megszakított tanulmány


mégegyhülye # 2014.11.26. 14:22

Immaculata:
Értem. Ez egy kicsit jobban hangzik. Utána nézek, hátha...
Köszönöm!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.26. 12:40

Háát érdekes és így elsőre nem is olyan egyszerű.

Ha nem írod alá a megállapodást, akkor a tartást ki lehet tolni a bíróság döntéséig.

Most, hogy aláírtad, a megállapodás alapján visszakövetelheti a pénzt, azonban a gyermek nem szerezte meg az első szakmáját.
Valamit fel kellene mutatni, hogy készül a másik iskola felvételijére. Azt is figyelembe veszik, ha előkészítőre jár, hogy eredményes legyen a felvételije.

mégegyhülye # 2014.11.26. 11:06

Ha azt mondjátok, visszajár a pénz, akkor természetesen nem várok a bíróságra, magamtól is visszaadom. Valahogy, de az más kérdés.

mégegyhülye # 2014.11.26. 10:34

Immaculata:

Sajnos elfogadható indokról nem tudok, csak egyszerűen mégsem ilyen lovat akart a gyerek.

Ugyan aláírtam, hogy a pénzt visszaadom, de azt is aláírtam, hogy további követelésem nincs. Értem úgy, hogy ha tovább tanul a gyerek, mint 2016. június, én akkor sem követelőzöm.

Ezzel a papírral mehet bíróságra? Ha gondolod, átküldöm mélen.

Ebben a formában, hogy nem folyamatosak a tanulmányai, konkrétan kihagy kb. 1 évet, nem veszik el a jogosultság?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.26. 10:07

Az első szakma megszerzéséig kell tartani a gyermeket. Ha megindokolható, hogy a jelenlegi szakképzés miért is nem megfelelő, (pld. olyan szakmát választott, amit egészségileg, lelkileg, fizikailag nem tudna végezni) akkor a következő megszerzéséig jár a tartás.

mégegyhülye # 2014.11.26. 09:27

KBS:

Aláírtam, ha a gyerek nem fejezi be az iskolát, időarányosan visszafizetem a pénzt. Álmomban sem gondoltam, hogy ez lesz.

mégegyhülye # 2014.11.26. 09:26

Scherlock:
Érettségi utáni szakmai képzés, 2 éves lett volna

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.26. 09:21

Tartás céljára adott összeget nem lehet visszakövetelni.

Sherlock # 2014.11.26. 09:17

Középiskola vagy felsőoktatás?

mégegyhülye # 2014.11.26. 08:41

Speciális az eset.

Fiam apja előre kifizette a gyerektartást 2016. júniusig, amikorra a gyerek ideális esetben várhatóan befejezi tanulmányait.
A gyerek viszont közölte velem, hogy otthagyta ezt az iskolát és jövő szeptemberben más iskolába megy.

Mekkora bajban vagyok anyagilag? Mert gondolom, abban vagyok, mert a pénzt már ráköltöttem a gyerekre (muszáj volt új bútorokat vennem neki rajtunk kívülálló okból, bár tudom, ez lényegtelen az ügy szempontjából)