Mindent az új feleség kap?


SaireyVMK # 2018.04.08. 13:07

Úgy. Csak össze vissza kutyultam.

ObudaFan # 2018.04.06. 13:44

Az ajándékozás megtámadható az ajándékozást követő 10 évet(öröklésnél leginkább.

Nem megtámadható, ez nem megtámadás. A kötelesrész alapjába számít bele, ha az ajándékozás az öröklés megnyílta előtti 10 évben történt.

V.Máté # 2018.04.06. 11:58

Abból kell kiindulnia, hogy Kötelesrész illeti meg az örökhagyó leszármazóját,ha az öröklés megnyílásakor az örökhagyó törvényes örököse vagy végintézkedés hiányában az lenne.
A kötelesrész a törvényes örökrész 1/3-a. Amennyiben az édesapja a ajándékozást a halálát megelőző 10 évben eszközölte, úgy az ingatlanok a köteles rész alapját fogják képezni. Amennyiben a halálát megelőző 10 éven túl ajándékozott, úgy már nem képzi a kötelesrész alapját.


dr. Végh Ügyvédi Iroda - Budapest
vekony@drveghistvan.hu

SaireyVMK # 2018.03.07. 15:13

Az ajándékozás megtámadható az ajándékozást követő 10 évet(öröklésnél leginkább. Azt nem tudom,hogy még beleszámít az örökös részbe úgy is ,vagy külön kell kérvényezni.Esetleg egy tapasztaltabb fórumozó majd megírja. Ha meg kell támadni akkor nyiílván ügyvédi segítség lesz szükséges hozzá.).

Mandy333 # 2018.03.07. 14:45

Tisztelt Szakértő!

Idős édesapám kb. 18 éve újraházasodott. Most minden ingatlanát (3 ingatlanról van szó) az új felesége nevére szeretné íratni. Kérdésem az, hogy akkor én, mind gyermeke halála után nem fogok örökölni semmit?

Válaszát előre is köszönöm!