azt nyilatkozza MÁK felé, hogy ő továbbra is egyedülállóként neveli gyermekét.

Kérdésem: ebben az esetben a MÁK a nyilatkozatot veszi alapul, vagy a tudomására jutott közokiratok alapján... Mit tesz, tehet?

monalisa1 #   2013.11.12. 13:15
monalisa1 #   2013.11.12. 13:10

Csabees6639

A beköltözött fél mit tagad: azt hogy van saját lakása vagy azt, hogy most nem abban lakik... A gyermeket egyedül nevelő szülői státusz egyértelmű, ezen a házasságkötés módosíthat...

A családi pótlékkal kapcsolatban minden megtudható: http//www.csaladipotlek.info.hu

Immaculata #   2013.11.12. 10:53

Milyen bírósági végzésed van neked!?

Nyilván jogerős ítélet.

Mostanra van egy jogerős bírósági döntése. A meghurcoltatása már évvekkel ezelőtt megtörtént. Muszáj ezt olyan embernek kérdőrevonnia, aki nem ismeri és el sem tudja képzelni a helyzetet?

laca50 # e-mail 2013.11.12. 10:46

Attila2

Milyen bírósági végzésed van neked!?
18 évesen, tehát nagykorúan, lepattantál otthonról és követelőzöl? Mi alapján? Főleg ha ilyen jóban vagy a szüleiddel. Ajánlom, inkább menj el dolgozni és estin jár iskolába.

Csabees6639 # e-mail 2013.11.11. 19:23

Az érintett személynek van saját lakása, érzelmi kötődés miatt költözött a másik félhez, de ezt tagadja. Amennyiben a MÁK tudomást szerez erről a tényről, mit tesz, mit tehet?

monalisa1 #   2013.11.11. 18:00

Csabees666639

A gyermeket bizonyára egyedül neveled, az hogy esetleg lakik valaki más is a lakásban az a gyermek "nevelésében" nem mérvadó., a magánéleted státusza = egyedülálló.

Az ügyfélszolgálatnál e-mailban kérdezz rá.

----
  • laikus hozzászóló
Immaculata #   2013.11.11. 16:50

Attila2!

Családi pótlékra, iskoláztatási támogatásra akkor vagy jogosult, hogy közoktatási (középiskolába)intézménybe jársz.

Keresd fel a gyámhivatalt, mindenben segítenek Neked.

A tartás elmulasztása bűncselekmény, a gyámhivatal segít neked mind a feljelentésben, mind a tartásdíj behajtásában.

Mielőtt hazamennél telefonálj előtte, hogy mikor mennél és mit szeretnél elhozni onnan.

Csabees6639 # e-mail 2013.11.11. 15:12

Tisztelt Jogi Fórum!

Amennyiben a MÁK lenyilatkoztatja a nevelő szülőt, hogy egyedül neveli-e a gyermekét a szülő, és a folyósító szervnek tudomása van arról, hogy nyilatkozó hamis adatot szolgáltat, akkor mi történik?

MÁK feljelentést tesz? Ha igen, milyen jogszabály alapján? Ha nem, milyen alapon utasíthatja el?

Köszönettel!

Attila2 # e-mail 2013.10.28. 19:50

Üdvözlök mindenkit!

18 éves,önálló háztartásban élő tanuló vagyok.Jogerős bírósági döntés született arról,hogy mindkét szülőmtől gyerektartást kapok megélhetési és tanulmányi költségeim fedezésére.Abban az esetben,ha nem fizeti a szülő adott hónapban,mennyi idő alatt hajtják be rajta és kapom meg?E nélkül nem tudom fizetni az albérletet.
Igényelhetem-e a családi pótlékot?Ha igen,hol?Mennyi idő,míg kézhez kapom?
A bírósági ítéletben az szerepel,amennyiben megfizeti a szülő a tartásdíjat,egyéb követelésem nem lehet vele szemben.Ilyen feltételek esetén is igényelhetem a családi pótlékot,ha egyáltalán lehet?
Beléphetek-e az elhagyott családi lakásba?Mit hozhatok el otthonról(pl.ágyat,matracot)?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Crowe # e-mail 2013.10.24. 08:29

Üdvözlet.

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 15 éves lányom, az anyánál lett elhelyezve annak idején. Na most anyuka elköltözött a gyerek itt maradt mert ide akar járni suliba, és nem is akar oda költözni az anyjához. Kérdésem ha beadom a családira az igénylést mi történik? megkapom e hisz anyuka igy nem jogosult rá szerintem.

Kinga3 # e-mail 2013.10.08. 09:47

Persze,hogy adtam be iskolalátogatási igazolást!
Még szeptember elején beadtam,amit az iskola leigazolt a lányomnak.
Nagyon érdekes dolog ez,mert a többi osztálytársai kapják a családi pótlékot!
Tehát itt valami nagyon nagy félreértés történhetett!!!

nildiko # e-mail 2013.10.07. 13:07

A MÁK és a beadványok?Nevetséges a dolog!Június 24-én írtam először,a gyerek nálam a pénzt meg Apa szedi fel!Végül is még csak október 7 van..

Jeromos # e-mail 2013.10.07. 12:16

Köszönöm a választ, Nildikó!

besszerrita # e-mail 2013.10.07. 09:19

Kinga3

Adtál be érvényes iskolalátogatási igazolást? nem automatikus a dolog, ha nem adtad be honnan tudnánk a Máknál hogy még tanul?

nildiko # e-mail 2013.10.06. 20:14

Jeromos!Egyetemi tanulmányokat folytató gyerek után nem jár családi pótlék.Max kérheted az államkincstárnál a beszámítását,ha van nála kisebb gyereked,aki után jogosult vagy családi pótlékra.Ez kb 1200 ft havonta :)

Jeromos # e-mail 2013.10.05. 13:25

Nekünk sem fizetnek augusztus óta családi pótlékot. Lányom 1994. március 1-én született és most kezdte nappali egyetemi tanulmányait.

Ilyenkor nem jár tovább??

monalisa1 #   2013.10.04. 21:58

Tudnám javasolni, hogy írni egy e-mailt a lakhely szerinti MÁK-nak és tőlük kérdezni hogy a gyermek miért nem kapja továbbra is a családi pótlék., az ügyiratszámot megadni.

----
  • laikus hozzászóló
Kinga3 # e-mail 2013.10.04. 19:14

Családi pótlékkal kapcsolatban,Én is most kaptam a Kincstártól egy levelet,hogy nem kap a lányunk tovább családi pótlékot.
Nappali tagozaton tanul tovább,középiskola után OKJ-s iskolába.Idén májusban múlt 18 éves a lányunk.
Ebben csak az a legérdekesebb,hogy a lányom osztálytársai kapják a családi pótlékot tovább....
Most írtam az előbb a Kincstárnak,hogy magyarázzák már el,hogy ez,hogy történhet így meg...?
Ön szerint ez igazságos?