családi pótlék


nonolet # 2018.08.01. 12:26

Persze...

A házassági vagyonközösség a szétköltözéssel véget ért.
Akkor is, ha papíron még él házasság.

Feltéve!!!, hogy: "a helyreállítása már reálisan nem várható"

Viduci # 2018.11.01. 21:11

3 gyermek közül: egy gyermek középisk tanulm folytat, 18.éves lett, de 2019.májusban érettségizik.

2.gyermek egyetemista, osztatlan képzésben tanul.21éves.
3.gyermek egyetemista, első mesterképzésben, 24 éves.

Eddig 1 fő után emelt csp-t kaptunk össz16000,-Ftot,/ másik kettőt figyelembe vették, mivel a másik 2 gyermek egyetemi tanulm folytat.
De 2018 ösztől már 12200,-Ft/hó-t
pedig a hallg jogv ig leadtuk.Kérelmet beadtunk ,mint eddig, de vajon miért nem számitják be a két egyetemistát, mint eddig?

alapember # 2018.12.14. 10:49

Van egy 18 éves fiam, aki most a gimnázium 12. osztályába jár, jövő májusban fog érettségizni. Augusztusig minden probléma nélkül megkaptam utána a családi pótlékot. Mivel augusztusban dupla családi pótlékot kaptam, így azt értem, hogy szeptemberben nem kaptam családi pótlékot. azt azonban már nem, hogy miért nem kaptam októberben, novemberben és most decemberben sem. Felhívtam a Magyar Államkincstárat dec. 6-án, ahol ők elismerték a hibát, azt mondták, jogosult vagyok az elmaradt pótlékokra. Azt azonban nem tudták megmondani, hogy mikor fogom megkapni az elmaradt 30.600 Ft-ot... Tudna esetleg választ adni nekem, hogy ilyen esetben az elmaradt családi pótlékot mennyi idő múlva utalják a számlára? Szeptemberig minden hónap 5.-éig ráutalták, azóta már kétszer telefonáltam az Államkincstár debreceni fiókjába, mindkétszer azt mondták, hogy a kérésem továbbították az illetékeseknek és hogy valóban jogosult vagyok az elmaradt családi pótlékokra, de azt nem tudták megmondani, mikor utalják. Meddig kell ilyen esetben utalniuk?

Fazek71 # 2019.01.28. 14:49

Tisztelt Mindenki!
Röviden az én történetem amiben segítséget szeretnék kérni..2013.ban szétmentünk a feleségemmel..Elköltöztem tőlük a családit én kaptam amit minden hónapban természetesen megkapott a gyerektartásal együtt..2017 októberében hivatalosan is elváltunk..2018 márciusban intézte el a volt feleségem hogy az ő nevére jöjjön a családi pótlék..Most kaptam egy levelet hogy fizessek vissza 1.358.700 forintot mert hogy "jogalap nélkül" vettem fel a családit..Kérdésem hogy tudom érdemben igazolni hogy én ezt a pénzt minden hónapban eljuttattam a volt nejemnek..Aki természetesen igazolná hogy minden családit hiánytalanul megkapott..Mi a teendőm ilyenkor?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Vikk29 # 2019.04.29. 05:12

Tisztelt Mindenki!A párom 2 évig jogtalanul vette fel a családi pótlékot,pénteken sikerült elintéznem nagy nehezen a MÁKNÁL hogy végre én kapjam,és ő jogtalanul jutott hozzá az összeghez.Az lenne a kérdésem hogy amit 2 év alatt felvett,jogi úton vissza tudom perelni,vagy az MÁK kiküldi nekem?
Előre is köszönöm

sanyi1985 # 2021.08.28. 13:56

Tisztelt mindenki! 2 lányom van akiket a volt élettársam nevel egy ideig 40e ft fizettem a 2 gyermekre és ez idő alat ellenem nevelte őket. 2 munkahelyen dolgozik.de ezt meg spécizte most 2021 ben be nyújtotta hogy nem 40e ft ot fizesek hanem 50e ft ot bele is mentem és 1 3ve van élettársa is! de ez idő alat az új kapcsolatombol ami 6 éve tart születet 1 fiam, jelenleg mind ketönknek van fejenként 1millió ft banki hitel. Jelenleg 165e ft a nettóm a feleségem 80e ft kap még a munkahelyétöl! Az lenne a kérdésem hogy így nem tulzótt az 50? Vagy ha igen akkor mit tehetek hogy kevesebb legyen! A félre értések el kerülése érdekében: nem arol van szó hogy nem akorok gyerek tartást fizetni hanem a kissebik gyermekem sinyli meg mivel nem elég a megélhetésre!

kovacsl # 2022.08.14. 05:10

Sziasztok
Családi pótlékot meg lehet osztani fele fele arányban? Most anya kapja.
Ezt válás előtt is el lehet intézni vagy csak válás után?
(Pl szja visszatérítés miatt kérdezem)
Köszönöm

drbjozsef # 2022.08.14. 14:52

kovacsl,

Persze hogy meg lehet. Felveszitek a bankból készpénzbe, és kettéosztjátok.

Amúgy igen. Lásd itt. Első gugli találat.

https://www.azenpenzem.hu/…adojat/8385/

drbjozsef # 2022.08.14. 14:53

Persze, csak váltott gondozás esetén!

Majordomus # 2022.08.14. 18:43

Vagy utaljátok egymásnak. Egyszerübb mint a hivatalban lezongorázni...