gyermekelhelyezés megváltoztatása


nellka # 2010.03.01. 17:43

Hát pont ez a probléma.A fiam már 1 éve cuccolt,az apa meg húzza a pert is,hogy nem engedi a fiát ,tehát most sem fogja nem is beszélünk mert csak a vádaskodások mennek

monalisa1 # 2010.03.01. 18:03

Az egy év ottlakásnak már súlya van, valamint ha a fiu tényleg betöltötte a 16. életévét, akkor az apa már nemigen tud keresztbe tenni - lezajlik még ez a gyámhatósági eljárás és lezáró pecsét kerül az ügy aktájára.

Vagyis nem a fiát nem akarja tenálad tudni, nem, hanem a kakaskodás...

"Lisa"

angelpower # 2010.05.07. 19:05

Segitseget kerek!

2009. Szeptemberben lezarult a germekelhelyezesi perunk. Mindket gyermekem felett(6 es 5 evesek) en nyertem meg a felugyeleti jogot.A targyalas utan apuka normalisnak mutatkozott es ezert hosszabb idore is elengedtem hozza a babaimat mint ami a hatarozatban van. Fel eve van egy kulfoldi parom.Apukaval ket honapja megbeszeltuk,hogy mindket gyermek javara vallna ha ket idegen nyelvet is megtanulnanak, es abban egyezztunk meg,hogy nala hagyom a gyerekeket amig biztonsagos legkort teremtek nekik az uj orszagban.Ez megtortent,de apuka nem akarja a gyerekeket kulfoldre engedni illetve vissza adni sem. A kerdeseim a kovetkezoek lennenek: A birosagi hatarozattal vissza kapom-e a gyermekeimet igy,hogy az apanal laktak ket honapot? Illetve, ha megcsinalatom az utleveluket es az apa bele egyezese nelkul kihozom oket kulfoldre akkor mikor es milyen papirt kell a birosagra beadnom a lathatas modositasara vonatkozoan?

monalisa1 # 2010.05.07. 19:33

A bírósági végzéssel a kezedben menj a rendőrségre, miszerint a gyermekek nálad vannak elhelyezve valamint a felügyelet is a tiéd - nem megosztott. A rendőrök 24 órán belül visszahozzák neked a gyermekeket, illetőleg te is menj velük/értük az autóban.

1 évig külföldön lehetnek a gyermekek azzal hogy a bíróság által előírt láthatást/kapcsolattartást annak megfelelően biztosítanod kell - szóval innentől problémák lesznek... Emiatt az apa a gyámhatóságra fordulhat, ők pedig elkezdenek majd téged bírságolni... - távollétedben is.

Ahhoz hogy a gyermekek 1 éven túl is külföldön legyenek, illetőleg végleg, ahhoz a bíróság engedélye szükséges.

Azzal hogy a láthatások jelentősen megritkulnak az apa kapcsolattartási joga csorbul., legjobb ha valamiképp egyezségre tudtok jutni.

Gyakorlatilag már onnantól módosítani/rendezni kell a gyermekek és az apa talákozásának dolgát, hogy az egyébként "menetrendszerű" első láthatás elmarad.

És végezetül de nem utolsó sorban: mivel te viszed el a gyermekeket az állandó lakhelyükről, minden egyes láthatás utaztatási költsége oda-vissza téged fog terhelni!...

"Lisa"
laikus hozzászóló

angelpower # 2010.05.07. 20:14

Koszonom a gyors valaszt! Azt hiszem mar tudom a megoldast. Nagyon orulok,hogy hirtelen felindulasbol tamadt panikomra maris kaptam valaszt.Ez jo erzes. Koszonom.

monalisa1 # 2010.05.07. 21:14

Azért ami előtted áll nem lesz egy sétagalopp...

Melinda19 # 2010.06.01. 19:09

Üdv mindenkinek!
Egy viszonylag érdekes ügyben,ami sajnos nekünk,akik benne élünk maga a káosz.
Szereném a segítséget kérni!
Elözö házasságomból született 13éves lányom, édesanyám szeretné tölem elperelni.
Már 7 éve,életvitelszerüen tartózkodom külföldön.Válásunk után gyermekemet nálam helyezték el, közösmegegyezéssel.
Eleinte amig külföldön dolgoztam édesanyám vállalta a gyermekfelügyeletet,természetesen
vállaltam az anyagi támogatását is,ez egy darabig nem is okozott gondot.
Mikor szóbakerült ,hogy szeretném külföldre vinni és ott nevelni,akkor
édesanyám a gyámhatósághoz fordult és gyermekelhelyezési pert indított.
Mik a nagyszülöi jogok és milyen jogai vannak egy 13 éves lánynak?

monalisa1 # 2010.06.01. 20:09

Mivel bizonyára nem vagy gyilkos és többszörös fertőző betegséged sincs, semmi sem ad nyomós okot/alapot arra hogy a bíróság elvegye tőled a gyermeket.

Legfeljebb a másik szülő léphet fel azzal a kifogással, hogy a gyermek végleges külföldre vitele miatt a láthatás/kapcsolattartás megritkulna, megnehezülne.

Igaz, a nagyszülőnek is joga van az unokával időkönként találkozni, nos a fenti problémát kell valahogy áthidalni, megoldani.

Vagyis a kérdésben a végső szót a bíróság mondja majd ki. A bíróság egy 13 éves gyermek véleményét meg megkérdezi.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.06.01. 20:19

Egy éven belüli időtartamra minden különösebb nélkül kiviheted a lányodat azzal a megszorítással, hogy az eddigi szabályozos szerinti kapcsolattartást biztosítod a nagymamának - vagyis hozod-viszed a kislányt és fizeted ennek mindenkori többletköltségét.

Egy éven túli időre a bíróság határozata szükséges.

Magánvélemény: minden gyermeknek előnyére válik a rövidebb-hosszabb külföldön élés, egyrészt nyelvet/nyelveket tanul meg, másrészt új kulturával találkozik.

Anyukádnak nyugtasd meg: az iskolai szünetekre hazajön az unoka, valamint ahogy módod engedi többször is hivd ki magatokhoz.

Sokan "kézzel-lábbal" tiltakoztak már a gyermek ill. az unoka kivitele ellen, aztán idővel megváltozott a véleményük...

Melinda19 # 2010.06.01. 20:46

Tisztelt Mona!
Köszönöm a gyors választ!
Természetes,hogy lányom elönyére válna a lehetöség,
neki csak a legjobbat szeretném.
Ausztriában élek,nem lenne messze és a
kapcsolattartás is biztosítva lenne,valamint
volt férjemtöl is támogatást kapok ez ügyben,mert
ö is azon van.
Csak ott kezdödik a gond,hogy édesanyám az anyagiakat
nézi,lányomon keresztül akar jövedelemhez jutni,de
viszont a körülményekkel otthon nem igazán foglalkozik.
Elhanyagolja a háza,magát is és elképesztö körülményekkel
kellett szembesülnöm a legutóbbi találkozásunk során.
Több tonna szemét halmozódott fel.
A gyámhatóság meg nem tesz ellene semmit,söt
az "ártatlan "nagymama pártját fogják,mondván ,ha az
anyagiak rendben,akkor nincs ok aggodalomra.
Tehetettlenek vagyunk volt férjemmel együtt ebben az ügyben!

monalisa1 # 2010.06.01. 21:18

A volt férjeddel közösen menjetek el a gyámhatóságra és ott mondja jegyzőkönybe: hozzájárul a kislány végleges külföldre viteléhez - a láthatás/kapcsolattartás folyamatos biztosítása mellett.

A kislány a kettőtöké: dolgairól-, tanulmányiról- sorsáról közösen határoztok.

A nagymama majd az iskolai szünetekben, vagy amikor esetenként közben is hazalátogatsz a gyermekkel.

(Elsőre le kellett volna írni a lényeget: a volt férjed NEM ellenzi a végleges külföldre vitelét - és itt EZ a lényeg!)

monalisa1 # 2010.06.01. 21:27

Ha nem tudtok együtt megjelenni a gyámhatóságon, a volt férjed keressen fel egy közjegyzőt és ott tegyen jognyílatkozatot. Azt az okiratot kell eljuttatni a gyámhívatalba. (Kérjen hivatalos másolatot is, az meg szükség esetén a bíróságon lesz majd jó.) DE nem valószínű hogy mindezek után bíróságig megy az ügy az apa engedélyezése után.

monalisa1 # 2010.06.01. 21:29

Külön még annyit: alkalmasint küldj egy kis pénzt a mamádnak - megnyugszik...

monalisa1 # 2010.06.01. 21:37

A mamád portáján felhalmozódott nagy mennyiségű szemétről akár e-mailban is bejelentést lehet tenni az önkormányzat jegyzőjénél - valamint akár a "Köjál"-nál is, mert ha ott a rovarok, férgek szétmásznak...

http://www.antsz.hu

Tevéné # 2010.06.01. 21:56

Tevéné

hoppáréka # 2010.06.02. 02:47

Melinda19

Ne felejsd el, hogy a gyámhatóság felfogja tenni neked a kérdést, hogy sok-sok évvel ezelőtt miért nem vitted magaddal azt a gyereket, addig jó volt, hogy a nagymama nevelte, most hirtelen nem?

Erre is felkell készülnöd. Vagy hol volt az édesapa?

Mi a jó a gyereknek?
Eseti gondnokot fognak a gyermeknek kirendelni,a bíróság idejére, aki védi a gyermek érdekeit.

Megkérdeztétek már a gyereket, ő mit szeretne?

Vélemény: A nagyi elég nagy esélyel indul a gyermekelhelyezési ügyben, hiszen 6éve ő nevei, ez nem elfelejtendő.

A szemét?Ha a gyámhatóság, családvédelmis kimegy környezettanulmányra, majd ő leírja mit tapasztalt, és mi az elmondott.Ezt rövidre lehet zárni.

Tanács:Fogadj ügyvédet,mert neked 6évet valahogy megkell majd magyaráznod, hogy miért nem vitted magaddal a gyermekedet, vagy miért nem az édesapa nevelte.

Melinda19 # 2010.06.02. 05:51

monalisa1
Volt férjem nem ellenzi,söt szeretné is,hogy
mielöbb kiutazhasson,hisz elözö házasságából a
lánya is ma külföldön él.
Sajnos a szemét és gyermekem környezete senkit nem
érdekel,söt ki is hangsúlyozták a gyámhatóságon,hogy
" gyerekeknek nincsenek jogaik,
csak kötelezettségük".Nem érdekel senkit a környezet.

Melinda19 # 2010.06.02. 06:16

hoppáréka

Volt férjemmel kissebbik lányunk 10 éve
egy szívmütét következtében elhunyt,mi
"barátokként" váltunk el .Mivel ö sose
tudott kijönni édesanyámmal,így úgy
döntöttünk,lányom nálam marad.
Az élet úgy hozta,hogy külföldre kerültem.
Szerettem volna már évekkel ezelött is kihozni a
lányomat,de édesanyám mindig ellenezte,
mondván,ha "öreg és tehettelen "lesz ,lányom
ápolja majd és szolgaként bánik is vele.
Nem mehet sehova,be van zárva,senkivel nem is
tarthat kapcsolatot ,még iskolatársaival se.
Lányom szeretne nálam lenni,de a gyámhatóság
nem tesz érte meg semmit.
Magyarországon gyermeknek nincs joga,csak kötelezettsége
és ezt ki is hangsúlyozták,csak 18 évesen dönthet.
A családvédelmist is lecseréltette édesanyám,mert
lányom túl sokat beszélgetett vele.
Környezettanulmány is készült és a szemét nem érdekel senkit!
Nem akar senki felelöséget vállalni.

sagit # 2010.06.02. 08:03

Melinda19

Ha a lányod is úgyakarja befejezitek a tanévet és az apa beleeggyezésével huss...
Anyádnak még akkor sincs köze hozzá ha most Ő "neveli". A szülők döntenek és passz.

Melinda19 # 2010.06.02. 08:17

sagit
Ez ennyire egyszerü lenne "huss"...?
Szerintem sincs köze ,de
a gyámhatóságnak nem is érdeke a gyerek.

Tevéné # 2010.06.02. 16:53

Tisztelt Mona!

Nekem is hasonló a helyzetem mint Melindának.Válás után az akkor 3 éves fiamat nálam helyezte el a bíróság.Én utána elköltöztem 120km-re,Bp-re,megkértem az akkor még egyedülálló anyukám vigyázzon a gyerekre míg nemtalálok munkát,albérletet.1év után hiába akartam visszakapni a fiam,az élettársa akivel időközben összejött azt mondta hogy a testvére ügyvéd és ne is próbálkozzam ha egyszer odaadtam a gyermeket nincs jogom visszakapni.Anyu szeme láttára rugdosott meg,anyu megszüntette az otthoni állandó lakcímem így ha látogatni akartam azt mondta rendőrt hív.3-szori verés után belefáradtam,hibámra.2007-ben visszamentem spóroltam egy kis pénzt,de anyu megsejthetett valamit mert elindította a gyermekelhelyezési pert amit meg is nyert.Egy 5 diplomás pedagógus,pszichológus nőről van szó,és amióta nála van a fiam,dadog.Miért nem néz a bíróság jobban a dolgok mögé,megbeszélt időpontokat adnak a nagymama és társa úgy teletömik a gyereket,terrorizálják szegény csoda hogy még jól tanul az iskolába.Amit idén 5-ször cserélt mert anyu összeveszett minden tanárral.Azt mondta nem mondhatja otthon hogy szeret mert akkor kiadják a szobáját albérletbe szegény meg elhitte.Bárhol bármikor beszélek vele ott vannak mellette és súgják hogy mit válaszoljon,hogyan sértjen meg.Van e esélyem hogy visszakapjam tudom hogy hibáztam,de most 13éves nem akarom hogy tönkremenjen az élete.Találkozni is csak úgy tudnék vele ha lemegyek a szülői házba ott meg hallgathatom hogy előtte szidnak.Mit tegyek?

ObudaFan # 2010.06.02. 17:26

Ismerni kellene az eddigi iratokat, különösen az elhelyezés megváltoztatása iránti per iratait, de kétségtelenül nem kecsegtetőek az esélyeid. Végrehajtást kellett volna kérned, amikor nem adták ki a gyermeket, és nem neked akcióznod.

Tevéné # 2010.06.02. 19:06

Az elhelyezés megváltoztatását én akarom kezdeményezni,erről nincsenek iratok csak a gyermeket mikor elhelyezték 2éve anyámnál.

Tevéné # 2010.06.02. 19:26

Miért nem érdekli a bíróságot hogy a fiam az idén már az ötödik iskolát cseréli le,hogy elvileg pszihológus,logopédus,mozgásterapeuta a nagymama a gyerek mégis nála kezdett el dadogni?Hogy néha megpofozza az élettársa?Vagy nem a gyerek érzelmi,értelmi,anyagi háttere fontos?

ObudaFan # 2010.06.02. 19:50

A bíróság ki fog rendelni pszichológus szakértőt. A kérdés inkább az, hogy anyuka hóbortjai a gyermeket is veszélyeztetik-e.