Szlovák családjog gyerektartás


Oksza # 2015.02.03. 19:33

Ez nem jogi segítség hanem ironikus válasz , én csak arra lettem volna kíváncsi van-e esélyem egy per indításban ebből a célból, kíváncsi lennék Ön képes-e megélni havi 10000 Ft-ból ami marad.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.03. 15:43

Kérni mindent lehet.

Oksza # 2015.02.03. 13:53

Köszönöm a választ feltétlenül átadom az ismerősnek.

Én pedig magammal kapcsolatban szeretnék kérdezni. 2011-ben másodfokon kiszabták a 40%-s gyerektartást a fizetésemből ez mai napig levonásra kerül tőlem,
fizetésem a túlóra miatt erős ingadozást mutat illetve mellette szereplő kölcsönök miatt ítéltek meg akkor első fokon fix gyerektartást azt is %-s kiszámítás alapján, sajnos másodfokon ezt élből elutasították.

Lehet-e kérni a mostani jog alapján fix gyerektartási díj megállapítást nekem ugyanúgy %-s és és 1 év fizetés megvizsgálása alapján, mert ha megszűnik a túlóra kifizetésem megélhetésem is veszélybe kerül.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.03. 12:58

A magyar jog szerint tartásdíjat csak hat hónapra visszamenőleg lehet követelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.03. 12:58

Amíg a tartásra kötelező ítéletet, végzést nem változtatják meddig addig végrehajtandó, végrehajtható. Ez bizonyára így van Szlovákiában is.
Hogy a nagykorú gyerek tartása megszüntetésének mikor van helye, az más kérdés. De azért azt, akinek saját jövedelme van, aligha kell már tartani.

Oksza # 2015.02.03. 12:18

Köszönöm szépen a választ

Ezzel kapcsolatban szeretnék akkor érdeklődni, 2009-ben született egy bírói végzés a gyerektartással kapcsolatban, ennek eleget is tett az ismerős csak elkövette azt a hibát , hogy nem tudja igazolni mivel nem munkáltatói letiltás útján ment.
A mai napokban kapott egy ügyvédi felszólítást tegyen eleget az elmaradt tartozásnak.
A lánya viszont 2011-ben betöltötte a 18. életévet azóta dolgozik, a fiú pedig 2013-ben viszont ő továbbtanul. Gyerekeivel kiváló a kapcsolata.
Hajlandó is fizetni jóhiszeműsségealapján az elmaradt gyerektartási díjat.
De ebben az esetben nem jogtalan már a 18. életévét betöltendő lány esetében követelni illetve 5 évre visszamenőleg követelni a fiú esetében a gyerektartási díjat (nem csak 3 évig lehet) ?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.31. 15:24

Nagy különbség aligha van. (Nemrég kellett tanulmányoznom a fülöp-szigeteki családi jogi törvénykönyvet, a gyerektartás alapelve még abban is azonos - pedig maga a jog gyökeresen más alapokon áll. Szinte egy más kultúra. A szlovákokkal meg száz éve még azonos jogszabályaink voltak.)

Oksza # 2015.01.31. 11:43

Tisztelt ügyvéd Úr/Nő

Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz , hogy valaki ismeri-e a Szlovák család jogi törvényeket ? , mert az ottani gyerektartási joggal kapcsolatban szeretnék, kérdezni, tanácsot kapni.

Köszönöm válaszukat.