Gyerektartás és láthatás


Bellami67 # 2018.06.15. 14:42

Természetesen leérettségizik! Ez az OKJ-s végzettség csak plusz lenne, hogy tudjon néha-néha dolgozni, mert szeretne pénzt keresni. Tovább tanulás tervben van, de nem biztos, hogy főiskola vagy egyetem lesz. A kérdésem az volt, ha meg van az OKJ-s vizsga, de ugye még nappali tagozatos tanuló és már betöltötte a 18. évét, fizetnem kell továbbra is a tartásdíjat érettségi-ig?

alfateam # 2018.06.15. 14:49

Igen!

1etlenke # 2018.06.15. 16:25

Tisztelt szakértő!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy a gyerektartás akkor is jár jogszabály alapján ha az apukánál van a gyeremek nyári szünet idő alatt? Nagyjából 2hónap alatt lesz 5 hetet nála, és arra hivatkozik hogy nála lesz egy hónapot a két hónap alatt ezért ő abba a hónapba nem fizet gyerektartást.Ami nem is lenne nagy probléma, de én rakom félre azt a pénzt a kislánynak minden hónapba. Csak kíváncsi vagyok hogy ezt megteheti? Köszönöm. Tisztelettel Pogány Renáta Kitti.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.15. 17:05

Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.15. 17:05

Illetve nem.

1etlenke # 2018.06.15. 17:13

Legyen szíves megmagyarázni tisztelt Kovács_Béla_Sándor hogy miért kell akkor is fizetnie jogszabály szerint. Hitelesen tudjak érvelni ha esetleg szügség lesz rá. Köszönöm. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.16. 07:52

Gondolom, van róla jogerős és végrehajtható bírósági döntés, hogy fizetnie kell "gyermekenként és havonta". Ezért aztán érveljen az, aki szerint nem kell fizetni, és győzze meg a végrehajtót vagy a bíróságot.

1etlenke # 2018.06.16. 12:53

Köszönöm.

ObudaFan # 2018.06.17. 05:26

Van ilyen közkeletű tévhit, hogy a különélő szülő nem köteles tartásdíjat fizetni a nyári kapcsolattartás idejére. Ilyenkor megpróbálhatsz érvelni is, de ha az érvelés nem vezet eredményre, akkor 6 hónapon belül indítsd meg a végrehajtást.

1etlenke # 2018.06.17. 10:39

Értem. És köszönöm szépen. További szép napot.

Tag25 # 2018.06.26. 09:50

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni egy témában!
A páromnak van egy 11 éves kisfia, egyéb okok miatt nem tartotta vele a kapcsolatot, közben anyuka ferjhez ment és utánna beadta gyerektartásra párom nem volt benne biztos hogy az övé elmentek DNS re ahol kiderült hogy az övé. Bíróságon megallapitottak a gyerektartast amit vontak tőle.Dns után párszor meg probalta felvenni a kapcsolatot a gyerekkel anyuka azt mondta legyen türelmes majd ha a gyerek is akarja. eltelt pár év semmi, majd 2017 decemberbe a gyerek kíváncsi volt az apjára az anyuka 2 óra hosszara elengedte. Gyerek jól is érezte magát mondta akar jönni még meg miutan hazament anyuka is mondta hogy akar jönni. Ezek után egyszer a gyermek este felhivta páromat hogy szeretne jönni még. Azóta semmi fele úton módon nem tudott beszélni a parom a gyerekkel anyuka és ferje allitja nem akar jönni és beszelni se vele. párom viszont szeretné látni és tartani vele a kapcsolatot. Mondta hogy akkor indit lathatasi pert ez ellen az anyuka és ferje tiltakozik mert hogy van 2 gyerek ami közös és ne rángassa a párom bele ebbe a közös gyerekeket. Gyerek elmondása alapján nem sokat van otthon amit alá is tamasztottak mindig egyik másik csaladtagnal van. kérdeztük mikor elengedte mit szokott csinálni otthon szokott e jatszani tabon vagy valamin megis mit szeret. A gyerek azt valaszolta neki nincs telefon tablet a testvereinek van meg Xbox azon szokott jatszani. Gondoltuk hogy akkor veszünk neki egyet hogy ha jön akkor legyen neki min játszani. De végül teljes mértékben megszuntettek a kapcsolatot nem igazán tetszett nekik hogy a gyerek akart még jönni, még az anyakonyibe se szerepel az igazi apja neve mert anyuka nem jelent meg és azt mondták az anyuka is menjen be.
Jelenleg a párom azt tartja hogy megy kér láthatóságot hivatalosan hogy tudja tartani a kapcsolatot vele.
De anyuka meg a ferj meg az anyosa tiltakoznak. Igen valóban ,nem tartotta eddig a kapcsolatot vele de én szerintem nincs még késő hogy reszt vegyen az életében. Mert az anyuka és a férj és az anyosa azt mondja már minek akarja tartani a kapcsolatot vele nincs szüksége rá. Ebben szeretnék egy kis rá világítást vagy segítséget kérni. Köszönöm szépen

ObudaFan # 2018.06.26. 12:09

Joga van a kapcsolattartásra. A gyerektartásos ítélet nem szabályoz kapcsolattartást?

Tag25 # 2018.06.26. 14:44

Nem nincs benne láthatassal kapcsolatban semmi!
Többször át néztük!

ObudaFan # 2018.06.27. 10:29

Akkor a gyámhatósághoz lehet fordulni.

Tag25 # 2018.06.27. 13:57

köszönöm a segítséget!

imike19 # 2018.06.29. 09:07

Tisztelt Szakértők!

Szeretném a segítségüket kérni!
Elöljáróban annyit, hogy az ex nejem a P.K.K.B-on dolgozik leíróként. Ez annyiban lényeges, hogy hiába fordultam ügyvédhez korábban, midőn megtudták a fenti tényt, szinte kivétel nélkül mindannyian elálltak a képviseletemtől, mondván, "szél ellen lehet .....ni, de biztosan nem ők teszik meg ezt".
A lényeg, három gyermekem van, utánuk fizetem a tartásdíjat, gyermekenként 40.000-Ft-ot. Az iker fiaim novemberben töltik a 21. életévüket. Többszöri próbálkozásra sem tudtak megmaradni egy érettségit adó középiskolában, ezért egy szakmunkás képzettséget adó intézményben folytattak tanulmányokat, természetesen mindezt nappali képzésben.
Tudomásom szerint (rendszeres kapcsolatban állok az osztályfőnökükkel ) a napokban sikeres szakmunkás vizsgát tettek.
Kérdésem, kell-e fizetnem még utánuk a tartásdíjat?
Ugyanis olyan tervük van, legalábbis az anyjuk szerint, hogy mégis szereznének érettségit, s mindezt nappali képzésben tennék.
A dologhoz hozzá tartozik, hogy évek óta nem tartanak velem semmilyen kapcsolatot, olyan szinten nem, hogy még az ismert közösségi oldalon is törölték az ismeretségünket.
Válaszukat előre is köszönve: Imre

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.29. 09:19

Füllentesz.

ObudaFan # 2018.06.30. 08:42

imike19

Ha most az érettségiért mennek, akkor elvileg jogosultak lennének, de a leírtak alapján az érdemtelenség miatt van esély a megszüntetésre.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.30. 08:59

Mondta, hogy nincs esély, hiszen az anyjuk a PKKB-n leíró.
Az is igaz, hogy akkor kérdés, mi a kérdés.

Burn Out # 2018.06.30. 09:25

Hiába minden a leírók nagy emberek :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.30. 09:48

Minden ügyvéd retteg tőlük.

wers # 2018.06.30. 12:30

Minden ügyvéd retteg tőlük.

Csak úgy érdeklődéskét: ez tényleg?

ius latratus # 2018.06.30. 14:10

Tényleg.
A leírók (helyesen: a Leírók) nevezik ki a bírákat, szignózzák az ügyeket, s döntenek a bírósági büfé üzemeltetésének jogáról is.
Az ügyvédek meg azért rettegnek tőlük, mert az új Be. alapján a Kamara fogja kijelölni a büntető ügyekben az ügyvédeket, s ezt véleményezni a Leíró lesz hivatott.

Kötne bele egy ilyen anyukába a f@szom, na.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.30. 14:50

:D

no one # 2018.07.01. 18:51

Tisztelt Szakértők!

Segítségüket szeretném kérni gyermek láthatással kapcsolatosan. Mikor teherbe estem, az apuka nem akarta a kisbabát, kérte hogy vetessem el. Én nem tudtam megtenni, inkább megígértem neki hogy nem kérek tőle semmit, de nem megyek abortuszra. Nem vagyunk házasok és élettársi kapcsolatunk sincs, nem élünk együtt. A terhességem alatt nem segített semmit (veszélyeztetett voltam, a teljes időt itthon kellett töltenem, nem dolgozhattam), igaz, nem is kértem, hiszen ő nem akarta a gyereket. Apasági nyilatkozatot tett, a gyermek az ő nevét viseli. Most 10 hetes a baba és születése óta sem fizet semmit, nem támogat minket, de én továbbra sem kértem tőle, bár ezt azóta már tudom hogy nem tehettem volna, hiszen a tartásdíj a gyermeket illeti nem engem. A problémám röviden annyi, hogy most már igényt tart a gyerekre, nem csak látni akarja, amit eddig megengedtem neki, de el is akarja vinni magával időnként. Eddig háromszor jött úgy látogatni, hogy gyógyszer potyogott ki a zsebéből amikor a gyerekkel volt, és bár talán még kicsi ahhoz hogy a szájába vegye, én mindenesetre megijedtem. Kétszer pedig részegen állított be, el kellett zavarnom. Féltem tőle a gyereket egyrészt, másrészt meg nem is akarta és nem is fizet semmit. Kérdésem az lenne hogy mihez van joga illetve a gyereknek és nekem mihez van jogunk?