Válás, vagyonmegosztás


TT1981 # 2019.01.13. 12:20

Bocsánatot kérek a felkialtó jelekre.nem szeretnék senkivel kiabálni.csak segitséget kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.13. 12:54

Ha nincs közös vagyon, nincs mit elosztani.

Talán az anyóstól lehet követelni valamit, ha a közös vagyonotok terhére értéknövelő beruházást eszközöltetek az ingatlanján. (Nem minden munka értéknövelő beruházás.)

ObudaFan # 2019.01.13. 21:49

Attól függően, hogy milyen jellegű és milyen mértékű volt a felújítás, vagy a ráköltött összeg felét lehet követelni anyóséktól, vagy a tulajdonjog-változás mértékének a felét. Azért a felét, mert amit megkerestél, az akkor is közös vagyon, ha a feleséged nem dolgozott.

pbpg # 2019.11.12. 12:10

Üdvzözlöm!

Olyan kérdéssel fordulnék,önhöz/önökhöz,hogy a feleségem 1 hónapja önként elhatya az 1/2-1/2-ed tulajdonú házunkat kiskorú gyermekekkel együtt. Nem küldtnem el. Nem bántottam őket. Mindent megadtam ami kellhet egy családnak. Hitet,rezsit saját számláról fizettem folyamatosan az elmúlt 6 évnyi házasság alatt. 6 hónapa kiderült egy komoly daganatos betegségem...na itt kezdődtek a problémák...lényeg a lényeg nem akart ilyen emberrel együtt élni. Hála istennek közben sikerült legyőznöm a betegséget még úgy is,hogy közben mindenben keresztbe tett ahol csak lehet. Azóta ha olyan kdve van a kislányomat is tiltja... A kislányom az életem! Ő miatta sikerült meggyógyulnom! A fő kérdésem az lenne,hogy a vagyon megosztásnál számít,hogy önként ment el? (anyósnál laknak egy kis szobába)

alfateam # 2019.11.12. 13:39

Nem!