gyermektartásdíj megelőlegezése


Balazs83 # 2017.06.19. 05:13

Én sem találtam semmilyen erre vonatkozó információt és egyetértünk abban, hogy pontosan 6 hónapnál nem régebbi foglalási jegyzőkönyvön van a lényeg.Ha esetleg valakinek lenne konkrét tapasztalata hasonló esetben vagy gyámhivatalban dolgozik és leírná az ő véleményét azt megköszönném. Sajnos a hallottak alapján biztosra veszem, hogy a kérelmemet így elutasítanák.

ObudaFan # 2017.06.16. 12:38

Szerintem nincs ilyen feltétel. Éppen az a feltétel, hogy az eredménytelen végrehajtást a végrehajtás szünetelését kimondó, hat hónapnál nem régebbi foglalási jegyzőkönyv igazolja.

Balazs83 # 2017.06.16. 11:19

Tartásdíj megelőgezésének a megindításával kapcsolatban szeretnék kérdezni. A kérdésem arra irányulna, hogy a 6 hónap nem fizetést honnan kellene számolni ahhoz, hogy az eljárást a gyámügynél meg lehessen indítani (a többi egyéb feltételem adott). Konkrét esetben a tartásra kötelezett szülő 2017. január 15-től nem fizet tartásdíjat. A fizetési határidőt a bíróság minden hónap 15-ig állapította meg. Ennek tekintetében 2017. június 16-án már letelt az az idő, hogy 6 hónapja nem fizetett. A végrehajtási lapot ebben az ügyben az illetékes bíróság 2017. január 18-i keltezéssel állította ki. Az ügyben eljáró végrehajtó 2017. június 9-i dátummal kiállította a végrehajtás behajthatatlanságáról és a végrehajtás szüneteltetéséről szóló jegyzőkönyvet.
A mai napon voltam érdeklődni a gyámhivatalnál, ahol az mondták, hogy a 6 hónap nem fizetést a végrehajtási lap kiállításától kell számolni, nem pedig attól az időponttól, amit a bíróság megállapított a tartásdíj megítélésénél (minden hónap 15-e). Azon kívül olyan szüneteltési jegyzőkönyvet kérnének, ami a végrehajtási lap kiállításától számított 6 hónapon túli dátummal van kiállítva.
A fentiek tekintetében az lenne a kérdésem, hogy a gyámhivatal helyesen tájékoztatott e az eljárásról és a 6 hónap nem fizetést valóban a végrehajtási lap kiállításától kell e számolni. Az érdemi segítséget előre is köszönöm szépen.

ObudaFan # 2017.06.01. 17:22

Azért egy tartás elmulasztása miatti feljelentést még meg lehet próbálni.

drbjozsef # 2017.05.31. 17:16

Hacsak azt nem, hogy ne hagyja elévülni, rendszeresen próbáljon behajtást indítani. Ha lesz munkája, lehet tiltani a fizetését, ha lesz vagyona, pl. örököl, akkor az is végrehajtható. Nem sok, de a semminél - egyszer talán a jövőben - több.

gerbera317 # 2017.05.31. 14:26

Erre nem lehet okosat mondani. Az állam csak jövőben lejáró tartásdíjat előlegez, hátralékot viszont nem fizet ki az adós helyett. Kb. öt évvel ezelőtt kellett volna kérni azt az előlegezést.

kriza46 # 2017.05.31. 14:02

Üdv mindenkinek! 2010 jun 22-én joherős ítélet született válóper és gyermektartásdíj miatt,ami azóta végrehajtóhoz került,lassan 6-dik éve! Semmit,de az ég világon semmit nem tudnak tenni,mivel vagyona nincs,dírekt olyan helyen dolgozik,hogy ne tudják vonni a fizuból a megítélt összeget! A végrehajtó,közölte,ígényeljem meg,az állam álltal megelőlegezést! Ez kb jó pár hónapomba került,míg mindenhonnan kikértem a szükséges íratokat! Bementem a gyámhívatalhoz a szükséges dokumentumokkal,és közölték,hogy mivel elmúlt a gyermekem.20 éves,ezért ez az út nem járható! 777000 ft a tartozása,behajtani nem tudják!! Nappali tagozatos középiskolába tanul a gyermekem,tartósan betegnek van nyílvánítva,de még a csp-t is megvonták,mondván elmúlt 20 éves!! Szóval teljesen kiborító ez a helyzet! Aki tud valami okosat,szívesen fogadom! Üdv:Kriszta

ObudaFan # 2013.04.05. 21:06

Tehetsz feljelentést a rendőrségen tartás elmulasztása miatt.
Lehet újra kérni a végrehajtást, ha lesz miből.

Boszi29 # 2013.04.05. 20:35

Egyébként ha most a végrehajtás most sikertelen akkor van lehetőség később megint beadni kérelmet a végrehajtásnak, hátha egyszer lesz esély, hogy valamit mégis tehetnek?

Boszi29 # 2013.04.05. 20:18

egy főre jutó havi átlagjövedelem a gondozó szülő háztartásában nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét. (2013.-ben 57 000 Ft-ot) [Gyv. 22. § (1)]

Ha nekünk éppen valamennyivel többre jut mint 57 000Ft per fő akkor már nem is vagyunk jogosultak rá. A gyerekemnek jár az a pénz amit már 2 éve egy fillért nem fizet az apja és tisztán megússza. Szerencsére nincs az ember úgy rászorulva, hogy az apja pénzéből jutna csak pénz a kenyerünkre de ez borzasztó, hogy ő egyszerűen éli az életét kötelességek nélkül.

Akkor mást nem is tehetek?

ObudaFan # 2013.04.05. 13:11

Az állam csak akkor előlegez gyerektartást, ha a gondozó szülő rászorul. Visszamenőleg nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 13:05

Nem értem a kérdést. Milyen per? Milyen főösszeg?

Boszi29 # 2013.04.05. 12:28

Tehát ha több lenne nekünk a per fő összege akkor felejtsem el ?

Ha ez nem lehetséges akkor mi mást tehetek? Neki csak joga van és kötelessége nincs?

Boszi29 # 2013.04.05. 12:03

Igen eredménytelen volt. Visszamenőleg is megadják a gyermektartást?

ObudaFan: Mi köze ez az én vagyoni helyzetemnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 12:02

Vagyis az egy főre jutó havi átlagjövedelem a gondozó szülő háztartásában nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét. (2013.-ben 57 000 Ft-ot) [Gyv. 22. § (1)]

ObudaFan # 2013.04.05. 11:58

Már persze ha az egyéb feltételek teljesülnek, pl. a vagyoni helyzeted olyan.

ObudaFan # 2013.04.05. 11:57

Ha a végrehajtó leírta, hogy behajthatatlan, akkor megelőlegezik.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 11:56

Most akkor eredménytelen a végrehajtás vagy nem?

Boszi29 # 2013.04.05. 11:22

Köszönöm. Ha nem dolgozik az illető aki tartozik a gyermektartásdíjjal, de azt sem tudom, hogy táppénzen van vagy miből él, ebben az esetben is megelőlegezhetik ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 11:20

Pont ez a feltétel.

Boszi29 # 2013.04.05. 11:18

Milyen esetben igényelhetek gyermektartásdíj megelőlegezése? A végrehajtás ebben az ügyben eredménytelen volt.

Köszönöm szépen!