Válás, vagyonmegosztás


vézozo # 2017.04.04. 12:37

Vagyonmegosztást is 2 évente ujra lehet felülvizsgálni...mert itt ezzel vagyok fenyegetve ,meg uj vagyonmegosztással ilyen gondolatom szerint nincs,és azzal hogy visszamenőleg 4 évre beperel hogy fizessem a gyerektartást hol ott 32000 fizetek havonta tisztességesen,akárhogy nézem ez majd 1700000,és ha elromlik náluk valami azokat nekem kell megjavitatni...?! ez mi?! Exem pénzlopásé küldték el a munkahelyéről,és most tőlem várák a pénzt...sajnálom a pontot siettem mert munkába voltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.04. 11:36

Jujj.

Immaculata # 2017.04.04. 11:25

Még legalul sincs pont.

A gyermektartásról szóló megegyezés bíróságon megtámadható, mint ahogy a már megítéltet is két évenként felül lehet vizsgáltatni a körülmények változása folytán.

raptori # 2017.04.04. 10:56

Tisztelt szakértők!
4 éve váltunk el,bírósági úton közös megegyezéssel leírva a vagyoni rész kinek mi jár,biróságon lejegyezve,+ gyerektartás összege "ezt mivel nincs számlája papíron aláírva részéről részemről nyugtázva h átadtam átvettem" ,ügyvéd előtt kifizettem az exem ahogyan leírtuk és megegyeztünk,most az exem uj párjától kaptam 1 szaftos üzenetet,miszerint az a papír amit irtunk semmit nem ér,igy ő követelni fogja ujra a gyerektartást tőlem amihez szerintem semmi köze! mert fizetve van,fél éve pedig már számlára utalom az exemnek,azon felül új vagyon megosztást akarja kezdeményezni hol ott 4 éve elváltunk és vagyonmegosztást birósági úton már váláskor végre hajtottuk,és most elromlott a villanybojler az exemnek és még azt is ki akarják fizettetni h én fizessem ki a rám eső részt,hol ott ahhoz a házhoz semmi közöm ahol ők laknak,ebből tisztelt szakértők mit valósithatnak meg,mert a lányomhoz már nem mehetek fel mert megszabták azt is mikor láthatom hol ott korlátlan láthatásom van birósági papiron,és mellé még megszabja hogy pesti főiskolára mehet a lányom és én nekem kell finanszírozni,szoval fenyegetés zaklatésa részéről,ez szó szerint igy kaptam az üzenetet hogy "leszek olyan rendes veled,hogy uj vagyonmegosztást és gyerektartási pert fogok kérni akár visszamenőlegesen is és a fentieket érvényesitetni fogom" mint irtam 4 éve váltunk el,de a lányom 18 éves lesz 4 hónap mulva,válaszukat köszönöm

Zsuzsa0017 # 2017.03.29. 05:37

Köszönöm szépen a sok segítséget és tájékoztatást!

ObudaFan # 2017.03.28. 21:21

Igazából nem az a lényeg, hogy hogyan nevezitek el azt a megállapodást, hanem hogy mi a tartalma.

Zsuzsa0017 # 2017.03.28. 13:56

Igen, lehet, hogy olyan kijelentést nem lehet tenni egy válás során (vagy akár azt megelőzően), hogy biztosan nem következik be...

Tisztelt Sándor!

Értem, hogy a felek egyezségkötési szándékát említi, de a Ptk. is a házastársi közös vagyon MEGOSZTÁSA kifejezést használja. Megosztás az, ha a férjem ingyenesen lemond a tulajdoni hányadáról?

S ha ObudaFan előbbi hozzászólásában említette az ajándékozási szándékot, akkor mi is indokolná, hogy jelen esetben ne ilyen jogcímen szerezzem meg az ingatlan felét?

Nem értetlenkedni szeretnék, csak informálódni.

ObudaFan # 2017.03.28. 12:50

Ez nem a vagyon egyenlő arányú megosztásának irányába mutat?

Ezek szerint köthető olyan házastársi közös vagyon megszüntetéséről szóló szerződés, ahol a férjem ingyenesen lemondana a tulajdonjogáról?

Köthető, ha egyértelműen ez a szándéka mindkét félnek. Ha ajándékozás szándéka nélkül lesz ez a végeredmény, arra azért ismerek olyan közzétett eseti döntést, ami szerint az jóerkölcsbe ütközik.
Egy válás esetén a meghiúsult feltételezést, mint ajándék visszakövetelési okot soha nem lehet kizárni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.28. 12:50

Pl. a bíróság döntését szabályozó rendelkezést meg a felek egyezségkötési szabadságát.

Zsuzsa0017 # 2017.03.28. 12:16

Tudom, hogy az ellenjegyzéshez ügyvéd szükséges, nem is a munkadíjat akarom azzal megspórolni, hogy itt érdeklődöm (kontárkodom...) az oldalon, csak szeretnék tájékozódni, hogy egyáltalán milyen irányban érdemes elindulnom.

Mit keverek mivel?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.28. 11:26

Hú, de kevered. Mondjuk, láttam én ezt elsőre is. Egyikőtöknek sincs ügyvédje? Ingatlanos szerződést úgyis ellenjegyeznie kell egynek.

Zsuzsa0017 # 2017.03.28. 11:08

Azt hittem, hogy a házastársi közös vagyon megszüntetése iránti szerződés érvényességi eleme (bocsánat, ha nem jó kifejezést használok) a megváltási ár meghatározása. Ptk. 4:58.§ -a alapján a házastársi vagonközösségből eredő igényeket egységesen kell rendezni, így a méltányos rendezés követelménye irányadó. Ez nem a vagyon egyenlő arányú megosztásának irányába mutat?

Ezek szerint köthető olyan házastársi közös vagyon megszüntetéséről szóló szerződés, ahol a férjem ingyenesen lemondana a tulajdonjogáról?

Nem okoskodni akarok, csak szeretnék olyan megoldást találni, ami leginkább megfelel az én esetemre.

Köszönöm, hogy időt/energiát szán a válaszadásra!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.28. 09:23

Férjem önként, ellenszolgáltatás nélkül mondana le a tulajdonjogáról.
A házassági közös vagyon megszüntetése címén. Nem pedig ajándékként.

Zsuzsa0017 # 2017.03.28. 07:16

Köszönöm szépen a válaszokat. Ajándék visszakövetelésére én is gondoltam, de a mi esetünkben egyedül a létfenntartás veszélyeztetettsége merülhet egyáltalán fel, feltevés meghiúsulása és súlyos jogsértés biztosan nem. Ez esetben pedig már szóba jöhet a járadék, természetbeni tartás lehetősége is.

S talán a szerződési szabadság elvébe az is belefér, hogy a férjem lemond az ajándék visszakövetelésének jogáról...

Tisztelt Sándor!

Részünkről ez nem színlelt szerződés lenne, a felek nemcsak akarnak, hanem jelen esetben nem is takarnak. Férjem önként, ellenszolgáltatás nélkül mondana le a tulajdonjogáról. Én pedig azt a jogcímet keresem, ahol leginkább bebiztosítva érzem magam.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.28. 05:19

Egyszerűen megállapodtok a házassági közös vagyonba tartozó ingatlan közös tulajdonának a megszüntetéséről. Nincs itt szükség semmiféle ajándékozásra - pláne, hogy az ügylet, amit szeretnétek, nem is az.

ObudaFan # 2017.03.28. 04:46

Az ajándék visszakövetelése nem kizárt azért, ha nem igazolható, hogy már az ajándékozáskor eldöntött tény volt az, hogy elváltok.

Zsuzsa0017 # 2017.03.28. 03:49

Köszönöm szépen a gyors választ. Nekem számít, hogy a férjem 1/2-ed tulajdoni hányada most kerüljön a nevemre. Attól tartok, hogyha nincs ajándékozási szerződés, de sikerül az ügyvéd előtt aláírnunk a megegyezést (ahol nem jogszabályi kötelezettség, hogy a közös ingatlanról rendelkezzünk, de ő arról mégis lemondana), mire érdemben bíróság elé kerül az ügy (tárgyalás folytatásának kérése, nyári ítélkezési szünet...), férjem meggondolhatja magát. Ekkor tényállásos bontásra kerülne sor, ahol a bíróság megítéli neki a lakás ellenértékének 40 %-át (két kiskorú gyermekünk nálam kerülnének elhelyezésre). Én nem tudom neki kifizetni ezt az összeget, szeretném most biztosítani, hogy 5 és 8 éves gyermekeinket eddig megszokott lakókörnyezetükben tudjam felnevelni. Így is elég sok minden változik körülöttük, legalább ez ne...

Emiatt nagyon fontos, hogy tényleg a különvagyonomba kerül-e az ő tulajdoni hányada, vagy itt (is) vizsgálni kell, hogy az ajándék értéke meghaladta a "szokásos mértéket".

ObudaFan # 2017.03.27. 14:54

bambi1979

Kezdjük ezt ott, hogy akkor most megvásárolta ezt a férjed vagy ajándékba kapta. A "megvettük ajándékozás címen" ugyanis értelmezhetetlen, márpedig ezen múlhat pl, az, hogy közös vagyonról, vagy különvagyonról beszélünk.

ObudaFan # 2017.03.27. 14:51

Különvagyonnak ez így különvagyon lenne, de számomra rejtély, hogy mi jelentősége van annak, hogy különvagyon-e, ha úgyis megállapodtok arról, hogy mi kié legyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.27. 14:05

Szerintem nem ezt akarod kérdezni. (Mondjuk, ezt a kérdést nem is nagyon értem.)

Zsuzsa0017 # 2017.03.27. 14:00

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: férjem el szeretne válni tőlem és ellenérték nélkül lemondana közös tulajdonunkban lévő ingatlanunk őt megillető tulajdoni hányadáról (1/2 részéről).

A házastársi különvagyonom részét képezné-e a 1/2 ingatlan,ha a házassági bontóper megindítása előtt (még a házastársi vagyonközösség fennállása alatt) ajándékozási szerződést kötnénk arról, hogy ezen a jogcímen megszerezném az ő tulajdoni hányadát?
Kell-e ezen ajándékozásnál vizsgálni a "szokásos mértéket"?

Előre is köszönöm a segítségüket!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.24. 15:00

Tíz mondatban, tagoltan. Ja, és legyen benne konkrét kérdés.

bambi1979 # 2017.03.24. 13:34

Az én problémám eléggé összetett és bonyolult,de szeretnék tisztábban látni,és ehez kérnék segítséget.1998.dec.9-én költöztünk össze az élettársammal,egy olyan házba,ahol a párom apukájának az annyjáé és annak a testvéréé volt a ház,az apósom lakott ott egyedül,ingyen.A ház fele le volt zárva,mi a másik felében laktunk,az apjával.Mind a ketten dolgoztunk,az én fizetésemből fizettünk mindent,a páromét félre raktuk,mert meg akartu venni a házat.Felujításra szorult az eggyik szoba alá volt dúcolva,lakhatatlan volt.2000 márciusában meg is vettük,ajándékozás címen,de a fele ahogy azt előtte meg beszéltük nem került a nevemre,azt mondta,majd utólag,de ez mái napig nem történt meg,sőt le is tagadja,hogy közöm van a vásárláshoz.Be sem voltam jelentve.2002 márciusában meghalt az apja,2003 aug.13-án ősszevesztünk én elköltöztem albérletbe.2004 februárjába visszaköltöztem és májusba jelentett be állandó lakcímre.2005-ben kölcsönt vettünk fel állami támogatással 1500000 forintot,aminek én voltam az adóstársa.2006-ban csődbe ment a munkahelyem ahonnan végkielégítéssel jöttem el(250000)forintot kaptam,amiből bútorokat vettem kb.150000 forintért.2007 februárban már dolgoztam,vettünk egy autót,ehez vettem fel személyi kölcsönt 300000 forintot amit 2 év alatt én fizettem vissza,kipótoltuk 370000 forinttal és így vettük,aztán össze tört (totálkár)fizetett a biztosító 310000 forintot érte.2010-ben konyha, étkező, előszoba felújítás volt.2011.06.30-án megszületett a lányom,3 évig itthon voltam vele,kaptam 70000-80000 forint gyest.2014 szeptemberébe vissza mentem dolgozni,de csak 3 hónapot tuttam,mert nem tudtam 3 műszak mellett meg oldani a kislányt.2015 novemberétől alkalmi munkát végzek,heti 8 óra,max.25000 forintért,nem sok,de a kislánynak az ovira,meg a ruhára,és még egy pár apróságra elég.Szeretném tudni,hogy ha esetleg én elmennék innen a kislánnyal,mik az esélyeim,mert ő mindíg azt mondja,hogy nem maradhat velem a kislány,mert nincs munkám,és lakásom,de én nem hagyom a gyerekem,mert ő sosem foglalkozott vele.Mihez van jogom anyagi téren,és a házzal kapcsolatban.Előre is köszönöm válaszát!

Kriszti34 # 2017.03.24. 13:13

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Ha házasságkötéskor írunk házassági szerződést mely szerint minden ami a nevünkön van az adott pillanatban az a miénk, majd építkezünk, melyben 1 % a tulajdonrészem a CSOK miatt, pénzt nem teszek a házba, mert a párom nem szeretné, így én megtartom a régi lakásom. Ha lesz közös gyerekünk és válásra kerülne a sor, akkor az az ő ingatlanja, mi pedig csak kiköltözünk az én lakásomba és kész?
Remélem ez nem fordul majd elő, de szeretném tudni, hogy mi történhet abban az esetben ha ez valami oknál fogva mégis megtörténik.

Az opció az volt hogy én is eladom az én lakásom és az összegnek megfelelően lesz x % a tulajdonrészem, a szülei viszont nyugodtabbak lennének ha nem közösködnék, bár összeházasodunk.

vi555555 # 2017.03.18. 09:44

Köszönöm szépen a segítséget!