Házassági szerződés


ObudaFan # 2006.07.12. 18:26

Nincs mit.

mortzi # 2006.07.12. 11:54

Köszönöm!!!

ObudaFan # 2006.07.10. 19:20

Az életjáradéki szerződés alapján az életjáradékot hiába te fizetted, azt a házastársi közös vagyonból fizetted. Ugyanakkor életjáradéki szerződés esetén az ingatlan tulajdona már a szerződés megkötése idején átszáll, ez pedig a házasságkötés előtt volt, így tehát különvagyon ez a tulajdoni hányad is, így párodnak csak kötelmi követelése lehetne a kifizetett járadék felére. Azért a legjobb mégis egy új szerződésben tisztázni minden viszonyt.

mortzi # 2006.07.10. 14:57
Sziasztok
  • házassági szerződés ügyben szeretnék feltenni egy kérdést, igyekszem viszonylag röviden: a nagymamám társbérletben lakott egy nénivel. Miután mamám meghalt, beköltöztem. Az önkormányzatnál már elő volt készítve a lakásvételi szerződés, de a mamám helyett azt már én írtam alá. Az önkormányzat a lakás egyik részét a néninek adta el, a másik részét pedig nekem, és ugyanúgy laktunk tovább együtt, immáron öröklakásban... Pár évvel később kötöttem a nénivel egy életjáradéki szerződést. Aztán férjhez mentem, a párom is beköltözött, a néninek továbbra is én fizettem, a párommal pedig kötöttem egy házassági szerződést, mely szerint a lakás válás esetén az enyém marad. A néni nemrégiben meghalt, így a lakásról lekerülnek majd a terhelési, elidegenítési, stb. tilalmak, melyek feltételei voltak annak, hogy a néni halála után az Õ lakrésze is az én tulajdonomba kerüljön. Szeretném eladni, és egy másik lakást venni, és biztosra tudni, hogy ha esetleg válásra kerül a sor, az "új" lakás az enyém marad. Ilyen esetben új házassági szerződést kéne kötni, vagy - mivel a régi, saját lakásom árából vettük az újat - nincs rá szükség, a meglévő szerződés "védelmet nyújt" ilyen esetben. Mégis hosszúra sikeredettt, elnézést, és köszönöm. Egy paranoiás...