személyi költségmentességről való döntés határideje


cica122 # 2014.10.30. 21:25

Igen, ezt teszem több, mint fél éve, amióta beadtuk a költségmentesség iránti kérelmet. Annak örülök, hogy legalább most már megelégednek az eredetileg tőlem követelt összeg kb. felének letétbe helyezésével. Mégis jobb, mint kétszer annyi pénznek a kifizetése, ha pozitívan akarok gondolkodni. :-)
Csak azt nem értem, hogy miért nem kaptuk meg a júliusban készült végzést, ami szintén a fordítási költség kifizetésére való felszólítást tartalmazott. Meggondolták magukat, és mégsem adták postára? :-)

ObudaFan # 2014.10.30. 21:16

Hát, akkor meg kellene várni a döntést a költségmentességről.

cica122 # 2014.10.30. 14:57

Bocsánat, nem jól értettem korábban jól, amikor az ügyvédem telefonon tájékoztatott. Most már kértem iratbetekintést, és előttem van a végzés. Szóval nem ,,idézés kibocsátása nélküli elutasítás"-t helyeztek kilátásba, hanem a szöveg így szólt: ,,Figyelmezteti a bíróság a felperest, hogy a fentiek elmulasztása esetén a bíróság az iratokat továbbra is - érdemi intézkedés nélkül - nyilvántartásba helyezi.
Ma kiderült, hogy július 17-én is küldtek egy végzést, amelyben 15 napos határidőt szabtak az iratok lefordítására, de ezt a végzést sem az ügyvédem, sem én nem kaptuk meg. A személyi költségmentesség tárgyában még nem született semmilyen végzés, pedig munkanélküli vagyok, nincs jövedelmem.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.30. 08:16

:)) Nem. Nem erre való.

marhajo # 2014.10.30. 08:07

sztem egy sérelemdíj megűllja a helyét, nem?


Ne hagyd apátlanítani a gyermeked...!!

cica122 # 2014.10.29. 19:20

Akkor az ügyvédem tévedett. Még fellebbezési lehetőséggel együtt sem lenne valami megnyugtató egy ilyen végzést kapni. Írtam privátban is üzenetet, amelyben bővebben leírtam az esetet.

ObudaFan # 2014.10.29. 19:00

Az idézés kibocsátása nélküli elutasítás ellen van helye fellebbezésnek.

cica122 # 2014.10.29. 16:39

Egy olyan hiánypótlásra való felhívást kaptam, amiben arra szólítottak fel, hogy fordíttassam le a keresetlevelet. Az erre adott beadványunkra az volt a válasz, hogy ugyanezt még egyszer megismételték.
Most, október 10-én pedig egy olyan végzést kaptam, amelyben felszólítottak, hogy 15 napon belül helyezzek letétbe 60 ezer Ft-ot, mert ellenkező esetben irattárba helyezik a keresetlevelet (tehát megszüntetik az eljárást), ami ellen fellebbezési lehetőség sincs. Inkább letétbe helyeztem a kért összeget, de a személyi költségmentességről még mindig nem kaptam semmiféle végzést. Ma voltam iratbetekintésen, és ott azt javasolták (a titkárnő), hogy küldjünk be észrevételt a bírónőnek.

ObudaFan # 2014.10.17. 13:27

Hiánypótlást sem kaptál, semmit? A bíróság 30 napon belül kell, hogy foglalkozzon egy-egy beadvánnyal, de az bőven elképzelhető, hogy először csak hiánypótlást tud kiadni.

cica122 # 2014.10.17. 10:29

Érdeklődni szeretnék, hogy a személyi költségmentességgel kapcsolatban, polgári perben milyen határidőn belül köteles dönteni a bíróság? Én ugyanis még februárban adtam be a kérelmet, és azóta sem született semmilyen döntés erről.