gyermekelhelyezés


monik # 2006.11.15. 12:19

Sziasztok!

Az én ügyem nagyon bonyolult. Első körben a bíróság ideiglenesen az apánál helyezte el kisfiamat, arra alapozva, hogy az apa úgy nyilatkozott, hogy a per végéig a lakásban maradhatok. Ezután megkezdődött az életem pokollá való tétele. Kedves párom testvére odaköltözött. Õ főzött a gyermekemre, ő ment érte oviba, csak úgy lehettünk együtt a kisfiammal, ha a két házvezetőnő egyike is ott van. 10 hétvégén keresztül akadályozta a kapcsolattartást. Nem engedte, hogy érintkezzek kisfiammal, pedig egy lakásban laktunk. Szörnyű egy időszak volt. Mikor már Bírói végzés mondta ki a kapcsolattartás, egy hétvége után arra tértem haza, hogy kitett a lakásból. Személyes dolgaim egy részét ( nagy része mai napig a lakásban van) szüleim háza elé dobáltatta, zárakat lecserélte, kisfiammal elutazott. Na ezután (beadványok sora) a Bíró megváltoztatta döntését, és ideiglenesen nekem ítélte. Azóta 200 km távolságra élünk volt élettársamtól. Két hetente szombattól vasárnap estig láthatja kisfiamat. Köztes időben egyáltalán nem tartja velünk a kapcsolatot. Gyermekem személyes dolgait nem adta ki. Mikor elhoztam tőle kisfiamat, kinőtt ruhákat és olyan játékokat csomagolt be neki, amikkel majd talán 3 év múlva fog tudni játszani.
Gyerektartást 4 hónap után fizetett havi 20.000 Ft-ot. Soknak hangzik, de a bíróságon azzal hencegett, hogy 500m2.-es lakásban lakik, 2 luxusautót tart fenn, személyzet van a lakáshoz és luxusutakra jártunk nyaralni. Kapcsolattartás idején elhalmozza kisfiamat ajándékokkal, de semmit nem enged hazahozni. Még azokat a játékokat sem, amiket együttélésünk ideje alatt vettünk neki. Készült nálam környezettanulmány, ovódai ped. vélemény. Nagyon pozitívak. Volt pszichológiai vélemény, ami szintén csak nekem kedvezett. Õk beidéztek 16 tanút, akik egzisztenciálisan függnek tőle. Ebből már négy meg lett hallgatva, de csak ámultam, hogy a pénz mire nem képes. Ha valakinek ehhez hasonló esete van, vagy tanácsot tud adni (esetleg bátorítani) kérem írjon, mert lassan közeledik a sokadik tárgyalás és elveszettnek érzem magam.