gyerektartásdíj


ObudaFan # 2017.03.01. 05:52

Totya840610

A válaszok attól függenek, hogy te mit szeretnél elérni. Illetve a kapcsolattartásra vonatkozó résznél például jó lenne tudni, hogy a feleséged mit terjesztett elő a keresetben.
A birtokvédelmi kérelmed elutasításának indoka nem igazán lehet számodra ismeretlen, mert meg kellett, hogy kapd a határozatot.

vi555555 # 2017.03.17. 17:58

Azt szeretném megkérdezni, ha a párom gyereke 20 éves,és kétszer megbukott egy szakközépiskolában, tehát most harmadikos, akkor jár-e neki a gyerektartás?Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.17. 18:01

Határeset. De ha még nem rúgták ki, akkor inkább jár.

agiii_ca # 2017.03.29. 18:50

Kedves Fórumozók!
Problémám a következő lenne, amiben a segítségüket kérném.
Édesapámnak az élettársától van 5 gyereke. A hölgy tavaly nyáron ott hagyta egyik napról a másikra...Az élettársi viszonyról lemondott 2015 nyarán. Ma kapott apám egy levelet hogy 15000ft/gyerek tartásdíjat kér.
17 évig éltek együtt ami alatt több milliós tartozást halmoztak fel, ami apám nevén van és most fizeti a részleteket (van ami már végrehajtónál van, van amelyik követelés kezelőnél). Fizetése kb. 130000ft/hó, a tartozások összesen kb. 100.000 ft...
Ilyenkor mi a teendőnk?! Mert indokolatlanul soknak gondoljuk ezt az összeget tekintve hogy a tartozásokat is csak apám fizeti.
Köszönettel!
Ági

ObudaFan # 2017.03.29. 20:41

A gyermektartást fizetni kell és gyermekenként 15e Ft az egyáltalán nem sok, sőt.
Ha a tartozások valóban közösek, akkor ott lehet követelése édesapádnak, amit vita esetén perben érvényesíthet, a gyermektartásba viszont nem számíthatja be.

elkeseredett # 2017.03.30. 12:25

Kedves Mindenki!
Sokat voltam itt ezen a fórumon és nem mindig voltam megelégedve a "bölcs" és "szakértői" tanácsokkal. Pl., hogy mennyiből lehet eltartani egy gyermeket, de főleg, azokkal nem értettem egyet amikor arra oktattak ki, hogy én is tegyek hozzá ugyanannyit...
Hiába érveltem ép ésszel, hogy én kiszolgálom a gyereket és azt is be kellene számolni, megaláztak...
Ime egy cikk, ajánlom mindenkinek aki a témában érdekelt és mindenki döntse el, hogy kinek volt igaza, mi is a helyzet ebben témakörben.
Tisztelttel

ui. Kérem senki ne válaszoljon, csak olvasson!!!

http://femina.hu/…e-forintban/

ius latratus # 2017.03.30. 13:36

Jó, nem válaszolok.
Ez itt a válogatott, vagy kevéssé megválogatott szidalmak tengerének a helye:
...
Szerepel benne az esélyegyenlőség, a feminizmus, a tolerancia, meg ilyenek. De nem írom le, mert kérted, hogy ne válasz legyen. Nem az lett.

Vadsuhanc # 2017.03.30. 13:43

elkeseredett

Őszintén, akkor minek írtál ide ? Ismerek én olyan nőt aki vígan elél a tartásdíjból. Nem a nők ellen vagyok. Viszont azt meg nem az én tsztem eldönteni kit miért hagyott el a párja. ( ha férfi, ha nő)

Nézzen mindenki magába.

Azt viszont utálom, ha a ( elment ) szülő szarik a gyermekére. Ölni tudnék miatta.

Auruun # 2017.05.18. 09:57

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretném segítségeteket, véleményeteket kérni, hogy a tartásdíjba mi tartozik bele?
Régebben lehetett kérni a különélő szülőtől, hogy a váratlan és nagyobb kiadások 50%-át térítse meg a gyermeket gondozó szülő részére.
Jelenleg ilyen rendelkezést már nem találok sehol.
Életben van még?
Ha nem, akkor milyen módon lehet kérni, hogy pl. a gyermek egészsége javítása miatt indokolt kiadások felét a külön élő szülő megtérítse?
Köszönöm.
Auruun

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.18. 10:19

Régebben sem volt ilyen. Mire gondolsz? Cserélni kell a gyereken a tetőt viharkár miatt, vagy újra kell festetni a karosszériáját?

ObudaFan # 2017.05.18. 12:35

Auruun

NEm feltétlenül 50% az, lehet kevesebb is, több is, de ha vita van, bíróságon követelhető.

Ptk. 4:218. § (3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.

alfateam # 2017.05.18. 13:05

Hoppá, hoppá-hoppá, ha ezt Imma meglátja letépi magáról a kiskosztümöt,:)))

Auruun # 2017.05.18. 14:45

KBS
Arra gondolok, hogy ha a gyermek részére pl. szemüveget vagy fogszabályzót kell csináltatni, egyik sem 2 filléres tétel. És nem fizeti a TB sem.

ObudaFan
Nagyon köszönöm a pontos joghelyet. Sokat segítettél.

Immaculata # 2017.05.18. 15:55

alfateam

A felső gombokon lazítottam. Bár pont elég ahhoz, hogy kibuggyanjon. :)

Auruun

18 éves korig a TB a fogszabályzás 80%-át téríti.
Tudom, a 20%-a sem kevés.

Immaculata # 2017.05.18. 15:55

alfateam

A felső gombokon lazítottam. Bár pont elég ahhoz, hogy kibuggyanjon. :)

Auruun

18 éves korig a TB a fogszabályzás 80%-át téríti.
Tudom, a 20%-a sem kevés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.18. 19:56

Hölye. :)

Immaculata # 2017.05.19. 06:55

Kedves Mosza!

Nagyon köszönöm kedvességed, a dalt, nagyon tetszett.

Auruun # 2017.05.19. 09:57

Immaculata

Megint tanultam valamit, nagyon köszönöm. Tényleg nem tudtam, hogy a 80%-át finanszírozza a TB.
:)

Szép hétvégét.
Üdv.
Auruun

Katttta # 2017.05.19. 13:45

Tisztelt Cím!

Érdeklődni szeretnék,volna egy olyan problémám,hogy felnőtt 29 éves vagyok,a szüleim 15 évvel ezelőtt különváltak,akkor édesanyámmal és fogyatékos bátyámmal költözünk el. Édesanyám tartott édesapámtól,az elköltözés is nehezen ment,a részleteket nem firtatnám. Édesanyám akkori félelmében,valamint pénzhiányában nem követelte a gyermektartást. Valamint édesapám első házassága is válással végződött,a nővérem után az akkori gyerektartást a nagyszüleim fizették meg,talán édesanyám félelmében az is benne volt,hogy attól tartott ez megismétlődött volna.Továbbá édesapám kijelentette és ezt a mai napig is így vallja,én döntöttem úgy,hogy édesanyámmal tartok,neki nincs köze hozzám,nem köteles fizetni. Azzal tisztában vagyok,hogy alanyi jogon én kérhetem 6 hónapra vissza menően a gyermektartást,viszont annak menetével sajnos nem vagyok tisztában.Ebben kérnék felvilágosítást. Köszönöm

alfateam # 2017.05.19. 14:07

"Keresetlevél benyújtása" a keresőbe 19 300 találat elvezet egészen a Bíróság kapujáig.

mucogi # 2017.05.21. 11:31

Tisztelt Obudafan!
Azért fordulok önhoz,mert már többször a segítségemre volt.
Van egy 9 éves lányom,aki után 5 éve 10000.ft-ot kapok gyerektartásra.Ezenfelül semmivel nem támogatja apuka, nem is kértem semmit..Tavaly fordultam hozzá,hogy bírósági peren kívül egyezzünk meg mi egy gyt.emelésben,de nem hajlott rá.
Most volt egy eset,hogy kértem a segítségét,a kislány felé,hogy a 26000ft-os vérvétel felét legyenszíves kifizetni,mert az ő érdeke is,hogy végre fény derüljön mitől beteg a gyerek.Ezt sem fizette ki.Én számlával tudom bizonyítani,hogy ez a vizsgálat megtörtént,ki is lett fizetve.Viszont kibukott ezáltal,hogy a kislánynak innentől kezdve gluténmentesen,és tejmentesen kell étkeznie,amit mindenki tud,hogy nem olcsó,vagyis a gyerek napi alapellátásának összege igy a többszörésére rúg,iskolai kiadások,ruházás nélkül,plusz a gyógyszere is elég húzós összeg havonta,Ezekre hivatkozva adhatok be a bíróságra emelésre kérelmet?mennyi az esélye,hogy közmunkás fizetésből is megitélnek mondjuk 15000ft_ot?
Köszönöm

alfateam # 2017.05.21. 11:35

2017.05.18. 14:35 itt van, nézd vissza...

Timot # 2017.05.21. 15:21

Kedves Szakértők, azt szeretném tudni, hogy már évekkel ezelőtt kifizetett tartásdíjnak a mostani tartásdíjba a beszámítását kérheti-e a különélő szülő. (Azt tudom, hogy én, mint gondozó szülő, maximum fél évre visszamenőleg kérhetek bármit is (kivétel megfelelő indok esetén), nem olvastam eddig olyat, hogy ez visszafelé is fennállna.) A részletek: Sok évvel ezelőtt válóper, tartásdíj megítélése két gyerek után: 20-20%, de adott havi minimumösszeg. Különélő szülő ezután gyorsan kirúgatja magát az állásából, majd (nem Mt. alatt, hanem Ftv. alatt, de akkor is) minimálbérért vállal új állást, ráadásul azt is csak részmunkaidőben. Kéri a tartásdíj lecsökkentését, erről 2013 végén a bíróságon megegyezünk, hogy 2012-re visszamenőleg havi xFt, 2013-től kezdve pedig yFt minimum, de meghagyva a 20-20%-ot, x is és y is néhány hónap kivételével kevesebb, mint amilyen összegeket megkaptam abban a két évben. Mivel magától soha egy fillért sem fizetett semmire, a tartásdíj munkahelyi letiltással ment, így a bíróság felhívta a munkáltatóját, hogy készítsen elszámolást, és annak megfelelően utalja nekem a tartásdíjat. A munkáltató az újabb utalásoknál figyelembe vette az új összeget, de a régiekről nem készít elszámolást, vagyis ha csak ezt néznék, akkor nekem tartozásom lenne a volt házastársam felé. Na de a volt házastársam nem szólt egyszer sem a munkáltatónak, hogy nem készítette el az elszámolást, és ennek az volt a fő oka, hogy egyrészt még ettől az egy munkáltatótól sem mindig kaptam meg a 20-20%-ot (az alapfizetésből vonták az yFt-os összeget, kivéve, amikor a fizetése kevesebb volt, mint 2y, viszont az időnkénti megbízási díjakból sosem), másrészt rengetegszer volt másodállása, amelyekből soha nem kaptam meg egy fillért sem (közvetett bizonyítékaim voltak, közvetlenek sose, se gusztusom, se időm nem volt újabb pereskedésekbe fogni emiatt, örültem, hogy nyugi van). Most viszont hét hónapja nem kaptam egy fillért sem, és ő arra hivatkozik, hogy 2012-ben és 2013-ban "túlfizetése keletkezett". (Nem csak erre hivatkozik, de az összeg egy részénél erre.) Ezért szeretném nagyon tudni, hogy rá is vonatkozik-e a 6 hónapos szabály, vagy az csak rám? Előre is köszönöm a válaszokat, remélem, elég világos volt az összefoglalóm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.21. 15:41

Miért nem kérsz végrehajtást? Másképpen kérdezem: miért kérted, hogy szüntessék meg a végrehajtást?

ObudaFan # 2017.05.21. 20:13

Az önkéntes teljesítések elszámolhatóak a régebbi tartozásra szerintem, ha a kötelezett megfizetéssel kapcsolatos nyilatkozatai ezzel nem ellentétesek.