hitel elszámolása a bankkal!!!!


monsoon # 2010.10.08. 05:51

Sziasztok,
rendesen fizettem a törlesztőrészletet és akamatokat (Merkantil bank), az utólsó részlet 2010. júliusban volt esedékes.
Rákérdeztem, miért nem kapom meg a törzskönyvet. Válasz helyett jött a lefoglalás, hétfőig kaptam haladékot. Mi ez??? Nekem az összes befizetésről van bizonylatom, de ez a behajtót nem érdekli. A banktól nem kaptam se felszólítást, se egyenlegközlést.
SOS Segítsetek!!!

monalisa1 # 2010.04.19. 18:18

A személyi kölcsön jelenlegi egyenlege + annak ki tudja mióta a 29%-os késedelmi kamata + a végrehajtási költség, vélem már túlhaladta az autó 350 ezer forintra becsült értékét. Ha a végrehajtó nem talál más ingóságot és/vagy ingatlant -részben vagy egészében- ami a tiéd, akkor lefoglalja az autót: nem használhatod többé. Valamint 30 nap multával köteles leszel a végrehajtó által közlendő használtautó kereskedésbe bevinni leadásra. (Ha ne te viszed be a kocsit az ca. 60 ezer forintba kerülhet...)

Arra lehetőséged van hogy a bagóért (= 150-200 ezer forint értékben) lefoglalandó kocsira többért keress vevőt ama 30 napon belül, és aki majd a végrehajtónak fizet. A visszamaradó hiteltartozás továbbra is a tiéd.

És a sajna a köddé vált autó saját hitelét továbbra is fizetni kell - egálig.

Ha tudsz valahogy szerezz pénzt és rendezd a személyi kölcsönt, külön ugrik az autó és visszamarad a két hiteltartozás...

"Lisa"
laikus hozzászóló

baba53 # 2010.04.19. 15:43

Szeretném megkérdezni , van egy kocsim ami kb.350000ftér,van rajta hitel 200000ft, ezt rendesen fizetem, de sajnos van egy másik bank általi hitelem/személyi kölcsön ami rövid időn belül Bíróságra kerül, a végrehajtás során ráterhelhetik a kocsira?Vagy kötelezhetnek az eladására??

baba53 # 2010.04.19. 15:43

Szeretném megkérdezni , van egy kocsim ami kb.350000ftér,van rajta hitel 200000ft, ezt rendesen fizetem, de sajnos van egy másik bank általi hitelem/személyi kölcsön ami rövid időn belül Bíróságra kerül, a végrehajtás során ráterhelhetik a kocsira?Vagy kötelezhetnek az eladására??

Lityu # 2010.04.10. 16:52

nem költöztem, nem kerestek.de sajnos az 5évben még ígyis benne vagyok.sajnos.
de azért köszi

Lityu # 2010.04.10. 16:52

nem költöztem, nem kerestek.de sajnos az 5évben még ígyis benne vagyok.sajnos.
de azért köszi

monalisa1 # 2010.04.08. 16:21

Dátum szerint pontosan számold ki hogy az autó elvitele után az évekig semmi az innen van az 5 évben vagy azon túl - esetleges szerencsés esetben.

Ezen időszak alatt netán nem költöztél-e máshová, hogy a fizetésre felszólító hivatalos levéllel nem találtak meg?! (Csak kérdeztem, amúgy nem ritka hogy ide-oda bútoroznak az emberek.)

Lityu # 2010.04.08. 10:03

köszönöm a segítséget.
igen kaptam az előtt is levelet, de aztán elvitték az autómat,a másikat az első tisztázása képpen. és utána nem kaptam évekig semmit, és most megint, sajnos.mindegy, koszonom a válaszod, és a segítséged..szép napot

monalisa1 # 2010.04.07. 22:16

Sajnos semmi jót nem tudok írni: 1. a hitelfelvétel óta egész biztosan többször is kaptál levelet a banktól/végrehajtótól melyben a tartozás rendezésére szólítottak fel, azaz minden egyes esetben az 5 év elévülési idő megszakadt, vagyis újra kezdődött., 2. mivel semmi nincs a neveden és munkád/jövedelmed sincs így a végrehajtás szünetel - ettől függetlenül a hitelt terhelő késedelmi kamata és az egyéb járulékos költségek ketyegnek tovább. (Rossz esetben jövő ilyenkor már két millió forint körül fog járni az össztartozás.)

Ha majd lesz munkád annak 33%-át levonják - egálig... (Tekintsd úgy mintha t.díjat fizetnél hosszú éveken keresztül.)

Próbálj másodállást- mellékfoglalkozást találni, az a kis pénz jól jöhetne.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Lityu # 2010.04.07. 20:53

Segítségüket kérem
vásároltam egy autót 2005-ben, hitelre, 300 ezer Ft-ért, sajnos átvertek a kereskedők az autóval, mert használhatatlan volt.2napig müködött, majd teljes rommá vált, a létező összes hibája kijött, vissza akartam cserélni, élve a 3napon belüli cserével, de a kereskedők letagadták, hogy ilyen nem létezik és nem cserélik vissza.beletörödtem, probáltam eladni, nem ment.így mivel használhatatlan volt az autó, nem fizettem a részletét.vettem egy másik autót, amit viszont sajnos elvitt a bank az előző autó miatt, mivel az csak kamatozott, tehát annak fejében elvitték, nos de nekik ez sem volt elég, a minap kaptam egy levelet, hogy a 300ezer Ft-os autóm, ami fejében már elvitték a másik autómat, már 1millio6száz ezer Ft-nál jár, mármint a kamat és fizessem be.a kérdésem a következő: van e elévülési idő ilyen esetben, és ha már nincs a nevemen semmi és munkanélküli vagyok,hogy tudják rajtam behajtani ezt az összeget.várom a válaszukat, köszönettel

monalisa1 # 2010.01.25. 17:42

Próbáljátok meg rendkívüli törlesztéssel lerendezni a 100.000-19.600 = 80.400 Ft tőketartozást - a bank valószínűleg nem tagadhatja meg az egyösszegű visszafizetést. És ha fel is számít 20-30 ezer forint egyszeri kezelési költséget, arra NEM kötelezheti az ügyfelet hogy holtja napjáig fizesse a horribilis kamatot - ha módjában áll előtörleszteni.

A vásárlás helyén volt-e kitéve a pénztárnál egy általános tájékoztató a hitelfelvételről - úgy általában?!

monalisa1 # 2010.01.25. 17:35

Vannak olyan "akciós" vásárlási ajánlatok amikor az éves kamat akár 200% fölötti is lehet...

Úgy általában "0" Ft önrész befizetése nélkül, kártyával történő vásárlás esetén 30-40% közötti kamat átlagosnak mondható.

Szerintem a testvéred "elfelejtett" széleskörűen tájékozódni a felveendő hitellel kapcsolatban, mert

7x2.800 = 19.600 Ft ez helyes, azonban a tőketartozásra jön 3.300 Ft/hó ca. 128% kamat és biztosítás.

"Mona"
laikus hozzászóló

DombiKároly # 2010.01.25. 12:36

Kérdésem az lenne hova érdemes fordulni? Mert a telefonos ügyfélszolgálat természetesen nem segített. Ilyen ütembe hosszú évekig szedi majd a sarcot a cég, mert nem érdeke hogy visszafizessék a hitelt.

DombiKároly # 2010.01.25. 12:31

Kedves fórumozók!

Testvérem vásárolt tavaly májusban auchan kártyára 100,000 Ft értékben. A havi törlesztőrészlet 6,100 Ft volt eddig. Most került a kezembe egy elszámolás mely szerint még 91,000 Ft-al tartozik, januárban. 7 havi törlesztés után 9,000 Ft-ot sikerült törleszteni. Ez már fura, de a havi törlesztő részletből:

6100 havi csekk összegből
2800 hiteltörlesztés
3300 Ft a kamat és a hitlebiztosítás

Valahogy nem akarnak összeadódni a számok mert saját bevallásuk szerint is 7 hónap alatt 19,600 Ft ot törlesztett. Akkor kérdem én miért kérnek még mindig 91 ezret?

Loorena # 2010.01.20. 15:01

Vásároltam egy autót ,illetve lizingeltem,20%al hoztam el és fizettem a részleteit majdnem két évig.
Ekkor ellopták.Mivel volt cascom,fizetett is a banknak,de még mindig követel a bank tőlem 960.000,-Ft-ot.Hozzátartozik egy kétéves seatot vásároltam aminek az ára 2.300000 volt.
MIvel nem tudom kifizetni,és nincs semmiféle ingatlan a nevemen,nem tudom ilyenkor mi történik?

Bogyika # 2010.01.20. 12:34

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni:

2006. novemberben vásároltunk egy személygépkocsit a Bank Plus Zrt. finanszírozásával 3 évre, 2009 decemberben ez lejárt, mivel számláról vonták. 2010. január 20-án kaptunk egy levelet és egy 3000 Ft-os csekket, a levélben az volt írva, hogy ha szeretnénk hozzájutni a törzskönyvhöz, akkor fizessük be a csekket. Mi ezt jogtalannak tartjuk, mivel a szerződésben ilyen kikötés nem volt.

isihawaii # 2009.12.27. 14:45

Elöször is Mindenkinek Boldog Karácsonyt !
Van egy történetem lassan 3 éve fizetem a hitelemet a Cib Lízingnél és olyan fer játékosok hogy most ugyanannyi a hitel a kocsimon mint amikor felvettek de megértem megkell élniük.
Kértem egy elszámolást ami igy áll:
Töke összege: 1.635.607 ft
Árfolyamkülömbözet:340.509ft
Töketartozás összesen:1.976.116 ft
Kamat összege:3.613 ft
szerzödés lezárási díj:98.136ft
Kicsit több mint 2 millióval tartozom a banknak.
A kérdésem a következő:hogy járok jobban a visszaadom a banknak vagy felrakom netre az autót csak a probléma hogy a kettő közötti összeget nem tudom kifizetni.Ha a banknak visszaadom a fent maradó hitelt azt kérhetem hogy visszatörleszthetem és arra mennyi idöt adnak?
Mit tennétek a helyemben??
Köszönöm a segitségeteket elöre is !

végrehajtó1 # 2009.12.20. 15:08

sill01

Ha az Apeh nem tiltotta le a fizetésed 33 %-át akkor írj végrehajtási kifogást a főosztálynak címezve.

monalisa1

A részletet nem megbeszélni kell az ügyfélszolgálaton hanem levélben kérni az Art.-ra hivatkozva .:)

nandy # 2009.12.20. 11:23

Gondolom, ha az APEH árverezné el az autót, először az adótartozást egyenlítené ki a befolyt összegből, majd a bankot.

Nem, pont fordítva...
Bármikor lefoglalhatja az autót az APEH, függetlenül a hiteltől.
végrehajtója válogatja, hogy árvereznek-e vagy sem.

monalisa1 # 2009.12.20. 10:22

Ha van munkahelyed van jövedelmed, rendezd te magad a kisebb adótartozást - akár részletre is., megbeszélhető az APEH ügyfélszolgálatán. Az autóra meg próbálj te magad vevőt szerezni, pénzügyileg kisebb lesz a bukta a dologból.

"Mona"
laikus hozzászóló

sill01 # 2009.12.19. 17:58

Végrehajtó 1

Nem tudom, miért nem tiltják le. Pedig van bejelentett munkahelyem. Gondolom, ha az APEH árverezné el az autót, először az adótartozást egyenlítené ki a befolyt összegből, majd a bankot.

Tisztelettel: sill01

végrehajtó1 # 2009.12.18. 18:49

sill01

Nekem itt valami sántit.Ha kisebb a tartozásod miért nem tiltják le?
Ha az autó a hitel fedezete akkor az Apeh bolond volna lefoglalni mert az értékesítésből befolyt összeget a banknak kell utalni.

Itt nekem valami nem kerek a leírásodban.

monalisa1 # 2009.12.18. 17:39

ad1) Fizesd meg az APEH tartozást, valamint próbálj te vevőt szerezni az autóra aki bizonyára többet fizet mind amennyiért a bank "vesztegetné" a kocsit. (Az illető a banktól veszi meg az autót, a visszamaradó tartozás összege kevesebb lesz.)

ad2) A fenti első mondatrésze, valamint próbálj a bankkal új szerződést kötni hosszabb lejártára de havi kedvezőbb törlesztőrészletre.

Közben hátha valahonnan pénzt látsz és így lesz miből időelött rendezni a tartozást.

Mindeközben hogy kocsi nélkül ne maradj, a bankkal megállapodni abban, hogy pár százezer forintért -és hitelre- veszel valami járgányt.

Másik is csínálták már ezt, működik.

"Mona"
laikus hozzászóló

sill01 # 2009.12.18. 10:15

Tisztelt fórumozok!

A véleményeteket szeretném kérni, mielőtt rosszul döntenék.

2007-ben vásároltam egy autót, konkrét munka céljára. A vétel ár 5.400.000-ft volt, ebből 1.400.000-ft-ot fizettem be és 4.000.000-ft-ot hitelezett a bank. A tulajdonos én vagyok, a hitel fedezete, pedig az autó. Sajnos a válság és egyéb okokból 2009 őszére eljutottunk oda, hogy nem tudjuk fizetni ezt a konstrukciót. Ez most kb: 50.000.- + az árfolyam különbözet, ami havonta 20.000-30.000,- forint között mozog.
A bank az autót nem tudja értékesíteni, mert egy kisebb adótartozás miat az APEH lefoglalta.

Vajon, hogy járok jobban ( vagy kevésbé rosszabbul ) ?

Ha kifizetem az APEH tartozást ( jelen esetben tényleg pár tízezer forint ) és visszaadom a banknak az autót, majd ő olyan áron értékesíti amilyenen, akarja?

Vagy ragaszkodom a hitel elszámoláshoz, és mivel egy összegben nem tudom kifizetni, megpróbálok velük egy kisseb törlesztő részletben megállapodni, még ha igy, mint fedezetlen hitelnek magasabb is lesz a kamata?

Tisztelettel: sill01

varjas31 # 2009.11.15. 12:33

Kedves forumozok

Régebben irtam a mi esetünkről amikor a bank igen csak sok pénzt követelt tőlün ,és szerintünk elég olcsón adta el a gk.Bíróságra vitte a bank a dolgot.Ez volt a mi szerencsénk, mert sajnos sokan nem tudják, hogy a per eljárás allatt kérni lehet az igazságügyi szakértői véleményt.Mi ezt tettük,és megállapitotta,hogy majdnem 500.000.-fttal olcsobban adták el a gk.Az igazságügyi szakértői véleményt a banknak sem lehet kétségbe vonni,és ez per döntő.Igy mi most a tőlünk követelt 800.000.-ft helyett,csak 200.000.-ft ot kell fizetni.Nem mindegy.és szerintünk is ez a reális.Hát ha tehetitek kérjetzek ti is hivatalos vizsgálatott,igaz 40 000ft ba kerül de megéri